Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

StrongDC++

- - - - -
  • Please log in to reply
1721 replies to this topic

#37
UNBREAKABLE

UNBREAKABLE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 07.12.2004
File -> Settings -> StrongDC++ -> Advanced -> Minimum search interval: x

#38
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004
A folosit cineva Reverse Connect?

StrongDC++ stie sa faca download de la mai multe surse simultan?

tx,

#39
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
eu am downloadat versiunea CVS 82 si am o mica dilema! am intalat deja dc-ul vechi si acum am luat noul strong dc! l-am dezarhivat si nu imi apare nici un meniu de settings ci direct executabilul cu dc-ul nou... ce trebuie sa fac ?? sa-l dezinstalez pe cel vechi? sau trebuie sa dau cut pe vechiul executabil si paste cu asta nou??

#40
UNBREAKABLE

UNBREAKABLE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 07.12.2004
Daca te referi la faptul ca ai instalat StrongDC 1.00 RC9...
Trebuie doar sa extragi fisierele din StrongDC++ - CVS 82.rar in folderul unde se afla vechiul StrongDC, inlocuind fisierele existente.

Edited by UNBREAKABLE, 24 January 2005 - 15:53.


#41
The|SpAwN

The|SpAwN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 09.07.2002

Lady_in_Red, on Jan 24 2005, 15:24, said:

A folosit cineva Reverse Connect?

StrongDC++ stie sa faca download de la mai multe surse simultan?

tx,

<{POST_SNAPBACK}>



da la ambele intrebari :)

strong dc++ rulz  :peacefingers:

#42
UNBREAKABLE

UNBREAKABLE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 07.12.2004
The|SpAwN, sunt curios... Ai incercat cumva cvs82? Ai probleme cu el?

#43
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004

The|SpAwN, on Jan 24 2005, 08:54, said:

strong dc++ rulz  :peacefingers:

<{POST_SNAPBACK}>


Tx, dar o astfel de afirmatie "x rulz!" imi pare copilareasca si nu-mi inspira absolut deloc incredere, ca sa nu mai vorbesc ca pe aici unii se plang de probleme, mai ales una din aia unde face download numai 7Mb dupa care sa faci reconnect... yeah baby, RULZ!

#44
UNBREAKABLE

UNBREAKABLE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 07.12.2004
Foloseste versiunea oficiala: StrongDC 1.00 RC9

Versiunea la care ma refeream eu este una experimentala, unde este si normal sa apara unele probleme, odata cu implementarea unor lucruri noi...

#45
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
UNBREAKABLE  ma refeream la faptul ca inca nu am instalat nici o versiune noua strong dc!inca merg cu una veche dc 0.668! dar dezarhivand rc9 am observat ca nu e nici un fisier pe care sa dai click si sa iti apara meniu de setup ca la orice instalare de program, vazand doar executabilul strong dc,printre altele, care functioneata daca il lansez invitandu-ma sa fac setarile dc-ului(sloturi, sharuri, ip etc..)!
    intrebarea mea: e normal sa nu trebuiasca sa fie instalat programul?trebuie sa dezinstalez vechiul dc 0.668?

#46
The|SpAwN

The|SpAwN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 09.07.2002

UNBREAKABLE, on Jan 24 2005, 15:56, said:

The|SpAwN, sunt curios... Ai incercat cumva cvs82? Ai probleme cu el?

<{POST_SNAPBACK}>


da, am folosit si folosesc... si nu am absolut nici o problema cu el.. (nici macar un crash :))

edit: la mine ruleaza 22/24 7/7

Lady_in_Red, on Jan 24 2005, 16:01, said:

Tx, dar o astfel de afirmatie "x rulz!" imi pare copilareasca si nu-mi inspira absolut deloc incredere, ca sa nu mai vorbesc ca pe aici unii se plang de probleme, mai ales una din aia unde face download numai 7Mb dupa care sa faci reconnect... yeah baby, RULZ!

<{POST_SNAPBACK}>


1. problemele de genul lui unbreakable sunt intalnite doar in unele cazuri (cum ar fi al lui), la beta-uri... la o versiune precum RC9 nu ai probleme de genul

2. stiu eu ce stiu daca zic ca e cel mai bun (sau ma rog, printre cele mai bune). am folosit majoritatea clientilor (sau ma rog... foarte multe) si asta mi se pare cel mai reusit. il folosesc de cand era la RC7.

Edited by The|SpAwN, 24 January 2005 - 16:51.


#47
UNBREAKABLE

UNBREAKABLE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 07.12.2004

lyvyoo, on Jan 24 2005, 16:37, said:

e normal sa nu trebuiasca sa fie instalat programul?trebuie sa dezinstalez vechiul dc 0.668?

<{POST_SNAPBACK}>


Nu-i nevoie sa-l dezinstalezi (decat daca nu-l mai folosesti)... Nu intra in conflict cu StrongDC, poti chiar sa folosesti ambele programe in acelasi timp...

StrongDC nu are nevoie de "instalare". Trebuie doar sa extragi fisierele intr-un folder (dar nu peste vechiul DC++)...

Daca vrei sa folosesti setarile din DC++ 0.668 copiaza fisierele DCPlusPlus.xml, Favorites.xml, Queue.xml in folderul Settings din StrongDC (ce va fi creat dupa prima utilizare)...

Edited by UNBREAKABLE, 24 January 2005 - 17:21.


#48
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
ia uite ca merge....prima oara m-au dat afara de pe freetrafic constanta pt ca foloseam strong dc!imi spunea sa folosesc doar dc dar noroc de functia de emulare pe dc++ ca s-a pacalit si nu mai spune nimic....
  in rest totul ok, deocamdata...

#49
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
totusi o intrebare: de ce la unele rezultate gasite pune in fata un semn ca un fel de cruciulita?

#50
UNBREAKABLE

UNBREAKABLE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 07.12.2004

lyvyoo, on Jan 24 2005, 18:05, said:

de ce la unele rezultate gasite pune in fata un semn ca un fel de cruciulita?

Asta inseamna ca a gasit acel fisier la mai multi useri (nr. de useri este afisat la "Hits"). Cu cat sunt mai multe surse cu atat va trage mai rapid...

Este bine sa faci urmatoarea setare pt. a putea downloada simultan un fisier din 10 surse:
File -> Settings -> Segmented Downloading -> Manual settings of number of segments : 10

Edited by UNBREAKABLE, 24 January 2005 - 18:57.


#51
UNBREAKABLE

UNBREAKABLE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 07.12.2004
Datorita faptului ca in StrongDC RC9 a fost dezactivata afisarea IP-urilor pt. userii normali, am recompilat StrongDC...
Pe langa posibilitatea de a vedea IP-urile am activat functionalitatea de operator in toate huburile. Daca nu stiti ce inseamna sau nu va intereseaza aceste schimbari, nu luati aceasta versiune.

Important! Inainte de a instala aceasta versiune debifati Check user on join din File -> Settings -> Fake Detector
Desi nu este recomandat, puteti activa ulterior aceasta optiune daca vreti sa vedeti IP-urile si ISP-ul pt. toti userii dintr-un hub (daca ati bifat afisarea lor in Appearance)...

DOWNLOAD

Edited by UNBREAKABLE, 25 January 2005 - 11:28.


#52
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001

UNBREAKABLE, on Jan 25 2005, 11:08, said:


Iata ce imi returneaza cand vreau sa dau download la acel fisier

Orice fisier gazduit de Xhost trebuie accesat prin intermediul unei paginii web vizibile, gazduita in acelasi cont Xhost.
You must supply a local referer to get this URL from this server (engl., approximativ)

#53
UNBREAKABLE

UNBREAKABLE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 07.12.2004
Eu am dezactivat in browser "urmeazanumelemeudespammerprost" si mie imi mergea downloadul...
Nu conteaza.. L-am atasat si aici....

Edited by UNBREAKABLE, 25 January 2005 - 14:38.


#54
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 20.08.2004
am "instalat" si eu strongdc, dar sunt incepator si v-as ruga sa-mi ziceti  si mie:
1. tocmai descarc un film cu ~2kB/s. asta e viteza normala? ca am vazut, la diferite discutii, valori de 1.5MB. imi scapa mie ceva? daca da, va rog sa ma lamuriti si pe mine.  :(
2. exista undeva o lista de huburi (verificate de voi) de unde se poate descarca cu o viteza acceptabila? nu ma gandesc la ceva deosebit, dar la 2kB/s copiez un film in cateva zile.
3. cand vreau sa ma conectez la unele huburi (si nu sunt putine) primesc mesajul "connection timeout". nu e hubul respectiv disponibil, sau ce se intampla?
multumesc...

Edited by lg, 25 January 2005 - 21:25.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate