Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...
 Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m
 Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...
 Pensie anticipata partiala cu cer...

Ce abonamente aveți?

Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?
 

Era sa o patesc in seara asta

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#55
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,528
  • Înscris: 04.05.2006
Eu fac asta in localitati, in timpul deplasarilor mai lungi prin tara si in special cand sunt obosit,  pentru a evita sa merg involuntar cu viteza prea mare. In general....la masina actuala, merg cu a doua prin localitate, pentru a auzi motorul si pentru a nu avea sanse prea mari de a mi se lua permisul....Nu tot timpul ma uit pe vitezometru...si atunci prefer sa merg asa.

Edited by richelieu, 06 October 2008 - 15:54.


#56
Vineri

Vineri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 16.03.2007

 richelieu, on Oct 6 2008, 16:48, said:

Partea mai proasta pentru mine in situatii de-astea si un motiv suplimentar pentru care incerc in permanenta sa fiu calm, este si pistolul cu bila de cauciuc pe care-l am in borseta...
in timpu asta e posibil ca celalalt sa aiba ceva peste cauciuc in pistol.

niciodata nu stii ce e "dincolo". e ca la poker. :)

oricum, daca vad ca unu se duce peste celalalt (adica tu peste el), eu tin cu ala care se apara si sper sa aiba el material mai tare in pistol. :D

#57
geo13ana

geo13ana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 08.02.2008
Sa fii fericit ca acum nu umbli dupa dosare si asigurari! E destul de oribil sa ai de-a face cu un accident dar parca atunci cand esti si nevinovat e si mai crunt!
Eu ma cam sictiresc de bolovani si cizme cu volanul in mana! Macar de-ar invata din greselile lor ...

Pe cat pui pariu ca data viitoare bovina va face IDENTIC? :death:

#58
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

 geo13ana, on Oct 6 2008, 16:59, said:

Sa fii fericit ca acum nu umbli dupa dosare si asigurari!
La tine cred ca e vorba si de nitel ghinion! Te-ai gandit sa schimbi masina? :)

#59
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007

 geo13ana, on Oct 6 2008, 16:59, said:

Pe cat pui pariu ca data viitoare bovina va face IDENTIC? :death:
Normal ca va face identic; e (probabil) tipul acela de papucar pe care-l doare la basca de reguli, prioritati si alte nimicuri d-astea.

#60
Vineri

Vineri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 16.03.2007
kr0k0dilu, la mine apare un disconfort cras cand sunt preocupat de altceva si se aude motoru de genu 70-80 km/h intr-a treia; sunt un fericit cand "ma reconectez la realitate" si realizez de unde vine si remediez. :)

#61
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007

 Vineri, on Oct 6 2008, 16:34, said:

te-am intrebat ceva mai sus si nu mi-ai raspuns: de ce n-ai bagat a patra la viteza aia? de nervi? ca raspunsu pe care l-am primit ("ca nu se terminase a treia") nu m-a satisfacut. :D

Justificarea: je draci... ii dadeam cox, citeste posturile...

Realitatea:  de nervi da, nu sunt atat de iresponsabil de obicei.


LE: in oras de regula schimb din treapta III in IV pe la 2700-3000. In situatii exceptionale schimb si la 2500 (chill out pe coborare, cand nu ma grabesc si e liber) dar ajung cu ea si la  4500 (sper sa nu am ocazia sa povestesc pe forum evenimente cu "fortare de gallben" :( )

Mai sus de atat nu o duc decat foarte rar.

Edited by C.F.S., 06 October 2008 - 16:29.


#62
kr0k0dilu

kr0k0dilu

    tăran ofuscat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,513
  • Înscris: 12.06.2007

 Vineri, on Oct 6 2008, 17:17, said:

kr0k0dilu, la mine apare un disconfort cras cand sunt preocupat de altceva si se aude motoru de genu 70-80 km/h intr-a treia; sunt un fericit cand "ma reconectez la realitate" si realizez de unde vine si remediez. :)

Cred ca vorbim de situatii si perceptii diferite.
Daca incepi sa meditezi la nemurirea sufletului cand mergi intins intre localitati, e normal sa simti disconfort cand auzi motorul prea turat si sa-i dai treapta superioara (daca mai incape).
Dar daca trebuie sa verific ceva in agenda, fara sa ma opresc, si merg cu 60 cu a patra prin localitate (sa zicem), am sa dau a treia pastrand totusi viteza de 60.

LE: In acest din urma caz, zgomotul motorului e un real confort, si imi sporeste grija pentru detaliile din mediul inconjurator, e ca un semnal de alarma. :)

Edited by kr0k0dilu, 06 October 2008 - 16:33.


#63
Vineri

Vineri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 16.03.2007

 C.F.S., on Oct 6 2008, 17:22, said:

de nervi da
si intre timp te-ai mai calmat sau si acu o tii tot acolo? :D  :P

 kr0k0dilu, on Oct 6 2008, 17:30, said:

Dar daca trebuie sa verific ceva in agenda, fara sa ma opresc, si merg cu 60 cu a patra prin localitate (sa zicem), am sa dau a treia pastrand totusi viteza de 60.

LE: In acest din urma caz, zgomotul motorului e un real confort, si imi sporeste grija pentru detaliile din mediul inconjurator, e ca un semnal de alarma. :)
sunt de acord cu tine, numai ca eu o fac din alta cauza, si anume sa fiu gata in orice moment sa accelerez, nu numai sa franez. disconfortu pt mine ramane. :(

le: zgomotu ala imi da senzatia de control, dar totodata ma streseaza.

Edited by Vineri, 06 October 2008 - 16:44.


#64
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
Circul la fel ca "inainte" (dpdv al vitezei) dar cu atentie sporita la prosti.




Uite cam asa fac la volan: Posted Image

#65
Vineri

Vineri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 16.03.2007

 C.F.S., on Oct 6 2008, 17:44, said:

Uite cam asa fac la volan: Posted Image
prin parcare nu e rau, dar pt un drum circulat cred  ca faci cam lent. :D

iti sugerez sa faci asa: Posted Image

Edited by Vineri, 06 October 2008 - 16:49.


#66
geo13ana

geo13ana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 08.02.2008

 Marius3k, on Oct 6 2008, 17:09, said:

La tine cred ca e vorba si de nitel ghinion! Te-ai gandit sa schimbi masina? :)

DA! Dar daca schimb masina si mai dau de genul asta de oameni s-ar putea  sa va mai scriu din inchisoare fiindca SIGUR strang pe cineva de gat  <_<

:lol: eu stiu ca golful are ceva atragator dar parca prea atrage numai oameni "speciali".  Daca si vineri noaptea a fost luna plina .... se explica multe.

Si OT, am observat ca cizmele de la volan apar indiferent de starea ta de spirit, de conditiile meteo sau cele economice. Trebuie totusi sa mai studiez partea cu luna plina  -_-

#67
dakian67

dakian67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 834
  • Înscris: 24.07.2008
Ai avut nitel noroc, prietene ! cazuri dintr-astea se intampla din nefericire destul de des, suntem totusi oameni, ne enervam, ne doare ceva, avem probleme, insa la volan astea nu sunt scuze...si eu am patit-o, cel mai grav a fost cand aveam ceva viteza ( nu mult, cam 60...) dar ploua, mi-a iesit dintr-o straduta laterala o dama c-un SLK, am observat-o tarziu (eram tocmai depasit de-o alta masina si-am intors ochii instinctiv la ala...) si-am fost nevoit sa franez " cu ambele picioare plus mainile" !!!masinile ni s-au lipit practic in dreptul portierelor, ca din frana eu m-am rasucit...nu am ABS, masina este veche si grea...Eram ouat tot, desi nu eram totusi " vinovatul legal", ca si tine...Si nici nu-mi puteam permite s-o porcai pe dameza, era o persoana din mafia locala ( o cunosteam din vedere ), oricum , judecand dupa fata ei, era kkta si ea toata...bine ca nu ne-am lovit, ca nu ne-a lovit dupa aia nimeni....am invatat sa nu mai intorc ochii nici dupa o bomba atomica :wacko:

#68
Tzushka

Tzushka

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,441
  • Înscris: 09.11.2007
hai mai ce dracu, tu alergi p-acolo, unde nu stii cum iti sare prostu dintre masini? bine ca n-ai dat peste vreun colorat, sa te taie cutzitasii de pe Crizantemelor :lol: :lol: :lol:  
tare faza cu puiu', io asa merg p-acolo fix ca ala  :lol:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate