Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

NEC Nijmegen - Dinamo

- - - - -
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#37
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View Postkill_them_all1000, on Sep 18 2008, 22:53, said:

Mi'a placut la cei care au transmis meciul ca nu dadeau imagini din tribune. Daca se intampla la noi adio meci.
si aia alti dobitoci... au zis sa iasa si romanii in evidenta...
daca pe teren nu au putut...s-au dat ei in stamba

#38
danok007

danok007

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 479
  • Înscris: 11.02.2007
Rusine tuturor echipelor.
Noroc de CFR ,Urziceni si Vaslui ca au mai spalat rusinea.
Cum naiba sa iei bataie de la NEC Nijmegen ?

Edited by danok007, 18 September 2008 - 22:01.


#39
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,695
  • Înscris: 13.10.2003
sincer, fara rautate, si eu zic ca Dinamo a facut de rusine fotbalul romanesc in seara asta.
sunt curios  ce zice porcea acum, el care viseaza la CL...   :dj:

#40
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006

View Postdanok007, on Sep 18 2008, 22:56, said:

Rusine tuturor echipelor.
Noroc de CFR si Urziceni ca au mai spalat rusinea.
Cum naiba sa iei bataie de la NEC Nijmegen ?

Pai acuma, nu inteleg, danok, ce te deranjeaza? Scorul sau numele echipei? Ai vazut partida? Sincer, cam aia a fost. Olandezii au jucat mai bine si au meritat sa castige. Nu sunt deloc o echipa rea. Asa ii cheama pe ei, NEC Nijmegen... Sunt o groaza de echipe bune cu nume mai putin cunoscut in Europa, pana la urma fotbalul pe care il joaca e cel care face diferenta, nu numele. Nu se pot numi toate Real, Juve, Arsenal sau Barça.
Sincer, eu cred ca ar fi chiar o afacere daca l-ar aduce cineva pe Saidi ala in fotbalul romanesc, ba chiar mai au vreo 2-3 jucatori care par "interesanti", vorba lui nea Loti.

#41
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Echipele bucurestene s-au umplut de penibil. :thumbdown:
Se pare ca ierarhia in campionat e corecta cu exceptia locurilor 2 si 3.

#42
ionutz78

ionutz78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 13.03.2008

View Postradumiki, on Sep 18 2008, 23:01, said:

sincer, fara rautate, si eu zic ca Dinamo a facut de rusine fotbalul romanesc in seara asta.

Dar poti sa-mi spui cand a facut Dinamo cinste fotbalului romanesc de dupa revolutie? Dinamo in sine e o rusine continua, vor banii din champions league pe puncte castigate de altii.

#43
robiso

robiso

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 21.08.2007

View PostKoShiMin, on Sep 18 2008, 23:06, said:

Pai acuma, nu inteleg, danok, ce te deranjeaza? Scorul sau numele echipei? Ai vazut partida? Sincer, cam aia a fost. Olandezii au jucat mai bine si au meritat sa castige. Nu sunt deloc o echipa rea. Asa ii cheama pe ei, NEC Nijmegen... Sunt o groaza de echipe bune cu nume mai putin cunoscut in Europa, pana la urma fotbalul pe care il joaca e cel care face diferenta, nu numele. Nu se pot numi toate Real, Juve, Arsenal sau Barça.
Sincer, eu cred ca ar fi chiar o afacere daca l-ar aduce cineva pe Saidi ala in fotbalul romanesc, ba chiar mai au vreo 2-3 jucatori care par "interesanti", vorba lui nea Loti.

Ce rost are sa aduca un jucator ca Saidi, cand Redic ii are pe Kalanga, Diakite, Blay, Homei... asta e valoarea lui Dinamo acum, e imposibil sa ceri mai mult de la ei...

#44
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006

View PostKoShiMin, on Sep 18 2008, 23:06, said:

Pai acuma, nu inteleg, danok, ce te deranjeaza? Scorul sau numele echipei? Ai vazut partida? Sincer, cam aia a fost. Olandezii au jucat mai bine si au meritat sa castige. Nu sunt deloc o echipa rea. Asa ii cheama pe ei, NEC Nijmegen... Sunt o groaza de echipe bune cu nume mai putin cunoscut in Europa, pana la urma fotbalul pe care il joaca e cel care face diferenta, nu numele. Nu se pot numi toate Real, Juve, Arsenal sau Barça.
Sincer, eu cred ca ar fi chiar o afacere daca l-ar aduce cineva pe Saidi ala in fotbalul romanesc, ba chiar mai au vreo 2-3 jucatori care par "interesanti", vorba lui nea Loti.


eu cred ca il deranjeaza si scoru ca daca nu ma insel Dinamo o pierdut si il deranjeaza si numele cand zici campionatu Olandei lumea se gandeste la PSV si Ajax aa + Feyenoord nimeni nu o auzit de echipa asta fantoma cu care o jucat Dinamo si Dinamo ii una din echipele de top din Romania erau favoriti daca nu ma insel ;) problema cea mai mare ii ca si la Dinamo sunt jucatori destul de buni da nu formeaza o echipa unita si nu isi dau viata pe teren

#45
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
Nu pot mai, nu ii lasa fitele de vedete sa isi "dea viata" pe teren, poate daca s-ar juca telepatic fara sa fie nevoie sa alerge ....

#46
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006

View PostImDrunk, on Sep 18 2008, 23:26, said:

eu cred ca il deranjeaza si scoru ca daca nu ma insel Dinamo o pierdut si il deranjeaza si numele cand zici campionatu Olandei lumea se gandeste la PSV si Ajax aa + Feyenoord nimeni nu o auzit de echipa asta fantoma cu care o jucat Dinamo si Dinamo ii una din echipele de top din Romania erau favoriti daca nu ma insel ;) problema cea mai mare ii ca si la Dinamo sunt jucatori destul de buni da nu formeaza o echipa unita si nu isi dau viata pe teren

:) Daca privim lucrurile din perspectiva asta si gandim in modul acesta - dupa mine limitat, ma intreb oare ce isi spun acum suporterii celor de la Hamburg SV dupa egalul "reusit" in fata ilustrilor anonimi de la Unirea Urziceni (bag pariu, pentru ei, cu un nume la fel de "incalcit ca NEC Nijmegen pentru suporterii dinamovisti)? Probabil si ei zic acuma, "Ne-or scos din papainoage niste neica nimeni, dintr-un orasel uitat de lume." Si se vor fi gandind: "Ma, daca tot era s-o facem lata cu o echipa romaneasca, macar sa fi jucat si noi cu Steaua, Dinamo sau Rapid, ca de alea s-a mai auzit in Europa, ce naiba, nu de la amarestenii astia!"

Numai ca exista vreo doua-trei argumente care schimba datele problemei. Noi stim ca in momentul de fata, asa "anonima" si neexperimentata cum e ea, Urziceni are un joc mai consistent si mai constant decat Steaua, Dinamo sau Rapid. Ca dovada, ca toate astea trei echipe au pierdut in primul meci din cupele europene.
Cam asa e si cu Nijmegen. E o echipa buna, pe locul 4, neinvinsa dupa doua etape in campionatul olandez. Are un antrenor destul de curajos (a atacat de n-aveau nicio treaba) si jucatori si rapizi, si tehnici chiar daca vin din tari bantustaneze (habar n-aveam ca in Burundi se joaca fotbal).
Eu zic ca Dinamo a mancat bataie de la o echipa buna. Nu zic ca n-ar fi trebuit s-o bata (trebuia sa bata si dac-ar fi jucat cu Juve, ca doar de aia s-au facut fotbalisti), dar n-a jucat cu niste desculti.

Per ansamblu cauza e aia pe care ai subliniat-o tu: nu formeaza o echipa si nu se daruiesc pe teren. Poate pentru ca si ei cred ca in 2008 inca mai poti castiga un meci in cupele europene numai pentru ca tu ai un nume mai cunoscut prin Europa decat adversarul.

Dupa mine au jucat totusi bine M. Niculae, Cristea si Lobont. Restul nu mi-au placut.

Edited by KoShiMin, 19 September 2008 - 00:05.


#47
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
Lasa ca poate pierd cu 3 - 0 la masa verde si 2 ani suspendare din cupele europene, poate asa au timp sa formeze o echipa unita  :death:

#48
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,693
  • Înscris: 22.11.2007
Ar fi perfect pentru ei. Vor avea mai mult timp sa se antreneze pentru Champions League. =))

Una peste alta rezultatul lui dinamo desi pare catastrofal eu zic ca nu e chiar rau. Adica au puterea sa bata la cel putin 2 goluri. Asta daca isi baga mintile in cap, ca valoare sa treaca de NEC sigur au.
In schimb rapidulului nu ii dau prea multe sanse sa intoarca rezultatul. Cred ca surpriza poate veni de la Vaslui. Urziceniul desi au scos un rezultat fantastic tot sunt de parere ca au doar 30-40% sanse.
Pacat de Timisoara, credeam ca vor avea un meci echilibrat cu Partizanul.

#49
forza_steaua

forza_steaua

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 27.04.2008

View PostKoShiMin, on Sep 18 2008, 23:06, said:

Pai acuma, nu inteleg, danok, ce te deranjeaza? Scorul sau numele echipei? Ai vazut partida? Sincer, cam aia a fost. Olandezii au jucat mai bine si au meritat sa castige. Nu sunt deloc o echipa rea. Asa ii cheama pe ei, NEC Nijmegen... Sunt o groaza de echipe bune cu nume mai putin cunoscut in Europa, pana la urma fotbalul pe care il joaca e cel care face diferenta, nu numele. Nu se pot numi toate Real, Juve, Arsenal sau Barça.
Sincer, eu cred ca ar fi chiar o afacere daca l-ar aduce cineva pe Saidi ala in fotbalul romanesc, ba chiar mai au vreo 2-3 jucatori care par "interesanti", vorba lui nea Loti.
Problema nu e numele echipei la propriu,ci  scorul, prin referirea la nume vroia sa spuna ca e  o echipa mica si dupa acest criteru -facand o gluma :lol:  :P :rolleyes:    :rolleyes:  .Problema e ca astia au jucat mai bine decat dinamo si nu stiu cum dracu poate dinamo face ceva impotriva lor ,s-a vazut ca la dueluri 1-1 olandezii sunt peste total,mai ales ca daruirea celor de la dinamo e aproape nula ,ca fara aceasta daruire e greu sa castigi astfel de dueluri.Am putea spune ca suntem mai tehnici si pasam mai bine ,da sincer acum din ce am vazut nici la capitolu; asta nu am plusat.Ca tactica ce sa mai vorbesc s-a vazut ca antrenorul alora ,nici nu stiu cum il cheama,sper sa nu aflu dupa retur , ii da clasa lui Rednic. Nu imi doresc sa ajungem iar la performanta sa avem 2,maxim 3 echipe in cupele europene desi spre asta ne indreptam.SI nu stiu io cum ma simt dar cred ca dinamovistii se simt foarte naspa ca nu se intrevede o mare victorie in retur.Da io ca suporter ,daca ar juca Steaua cu Nec  si ar lua bataie m=as gandi cum ar fi sa joc cu Ajax spre exemplu :nonobad: , nu o spun din rautate o spun sincer ca mi=-ar da de gandit .Poi m-as gandi spre ce drum o poate apuca o astfel de echipa care ia bataie de la niste olandezi de mijlocul clasamentului-no offense.Ingeleg ca joaca bine da sa fim seriosi nu e Ajax sau PSV ,e NEC si trebuia macar un egal daca nu victorie .Ce lectie ne-a dat Urziceniul atat noua cat si dinamovistilor si rapidistilor,a obtinut cu liderul germanilor ce nu a putut nici unu din granzii camp. ,sincer imi e un pic rusine...doar un pic pt ca mai sunt meciuri si se mai poate remedia problema,da acum chiar fara suparare nu stiu cum se simt dinamovistii.

Edited by forza_steaua, 19 September 2008 - 05:34.


#50
Uweman

Uweman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,155
  • Înscris: 18.09.2006
Cum se simt dinamovistii?
In niciun fel, cred... eu dupa meciul de aseara, nu am ramas cu nimic in cap si in suflet... ^_^
Parca prevesteam ca o s-o arda aiurea, ca ii spuneam initiatorului acestui topic sa fie mai rezervat in declaratii... nu de alta, dar prevestise un 1-3.
Chiar adussesem aminte ca ar trebui sa fim mai modesti, mai ales in declaratii, sa luam exemplul CFR-ului care inainte de meciul cu Roma a stat la cutie si a inghitit toate mistourile de la adversari si la momentul jocului s-au concentrat devenind letali.

Pe mine nu ma deranjeaza ca au luat bataie de la NEC, nu ma deranjeaza ca rad suporterii echipelor adverse de echipa mea, ma deranjeaza domne atitudinea acestor mari fotbalisti de la Dinamo. La fel cum ziceau ImDrunk si KoShiMin, speram sa vad naibii un joc colectiv, sa vad o echipe inchegata, sa ii vad pe fotbalistii astia ca ii doare de echipa lor, de suporteri, de puncte, de.... si vor sa dea totul pe teren. Da' de unde, de unde?

De unde, ca nu ai cu cine... lehamitea cu care au tras suturile alea pe final ma face sa cred ca astia sunt niste nesimtiti... nu se poate domne sa fii atat de letargic... dar, viata iti mai da cate o palma, ca d'aia e omu' prost si il ia gura pe dinainte inainte de meci... ca deh, "mergem sa rezolvam calificarea din Olanda".

Una peste alta, chiar daca am ramas si eu la randul meu cu o senzatie clara de lehamite dupa meciul asta, calificarea nu e pierduta.
Sa recunoastem, am luat-o doar cu 1-0, pot spune ca am avut noroc... dar, daca nu isi dau viata pe teren in retur... sa nu se mai mire ca nu mai vin suporterii la stadion. Bine, de derbedei, golani, betivi, drogati ca aia care au fost la meci se poate lipsi Dinamo. Sa vedem cum stau lucrurile ca e foarte posibil sa vedem o suspendare frumoasa si atunci macar stim una si buna... :death:

Remarc,dupa cum ziceati si voi pe aici ca granzii s-au facut de ras, iar astia mici ne-au oferit o lectie de concentrare dozata cu modestie si ambitie fantastica.

Bravo Urziceni si Vaslui... a, si sa nu uitam de CFR. :OK:
De ceilalti, sa nu mai aud... pana peste doua saptamani.

No, uite ca provincia a luat capitala la capitolul fotbal. :)
Cine ar fi crezut?

Edited by Uweman, 19 September 2008 - 08:05.


#51
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Ce facurati neamule? Ati simtit ca nu puteti sa ajungeti in UCL si vreti o scuza oficiala prin a fi exclusi din Europa?

#52
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,073
  • Înscris: 30.07.2006

View Postdanok007, on Sep 18 2008, 22:56, said:

Rusine tuturor echipelor.
Noroc de CFR ,Urziceni si Vaslui ca au mai spalat rusinea.
Cum naiba sa iei bataie de la NEC Nijmegen ?


Daca a mers de la Elfsborg, Knatspurfilrrr...etc cum i-o fi chemat pe pescarii aia, de ce nu si de la Nijmegen?
Unde a mers mia, merge si suta.

La Dinamo se vad efectele prea multor actionari/factori de decizie, asa cum la Steaua se vede efectul deciziilor unuia singur si prost.

Edited by marius.bunu, 19 September 2008 - 08:43.


#53
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

View Postmihaigerard, on Sep 18 2008, 21:11, said:

Echipele bucurestene s-au umplut de penibil. :thumbdown:
Se pare ca ierarhia in campionat e corecta cu exceptia locurilor 2 si 3.
Hai sa mori tu..... Ia zi mai priceputule, cu ce echipa a jucat Steaua?

#54
Uweman

Uweman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,155
  • Înscris: 18.09.2006
Da Goofy, stim... Bayern nu e Roma si cu siguranta nu e NEC.
Bravo Stelei... suntem mandri de acesta echipa care a facut diferenta... ce naiba, joaca in Sampion Lig nu ca descultii astia de la Dinamo, Rapid sau Poli in  Uefa!

Edited by Uweman, 19 September 2008 - 08:53.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate