Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 

Security Suite Test

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
manide

manide

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 05.10.2006

PC Magazine a testat 9 solutii de securitate. A rezultat un  articol interesant pe care va invit sa-l cititi.

Attached File  PCMag1.png   19.17K   111 downloads Attached File  PCMag2.png   96.86K   102 downloads



#2
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,865
  • Înscris: 17.09.2003
Norton Internet Security 2009 pe primul loc. Nimic spectaculos. La cata reclama au bagat in site-ul ala cel de la Symantec, nu ma mira deloc. Overall, Kaspersky are o detectie mult mai buna ca Symantec.

#3
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007
E clar Norton Internet Security 2009 si Kaspersky Internet Security 2009 sunt cele mai bune. :thumbup:

#4
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006

View Postmanide, on Oct 29 2008, 16:08, said:

PC Magazine a testat 9 solutii de securitate. A rezultat un  articol interesant pe care va invit sa-l cititi.

Attachment PCMag1.png Attachment PCMag2.png

Este un sumar al tuturor review-urilor facute pana acum programelor de tip security-suite de catre PC Magazine.
Testele lor sunt mai mult sau mai putin profesionist realizate.

Eu prefer sa raman la cele mai credibile: av-comparatives si av-test.

#5
manide

manide

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 05.10.2006
In primul rind, iertare: link-ul din primul post duce undeva spre jumatatea sectiunii introductive a articolului, care articol incepe aici. Sint luati in discutie parametri precum detectia, viteza de scanare, firewall etc....

In plus fata de testele av-test.org, av-comparatives (apreciate pentru obiectivitate, acuratete etc), se iau in calcul si anumite aspecte de productivitate, despre care am crezut ca poate trezi interesul unora: boot time, browsing, file move and copy, instal/uninstall, music file conversion, zip/unzip asa cum se vede in  al 2-lea atasament (vezi si sectiunea introductiva Performance Testing).

P.S.: In privinta browsing test-ului, rezultatele imi confirma impresia pe care mi-am format-o folosind Kaspersky Internet Security...

#6
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006

View Postmanide, on Oct 29 2008, 21:06, said:

In plus fata de testele av-test.org, av-comparatives (apreciate pentru obiectivitate, acuratete etc), se iau in calcul si anumite aspecte de productivitate, despre care am crezut ca poate trezi interesul unora: boot time, browsing, file move and copy, instal/uninstall, music file conversion, zip/unzip asa cum se vede in  al 2-lea atasament (vezi si sectiunea introductiva Performance Testing).

P.S.: In privinta browsing test-ului, rezultatele imi confirma impresia pe care mi-am format-o folosind Kaspersky Internet Security...
Da, asta e o testare in plus insa e la fel de relativa cum e si teoria lui Einstein.
Acei timpi difera de la PC la PC, de la o configuratie hardware si software la alta.

#7
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Ciudata testare, lipsesc cativa AV de acolo: Avira, Sset Smart Security, etc

#8
manide

manide

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 05.10.2006

View Postpykko, on Oct 29 2008, 21:27, said:

Acei timpi difera de la PC la PC, de la o configuratie hardware si software la alta.

[...]I added an entire day of performance testing per suite to my already lengthy set of evaluations. I wrote and gathered a collection of batch files, scripts, and freeware components to measure how long a number of common activities take on the computer. I ran the scripts many times on a system with no suite installed and then on that same system with each suite installed. Averaging the results let me see just how much each suite affected system performance[...]


Nu timpii in sine intereseaza aici, ci in ce masura sint modificati acei parametri dupa instalarea fiecarei suite in parte pe acelasi sistem.






Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate