Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Chist pe rinichi

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
Michele-

Michele-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 12.07.2009
Am descoperit ca sufar de o boala polichistica renala. Sunt chisturi de diferite marimi pe ambii rinichi.
Imi poate spune cineva cate ceva despre aceasta boala? Si tatal meu o are, poisibil sa o aibe si sora lui, nu a fost inca la control. Este posibil sa ajung la blocaj renal, cred ca n-ar fi o situatie prea fericita deoarece nu as vrea sa incep dializa la doar 17ani. Mai am cate o intepatura la rinichiul drept, dar foarte rar si ceva nesemnificativ.

In tari precum Italia, Spania, etc. ar fi sanse mai mari de a gasi un rinichi in cazul unui transplant renal?

Sunt putin cam speriat de cand am aflat ca nu exista nici un tratament...

#20
CrAzY_bOyY

CrAzY_bOyY

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.02.2010
Eu tot am aceiasi problema ........... am multichistoza pe rinichiul sting as vrea si eu nishte sfaturi de la voi ............. pot face sport de performanta cu chistoza asta ca medicii mi-au dat interzis............ astept pareri sugestii la di de yahoo : Tolea_10

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate