Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

DVB-T in Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Andrey_Sebastian

Andrey_Sebastian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 28.05.2007
Mi-am luat de curand un LCD cu

--> tuner doar MPEG2 si situatia este :

*Pe canalul 30

Unde ar fi trebuit sa fie PROTV, Acasa, PROTV-HD,etc
pentru canalele din buchet in SD
se da mesajul "Service invalid"

*Pe canalul 54

Exista in SD TVR1 si TVR2

--> tuner Sagem cu MPEG4

*Pe canalul 30

La search gaseste DOAR PROTV-HD

*Pe canalul 54

Exista TVR1, TVR2 si TVR-HD

Problema

(1)De ce nu se vad in MUX-ul ProTV ch30 programele in SD ?

(2)Exista si alte MUX-uri in Bucuresti?

#2
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 06.03.2005
1.Pentru ca Pro-Tv transmite 1 post: "PRO-TV HD" pe canal 30 NUMAI HD in mpeg4 H264, nimic altceva.
2.Nu mai exista nici un altfel de serviciu DVB-T in Bucuresti in afara celor scrise de tine.

#3
Andrey_Sebastian

Andrey_Sebastian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 28.05.2007

View PostFC72, on Sep 29 2008, 13:49, said:

1.Pentru ca Pro-Tv transmite 1 post: "PRO-TV HD" pe canal 30 NUMAI HD in mpeg4 H264, nimic altceva.

Totusi

tunerul DTV MPEG2 gaseste lista de programe in SD

1 Int Table
2 ESG Sagem
3 Pro Tv HD
4 PRo Tv
5 Acasa Tv
6 Pro Cinema
7 Spare
8 ESG SMV

deci "titlurile" se transmit
cand selectezi un program SD apare mesajul "Service invalid"
Sa fie criptate?

#4
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 06.03.2005
Probabil ca doar titlurile apar, eu nu am auzit pe cineva sa receptioneze, indiferent de echipament, vreunu din posturile alea DVB-T cu exceptia PRO-TV HD.

#5
bolid

bolid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 05.07.2007
posesor lcd hd ready..in cautare de posturi HD...in Bucuresti, Titan , vis-a-vis de Mega Image.

Intrebari ..care va din zona imi poate confirma ca se prinde TVR HD ?...am vazut la Domo ...in magazinul Titan ca receptionau..sper sa nu fie doar o conjunctura ..ei avand in fata parcul IOR.

Ideea de a cumpara un tuner combo sau pt satelit mi se pare cam complicata si nu stiu daca beneficiile HD vor fi pe masura investitiei.. am remarcat ca in grila de programe free HD apar canale putin atragatoare ..no muzic ... no movies.. Dintre posesorii de asemenea apatura poate careva sa-mi prezinte argumente pro satelitare (doar din prisma HD) ?

ajung asadar la concluzia ca un receptor DVB-T HD ar fi solutia...
Acu intrebarea ... CARE e mai bun ? (si de ce e mai bun ...mentionez ca nu sunt un habotnic al programarii sau al upgrade-lui..asadar argumentele gen ..ala se poate programa sa faca cafeluta cu spuma dimineata nu ma conving...)
Asa ca optiuni  am remarcat Sagem-ul de la Domo , Optibox-ul de pe diverse site-uri sau HDTV-500 de la Eboda..

Acu .. referitor la ultimul...merita sa astept pana in noiembrie cand cica va fi lansat ? -intrebare pentru pasionatii care pot consulta datele tehnice de pe site-ul lor.

Ce ma sfatuiti sa cumpar ? (as aprecia ci ceva argumente ..)


Intrebare auxiliara ...

Probabil voi avea nevoie si de o antena ...am gasit pe site-uri ceva ..dar apreciez un sfat ...care e cea mai buna ?

#6
Andrey_Sebastian

Andrey_Sebastian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 28.05.2007

View Postbolid, on Oct 5 2008, 21:16, said:

posesor lcd hd ready..in cautare de posturi HD...in Bucuresti, Titan , vis-a-vis de Mega Image.

Intrebari ..care va din zona imi poate confirma ca se prinde TVR HD ?...am vazut la Domo ...in magazinul Titan ca receptionau..sper sa nu fie doar o conjunctura ..ei avand in fata parcul IOR.

Ideea de a cumpara un tuner combo sau pt satelit mi se pare cam complicata si nu stiu daca beneficiile HD vor fi pe masura investitiei.. am remarcat ca in grila de programe free HD apar canale putin atragatoare ..no muzic ... no movies.. Dintre posesorii de asemenea apatura poate careva sa-mi prezinte argumente pro satelitare (doar din prisma HD) ?

ajung asadar la concluzia ca un receptor DVB-T HD ar fi solutia...
Acu intrebarea ... CARE e mai bun ? (si de ce e mai bun ...mentionez ca nu sunt un habotnic al programarii sau al upgrade-lui..asadar argumentele gen ..ala se poate programa sa faca cafeluta cu spuma dimineata nu ma conving...)
Asa ca optiuni  am remarcat Sagem-ul de la Domo , Optibox-ul de pe diverse site-uri sau HDTV-500 de la Eboda..

Acu .. referitor la ultimul...merita sa astept pana in noiembrie cand cica va fi lansat ? -intrebare pentru pasionatii care pot consulta datele tehnice de pe site-ul lor.

Ce ma sfatuiti sa cumpar ? (as aprecia ci ceva argumente ..)


Intrebare auxiliara ...

Probabil voi avea nevoie si de o antena ...am gasit pe site-uri ceva ..dar apreciez un sfat ...care e cea mai buna ?

-> Pana si pe... teletextul TVR se recomanda FULL HD in loc de HD Ready...

-> Am Sagem scumpit de  "baieti" la aproape 700, dar doar unele cutii includ cablul HDMI (in jur de 30 de lei separat)

Tuner H.264 Mpeg4 incorporat au NUMAI Sony seria noua.

"Baietii" de la MediaG... in magazin la Orhideea, au scos un cablu AV de la un Sony dat pe ProTV HD
si l-au legat la un LCD LG. Cine mai o cumpara LCD-ul LG daca se vede NASHPA (in SD) de pe mufa AV ?!?

Edited by Andrey_Sebastian, 12 October 2008 - 11:54.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate