Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Nokia E72

- - - - -
  • Please log in to reply
4421 replies to this topic

#451
andime

andime

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 03.07.2006
foarte neplacut e faptul ca nu poti salva pagini web pe telefon. nu e vorba de bookmark ci de continut. vechiul telefon n82 putea face asta fara probleme...

#452
n0nick

n0nick

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 23.04.2009

 Reynolds, on 4th December 2009, 20:51, said:

n0nick, smechera faza :)

Ai incercat Opera? Imi bag acum si eu skyfire.

Am incercat si opera, il am instalat in continuare. Totusi, pe unele pagini refuza sa redea tot continutul (clipuri video, diverse chestii in flash), pe cand skyfire chiar nu are nicio problema si incarca pagina complet.

 blackcat, on 4th December 2009, 22:20, said:

La mine in opera nu pot apasa tasta U, imi apare *. Skyfire l-am incercat mai demult, ceva mai prost nu am vazut. Ramin inca la browserul Nokia.

Momentan nu as ramane doar cu un singur browser; uneori e mai ok skyfire, alteori opera sau browserul incorporat.

#453
bogdan_c

bogdan_c

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 11.09.2006
As vrea si eu sa cumpar un E72. Observ ca preturile la magazinele fizice sunt substantial mai mari decat cele de lamagazinele online. De exemplu daca ma uit pe aici http://www.price.ro/...u...16959&asc=1 sunt cam cu minim 200RON mai mici decat oferta de la cele fizice.

Problema e ca nu am auzit in mare parte despre repectivele magazine nimic si nu stiu ce sa fac.

Ce fel de garantie dau? Este o garantie de la Nokia Romania/Internationala care ar fi valabila si in eventualitatea disparitiei magazinului?

#454
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
de la cateva poti cumpara cu incredere. oricum diferentele nu cred ca sunt chiar atat de mari pe cat spui tu ...
sunt cel putin 2 magazine foarte serioase in lista ta. si au garantie de 2 ani de la nokia, evident.

#455
bogdan_c

bogdan_c

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 11.09.2006

 demential, on 7th December 2009, 16:54, said:

de la cateva poti cumpara cu incredere. oricum diferentele nu cred ca sunt chiar atat de mari pe cat spui tu ...
sunt cel putin 2 magazine foarte serioase in lista ta. si au garantie de 2 ani de la nokia, evident.


Imi poti spune care sunt acelea?

Multumesc.

#456
juice_2407

juice_2407

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 23.11.2009
Am cumparat si eu azi telefonu' 660lei+prelungire abonament pe 2 ani. Prima senzatie e de calitate, se simte parca mai sofisticat decat E71, eu sunt foarte incantat de el. Ramane sal butonez putin, si sai fac toate setarile pentru internet(care nu reusesc nush de ce sa mearga), si sal vad...la 'drum intins' cum se comporta...

O prima remarca, cel putin pt mine care am avut de ales intre E71 si Omnia2, tastatura e f bine construita, de calitate...si imi pica bine in mana....

Spuneti cateva plicatii utile, adica ce se poate pune pe el, ce stie sa faca....?

#457
kiphtea69

kiphtea69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 03.08.2006
Asta cu calitatea e subiectiva. Eu personal te-as ruga sa pui un pic la punct partea de cratime si ortografie, nu o spun cu rautate, ci doar pentru fluidizarea forumului. Cat despre aplicatii, depinde ce te intereseaza. Doar sa instalezi de dragul de a instala mi se pare aiurea. Vezi mai intai daca cele de pe Ovi Store nu iti satisfac cerintele !

#458
kiphtea69

kiphtea69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 03.08.2006
Am uitat sa intreb mai sus o chestie. Cum pot seta ca si "task" sau "to do" apelarea unui numar sau a unei persoane din agenda in asa fel incat alerta sa ma intrebe, la ora prestabilita, daca doresc sa apelez respectiva persoana ?

#459
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Am instalat Internet Radio, merge perfect.

#460
Iuliutz

Iuliutz

    Hairmaster

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,405
  • Înscris: 27.01.2005

 blackcat, on 7th December 2009, 23:25, said:

Am instalat Internet Radio, merge perfect.
merge si prin 3g sau doar prin wifi?

#461
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Nu am incercat prin wi-fi, mi-e lene sa fac setarile la router, am autentificare pe mac si alte chestii de securitate, e ca dracu. Atit de securizat sunt ca nici eu n-am chef sa ma conectez.

#462
adriahno

adriahno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 06.07.2006
Am sa rog pe unul dintre voi care are telefonul sa incerce sa instaleze NGage pe el, chiar daca stim ca nu suporta oficial. Poate cine stie... :)

#463
connexfanclub

connexfanclub

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 04.05.2007
A mai experimentat cineva la e72 celebrele bube ale predecesorilor: blocarea telefonului, restartare, interlocutorul nu va aude in primele 2 sec ?

#464
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
blocarea telefonului : da, de vreo 2 ori dar in conditii de folosire extrema :)
restartare : nu
interlocutor : la fel, nu, pentru ca il folosesc cu un sim de internet mobil.
blocare optical navi : da, doar o data, cand nu prea mai avea baterie. se rezolva cu un restart.

#465
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006
Si mie mi s-a blocat tot in conditii de folosire extrema. O data cand folosean internetul pe mobil a clacat. Optical navi-ul nu mi s-a blocat.

La mine nu mai clipocea beculetul cand primeam  mesaj. La apel pierdut sau mail primit nu era problema. Nu mai tin minte cine mi-a zis pe aici, dar cu un restart se rezolva.

#466
connexfanclub

connexfanclub

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 04.05.2007
Astea sunt vesti bune, m-am temut sa nu aiba problemele lui e52. Momentan am un e 71, dar am avut de vreo 3 ani toate telefoanele din gama business, insa de cand am trecut de la 6230 la e 50, e51, e 66, am ramas dezamagit de problemele simbianului si am sperat sa se rezolve cu fiecare model. Acum cu e 71 nu am avut deloc probleme si astept sa vad cum se comporta e72 sa trec la el.

#467
n0nick

n0nick

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 23.04.2009

 connexfanclub, on 11th December 2009, 10:34, said:

A mai experimentat cineva la e72 celebrele bube ale predecesorilor: blocarea telefonului, restartare, interlocutorul nu va aude in primele 2 sec ?

Pana acum nu mi s-a blocat niciodata (nici nu i-am deschis nu stiu cate aplicatii simultan, maxim 4). De restartat la fel, nu mi s-a intamplat. La chestia cu apelarea nu am fost atent. Totusi, daca cel pe care il apelezi iti da ton de ocupat, are inca lag-ul acela in care nu poti sa-i faci nimic 3-4 secunde.


 juice_2407, on 7th December 2009, 20:24, said:

Prima senzatie e de calitate, se simte parca mai sofisticat decat E71, eu sunt foarte incantat de el.

O prima remarca, cel putin pt mine care am avut de ales intre E71 si Omnia2, tastatura e f bine construita, de calitate...si imi pica bine in mana....

Sincer, ca fost utilizator de E71, prima impresie legata de finisare/carcasa a fost una foarte proasta. Plasticul folosit la E71 este mult mai elegant si mai fin la atingere (este lucios spre deosebire de cel al lui E72, care este mat si usor "abraziv"). Capacul metalic care acopera bateria sta absolut fix la E71 (cel putin la cel pe care l-am avut eu), pe cand cel de la E72 are joc sesizabil (motivele cunoscute - e prins doar cu o clema jos si dedesubt are o singura banda cauciucata, pe cand la E71 erau cate 2). Initial am crezut ca are al meu o problema, insa mai am 2 colegi care si l-au luat si au aceeasi problema. Pacat... Daca ar fi facut carcasa la fel de bine ca la E71, era perfect!

#468
juice_2407

juice_2407

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 23.11.2009
Am incercat sa pun gps, Sygic pe el.

1. Am pus varianta cea mai recenta 7.71 mergea foarte bine insa harta pentru Romania era un fel de bataie de joc....
2. Am trecut la varianta 7.60 si harta 7.54, cea mai buna varianta, completa harta pentru Romania. Nu mi se conecteaza la sateliti, imi spune sa astept semnal valid, ceea ce nu se intamplat cu varianta 7.71 (care gasea sateliti instantaneu), dupa o perioada fparte scurta imi zice 'unexpected error' si se inchide singur

Am vorbit cu cineva de pe net...cica el instaleaza programe gps pe bani..si la fel a patit cu cateva E72, ca nu stie care ar fi problema.

Ati avut astfel de probleme?Ce program folositi pentru gps?

Ma voi orienta si spre Garmin sa vad cum se comporta...si mai vorbim

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate