Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

HT vs reciever+boxe 50mp

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
2dy

2dy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 16.12.2006
buna ziua
In 2-3 saptamani vreau sa achizitionez  o plasma si fara HT pt DVD nu se poate :D
Sunt un pic nedumerit cu ce sami iau,   intro camera de 50m patrati (casa) ce este mai recomandat, un HT sau un sistem facut pe bucati la un buget de max 3000RON?

Face fata un HT?, acuma am unul LG care cica are 800W RMS (100W per boxa si sub de 200W)  si nu mi se pare ca suna foarte tare intro camera de 20-25mp de bloc, pt ca mai am un sistem 5.1 creative de 50W total si suna cam lafel de tare( mai baraie cei drept). Nu sunt audiofil, dar vreau sami iau ceva ce suna bine daca tot imi iau.

mam tot documentat de ceva vreme si tot nu am ajuns la o concluzie.Nu am mai ascultat sisteme facute cu receiver+ boxe niciodata.In multe locuri  pe unde am citit se spune ca este o diferenta mare, in altele spun ca pentru filme este bun si un HT.
la boxe mam gandit la un set magnat 990 sau un jamo s40  la care sa adaug un sub in caz ca nu o sa imi placa fara
Sau ar mai fi o vaianta in care imi iau un amplif si doar 2 boxe mai sanatoase + sub, pt ca eu oricum ma uit la filme DivX sinu prea au AC-3

Ce imi recomandati, din experienta voastra?

#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,431
  • Înscris: 08.12.2006
Sunt niște topicuri pe aici despre sisteme din boxe+receiver, mai sunt și despre sisteme stereo.
Între un sistem stereo și unul surround, ambele la același preț, cu siguranță va suna mai bine cel stereo. Însă dacă tot e pentru home theater, m-aș orienta spre un sistem surround, poate acum nu simți o mare nevoie de surround, însă s-ar putea ca pe viitor să ți-l dorești. Cu 3000 de lei se poate face un sistem receiver+boxe care să sune bine și pe muzică și pe filme. 50 m3 e un spațiu suficient de mare pentru un sistem 5.0 sau 5.1.

Spor la search/citit!

PS nu știu despre ce LG vorbești, dar mă cam îndoiesc că are 800W RMS total. De curiozitate vezi dacă pe panoul spate are dat consumul, la 800W i-ar trebui cel puțin un consum de 1000

Edited by antinari, 12 October 2008 - 19:35.


#3
hellrider

hellrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,005
  • Înscris: 25.09.2003
Magnat Monitor sunt o alegere buna, doar ca pe fata, nu recomand MM 990, Mai bine MM 880. De sub, mi-e greu sa cred ca ai putea avea nevoie.

In bugetul tau se incadreaza bine MM880 pe fata, MM 110 pe spate MM210 centru si un receiver Onkyo 606 (are o multitudine de posibilitati de conectare si pe viitor asti asigurat). Iti mai raman si bani de cablu cat de cat ok.

#4
2dy

2dy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 16.12.2006
multumesc pt raspuns
Tind sami iau poate magaturile. Problema e ca eu sunt din Cluj si nu am vazit prin magazine aici, cel putin prin alea mari, numai jamo etc.  si ma gandeam sa le comand de pe net, se merita? sunt de incredere?  ce site imi recomandati?

#5
vacea

vacea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 03.02.2007

View Post2dy, on Oct 12 2008, 23:10, said:

multumesc pt raspuns
Tind sami iau poate magaturile. Problema e ca eu sunt din Cluj si nu am vazit prin magazine aici, cel putin prin alea mari, numai jamo etc.  si ma gandeam sa le comand de pe net, se merita? sunt de incredere?  ce site imi recomandati?
toate site-urile sunt de incredere .... scrii pe google magnat .. si.... cauti ce e mai ieftin.primele rezultate sunt intodeauna de incredere.



e ca un fel de politica:


       daca esti de incredere - te cauta lumea - daca te cauta lumea ajungi pe google - daca esti pe prima pagina de pe google esti de incredere ca altfel nu te mai cauta nimeni.(mai departe se repeta)

       mai este si reciproca - daca nu esti de incredere - nu te cauta lumea - si iti apar pe google doar chestii de genu:teapa , nu cumparati!


http://www.google.ro...o...utare&meta=


vezi si tu ce iti place de pe aici .. ce e mai ieftin.. nu te arunca ca pacala la primul site.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate