Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardul si bacsisul
 Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon
 installation has failed there was...

Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono
 Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...

A fost lansat MX Linux 23.3
 

Cont in euro - Unde este dobanda cea mai mare?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
9 răspunsuri în acest subiect

#1
Doru_Neo

Doru_Neo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.135
  • Înscris: 22.05.2005
Deci ma intereseaza unde este cea mai buna oferta la cont in euro depusi pe o perioada nedeterminata.

#2
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 23.769
  • Înscris: 13.10.2003

View PostDoru_Neo, on Oct 24 2008, 07:58, said:

Deci ma intereseaza unde este cea mai buna oferta la cont in euro depusi pe o perioada nedeterminata.

incearca la Volksbank.
ai depozitul dinamic cu o dobanda de aprox. 5% si poti scoate banii cand vrei fara sa o pierzi.

#3
Doru_Neo

Doru_Neo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.135
  • Înscris: 22.05.2005

View Postradumiki, on Oct 24 2008, 08:49, said:

incearca la Volksbank.
ai depozitul dinamic cu o dobanda de aprox. 5% si poti scoate banii cand vrei fara sa o pierzi.

Multumesc pentru informatie. Am sa iau bancile la rand sa vad unde e mai avantajos. In general cam mica dobanda avnd in vedere valoarea depusa

#4
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.702
  • Înscris: 26.11.2001
La euro doanzile nu sunt prea mari. Vrei dobanzi de 10%, mergi pe lei :)

#5
Doru_Neo

Doru_Neo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.135
  • Înscris: 22.05.2005
Foarte foarte mica doband la euro depusi e chiar hotie, parca nici nu prea imi vine sa ii bag in banca:). La lei este mult mai bine, dar nu pot sa ii schimb in lei, am nevoie de ei tot in euro si nu risc sa pierd din curs.

#6
cristian06

cristian06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 184
  • Înscris: 13.05.2006
Nu e hotie, dobanda la euro este mai mica pentru ca si dobanda de referinta la euro e mai mica (si creditele in euro se dau cu o dobanda mai mica din acelasi motiv). Daca ai o suma mai maricica de bani poti sa te bazezi si pe dobanda asta mica, mai aduce ceva in plus.

#7
teoteo

teoteo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 136
  • Înscris: 05.09.2005
In contextul economic actual si mai ales viitor, as sugera, mai ales daca suma e mai mare si perioada nedeterminata, o cutie de valori la banca (mare si nedeterminat fiind chestiuni evident relative).
Gandeste-te bine.

#8
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.712
  • Înscris: 05.03.2005

View Postteoteo, on Oct 26 2008, 04:29, said:

In contextul economic actual si mai ales viitor, as sugera, mai ales daca suma e mai mare si perioada nedeterminata, o cutie de valori la banca (mare si nedeterminat fiind chestiuni evident relative).
Gandeste-te bine.

adica ciorapu'...bravo, tare sfat

#9
Rigips

Rigips

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.075
  • Înscris: 21.02.2005

View Postteoteo, on Oct 26 2008, 04:29, said:

In contextul economic actual si mai ales viitor, as sugera, mai ales daca suma e mai mare si perioada nedeterminata, o cutie de valori la banca (mare si nedeterminat fiind chestiuni evident relative).
Gandeste-te bine.
As tine bani asa doar daca as fi interlop si mi-ar trebui un loc sigur sa tin bani "pre-spalati" pentru zile negre.
Cum banuiesc ca nu e vorba de o suma mai mare decat cea garantata (in caz de faliment al bancii), eu zic ca oferta Volksbank e ok.. sunt ei cam zapaciti asa, dar una peste alta sunt multumit de ei.

#10
authentik

authentik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 138
  • Înscris: 17.10.2004

View Postteoteo, on Oct 26 2008, 05:29, said:

In contextul economic actual si mai ales viitor, as sugera, mai ales daca suma e mai mare si perioada nedeterminata, o cutie de valori la banca (mare si nedeterminat fiind chestiuni evident relative).
Gandeste-te bine.

Observ ca s-a format un "trend" in a tine banii intr-o cutie de valori. Am fost la o banca sa ma interesez de o astfel de cutie nu pt a pastra bani ci diverse documente: diploma de bac facultate, poze samd. Am citit contractul in care erau precizate cateva lucruri interesante: 1. nu aveam voie sa pastrez bani; 2. daca se intampla ceva cu respectiva cutie asigurarea pt bunurile din cutie era de 3.000 EUR.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate