Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

am facut o prostie.solutii?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
sebi

sebi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 28.11.2001
Mi-a adus un prieten un cd pe care mai avea el niste lucruri, dar nu mi-a spus ca are asa ca eu  cu nero am deschis o multisesiune si am scris ceva pe cd.Cand vine si-mi spune ca mai avea ceva deosebit de important pe cd si cand lansez explorer-ul si nu vad decat ce i-am scris eu, sa pice cerul pe mine.Ce e de facut?Pot vedea in vreun fel si ce era inainte, macar sa recuperez? :confused:

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,663
  • Înscris: 26.11.2001
Poti incerca cu un instrument de recuperare date de pe CD gen
CDR Diagnostics

Also incearca intr-un CD-Rw mai performant - TEAC sau Plextor, poate il mai citeste.

Alternativa free:

]CDCheck

#3
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Se zicem ca ar fi pentru inceput 2 metode de abordare a problemei tale:

1. Daca sesiunea pe care ai scris-o tu nu ai inchis-o atunci foarte bine, deschizi NERO si dai sa continue un CD multisesion iar acesta te va intreba la ce sesiune din cele 2 existente vrei sa faci pending si in acest caz tu o vei selectiona pe prima, cea scrisa de prietenul tau, scrii ceva simbolic, un fisier text si gata, cand introduci din nou CD-ul in unitate o sa-ti apara sesiunea veche la lumina. Aceeasi operatie poti sa o faci dupa aceea si pentru a vedea datele tale.

Totusi situatia ta este stranie, pentru ca in mod normal daca tu adaugi o sesiune la CD deja scris cu ceva date, AUTOMAT acestea vor apare si in noua sesiune, EXCETIE facand cazul cand tu ai sters deliberat fisierele vechi din noul TOC, (aceste fisiere nefiind fizic sterse doar link-ul spre ele nu mai exista in tabela de adrese).

2. CDR-Diagnostic ajuns la versiunea 1.7 poate sa vada toate sesiunile scrise pe un CD si poate salva de pe disc absolut orice date de pe el.
Are un mecanism de corectie a datelor care face disable la corectiile CD-Writer-ului si citeste datele asa cum sunt  apoi aplica el algoritmi proprii de recover.
EXCELENT!

Greets,
Speedo

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
eu am patit ceva asemanator, si cand am dat click dreapta la properties, mi-a gasit amandoua sesiunile, si am ales de pe care vreau sa citesc
ps: am winXP o avea vreo importanta?

#5
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,860
  • Înscris: 25.01.2002
daca ai nero, te duci in explorer la litera corespunzatoare unitatii in care ai pus cd-ul, alegi properties. in tag-ul "VOLUMES" poti alege apoi care sesiune de pe cd sa iti fie vazuta. poti alege atunci sa vezi doar prima sesiune. in cazul in care vrei sa o vezi pe a 2-a, repeti procedura.

insa aceasta solutie n-o poti aplica decit daca ai nero instalat

mai mult ca sigur ca atunci cinsd ai adaugat sesiunea ta ai "sters" ce mai era pe cd. informatia nu este pierduta, insa nu poate fi accesata decit asa cum ti-am spus...

#6
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,860
  • Înscris: 25.01.2002
i0nutzb, ai nero, nu-i asa?

#7
apatie

apatie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 05.07.2002

Quote

Originally posted by sebi
Mi-a adus un prieten un cd pe care mai avea el niste lucruri, dar nu mi-a spus ca are asa ca eu  cu nero am deschis o multisesiune si am scris ceva pe cd.Cand vine si-mi spune ca mai avea ceva deosebit de important pe cd si cand lansez explorer-ul si nu vad decat ce i-am scris eu, sa pice cerul pe mine.Ce e de facut?Pot vedea in vreun fel si ce era inainte, macar sa recuperez? :confused:

Se pare ca exista o solutie. Cel putin la mine a functionat. Am dat un click dreapta pe iccon-ul CD-ului, am selectat properties, si m-a intrebat ce sesiune vreau sa vad.(aveam doua sesiuni scrise cu programe diferite). Incercand pe alt calculator n-a functionat.  Dupa ce am scos Nero, acelasi lucru s-a intamplat si la mine.
Incearca, si daca merge, te rog da-mi un semnal. :yeah baby

Sorry, nu observasem ce e deja postat de geo. ;)

#8
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
mai exista ceva ... save track din nero ... io am reushit cu aia ... da e cam chinu' dracului ...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate