Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Steaua - Bayern

- - - - -
  • Please log in to reply
213 replies to this topic

#181
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
m-am uitat la meci pana a ratat Semedo din 3 m...pe urma mi s-a luat...si m-am baga la somn...si bine am facut  <_<

incep sa-mi iau gandul de la posibilitatea, ca Steaua sa joace in cupa Uefa...si Gigi sa lase ciocul jos..si sa-si vada lungul nasului

Edited by alina85, 18 September 2008 - 09:18.


#182
neobluenet

neobluenet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 13.08.2004
N-am mai vazut de multa vreme un meci la care mingea abia ajunge la mijlocasi. Dupa pasa lui Goian / Ghionea ori se pierdeau stelistii cu firea, ori nu o ajungeau, ori o prindeau nemtii. Ce-i drept ca si linia de mijloc era tare sus, dar pentru a juca un fotbal bun trebuie inspiratie si inteligenta. Daca 5 fotbalisti de la Bayern sunt la 20-30m de tine catre poarta ta, pai te duci acolo sa recuperezi mingea nu astepti salvari miraculoase marca Goian.

#183
mithras

mithras

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 93
  • Înscris: 02.03.2007

View Postbubalus, on Sep 18 2008, 10:06, said:

Decizia 2 din "Legile Fotbalului" 2007-2008
"Portarul se considerã cã e în posesia mingii atunci cînd o atinge cu oricare parte a mîinilor sau a braþelor"
dupa cum am mai spus... cred ca daca se intampla in careul celalat...s-ar fi acordat gol.
eu zic ca e pe undeva la jumate.


Cum spuneam, daca e cineva capabil sa ne puna un link, daca se poate, oficial, ca ce ai spus tu mai sus, este opinia celor de la gsp, care au demonstrat de nenumarate ori ca nu au legaturi cu fotbalul...
http://www.gsp.ro/st...abil-98591.html

Iata ce am gasit eu :

http://www.fifa.com/...ct_en_47379.pdf

Este cel mai complet set de legi ale fotbalului care exista, este in engleza, dar nu cred sa fie vreo problema.

Acolo scrie ca portarul nu poate fi atacat, odata ce este in posesia balonului, dar trebuie sa lamurim ce este aia posesie.
Poate ne ajuta cineva...

#184
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,495
  • Înscris: 04.05.2006
Eu in locul astora de la Steaua, as depune plangere la UEFA. Cum naiba au jucat aia de la Bayern in 15 oameni???? In prima repriza...si cu 13 in a doua...

#185
danbubba

danbubba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 772
  • Înscris: 15.05.2007

View Postrichelieu, on Sep 18 2008, 10:57, said:

Eu in locul astora de la Steaua, as depune plangere la UEFA. Cum naiba au jucat aia de la Bayern in 15 oameni???? In prima repriza...si cu 13 in a doua...

Subscriu, e normal e dreptul lor. :P

:rolleyes:

#186
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View Postmithras, on Sep 18 2008, 10:50, said:

Cum spuneam, daca e cineva capabil sa ne puna un link, daca se poate, oficial, ca ce ai spus tu mai sus, este opinia celor de la gsp, care au demonstrat de nenumarate ori ca nu au legaturi cu fotbalul...
http://www.gsp.ro/st...abil-98591.html

Iata ce am gasit eu :

http://www.fifa.com/...ct_en_47379.pdf

Este cel mai complet set de legi ale fotbalului care exista, este in engleza, dar nu cred sa fie vreo problema.

Acolo scrie ca portarul nu poate fi atacat, odata ce este in posesia balonului, dar trebuie sa lamurim ce este aia posesie.
Poate ne ajuta cineva...
pai scrie chiar in linkul acele...la slide-ul 23.
Pt. ca nu pot copia textul am sa scriu ce e acolo:

"Se considera ca portarul se afla in posesia mingii atunci cand:
- atunci cand mingea se afla intre mainile sale sau intre o mana si orice suprafata (de ex. teren, corpul sau)
- cand tine mingea in mana deschisa
- in timp ce o da de pamant sau o arunca in aer"

cred ca decizia e corecta

Edited by bubalus, 18 September 2008 - 11:27.


#187
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,163
  • Înscris: 30.07.2006
Steaua a scapat ieftin cu 0-1.Putea fi mult mai mult in favoarea lui Bayern, o echipa care este departe, ca joc, de Sevilla sau Real, de exemplu.
Steaua pare o echipa incropita in graba,cu 1 h inainte de meci, fara idee de joc, fara relatii de joc, fara consistenta, f vulnerabila la fazele fixe.

Edited by marius.bunu, 18 September 2008 - 12:15.


#188
raul07

raul07

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,335
  • Înscris: 15.07.2007

View PostStefy333, on Sep 18 2008, 08:04, said:

Iar Zapata este clar cel mai bun portar din Romania si printre cei mai buni din Europa asa ca sa termine astia care zic ca e mai bun Lobont sau Coman......ciocu mic ;)

Nu cred ca Zapata ii mai bun decat LobonT :nonobad:

View PostStefy333, on Sep 18 2008, 08:04, said:

Si nu-i mai criticati pe Toja sau Semedo.....e debutul lor....ganditi-va si voi cate emotii au fost+Toja NU E MIJLOCAS CENTRAL :cursing: daca il folosea pe benzi sigur alta era treaba......ca ati vazut ca Szekely nu a jucat chiar asa rau stiind ca e debutul lui in CL+ca venea dupa accidentare ;)

Pai la noi a debutat toata echipa, cum se face ca nu au avut atatea emotii?

#189
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

View Postbubalus, on Sep 18 2008, 10:26, said:

pai scrie chiar in linkul acele...la slide-ul 23.
Pt. ca nu pot copia textul am sa scriu ce e acolo:

"Se considera ca portarul se afla in posesia mingii atunci cand:
- atunci cand mingea se afla intre mainile sale sau intre o mana si orice suprafata (de ex. teren, corpul sau)
- cand tine mingea in mana deschisa
- in timp ce o da de pamant sau o arunca in aer"

cred ca decizia e corecta
Ciudat, am vazut goluri marcate furandu-se minge de la portar, atunci cand se pregatea sa o bata de pamant sau o tinea in palma deschisa....

#190
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View PostGoofy, on Sep 18 2008, 13:27, said:

Ciudat, am vazut goluri marcate furandu-se minge de la portar, atunci cand se pregatea sa o bata de pamant sau o tinea in palma deschisa....
e posibil ca aceste reglementari sa fie mai noi....
in plus...tot arbitrul decide daca se aplica sau nu regulamentul...nu?

#191
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008

View PostStefy333, on Sep 18 2008, 08:04, said:

Iar Zapata este clar cel mai bun portar din Romania si printre cei mai buni din Europa asa ca sa termine astia care zic ca e mai bun Lobont sau Coman......ciocu mic ;)

Ordinea mea: Lobont > Coman > Zapata.In acest meci zapata a aparat excelent, poate lobont sau coman nu aparau asa bine, nu se stie niciodata insa per total cam asta e ordinea mea.Pana la urma toti portarii au avut si gafe, nu numai parade ;).

Edited by Merdiso, 18 September 2008 - 13:32.


#192
suporter-steaua

suporter-steaua

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 14.09.2008
Steaua a jucat prost. Nu-mi pot da seama cum de Lacatus nu l-a scos pe Toja la pauza :| ... Nu a jucat nimic tot timpu` cat a fost in teren.

#193
mithras

mithras

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 93
  • Înscris: 02.03.2007
Steaua n-a jucat prost, a facut poate cel mai bun meci al ei, insa poate daca era in campionat, se cunostea.

Asa, cu Bayern, poate parea ca a jucat prost, ca nu i-a lasat sa miste un deget macar.

Campionatul nostru mediocru o impiedica pe Steaua sa evolueze bine in Europa.

#194
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006

View Postmithras, on Sep 18 2008, 16:18, said:

Steaua n-a jucat prost, a facut poate cel mai bun meci al ei, insa poate daca era in campionat, se cunostea.

Campionatul nostru mediocru o impiedica pe Steaua sa evolueze bine in Europa.

Hai mai nene... Poate cu prima parte a afirmatiei tale sa fiu de acord. Dar "Campionatul nostru mediocru o impiedica pe Steaua sa evolueze bine in Europa" e o adevarat "perla"... Pai cand ati jucat semifinala de UEFA aveam campionat mai bun? Din contra. Ce naiba, voua tot mereu altii va put... Au ajuns Vasluiul si Gloria Buzau sa fie de vina ca a pierdut Steaua cu Bayern. Voi nu gresiti niciodata? Nu va asumati niciodata propriile esecuri? Bina ca pe amaratii aia de la Anorthosis Famagusta pe care ii tot pomeneati cand era in avantajul vostru nu i-a impiedicat nivelul "extraordinar de ridicat" al campionatului cipriot sa faca egal in deplasare cu Werder Bremen, ca sa vezi, tot nemti, si tot in CL. Incerc sa evit pe cat posibil sa mai amintesc ca si CFR tot in campionatul asta mediocru joaca. Deci poti castiga, nu asta e problema.

#195
Uweman

Uweman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,155
  • Înscris: 18.09.2006

View Postsuporter-steaua, on Sep 18 2008, 15:12, said:

Steaua a jucat prost. Nu-mi pot da seama cum de Lacatus nu l-a scos pe Toja la pauza :| ... Nu a jucat nimic tot timpu` cat a fost in teren.


Eu tind sa cred ca ordinele nu i-au permis... n-ai vazut ca daca a zis Becali ca va juca Toja in centru, asa a fost.

Pacat, eu raman la parerea ca echipa de start o face antrenorul Stelei.

Nu Lacatus!


@ KoShiMin
Good point... ca de obicei! :OK:

Edited by Uweman, 18 September 2008 - 16:50.


#196
danok007

danok007

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 479
  • Înscris: 11.02.2007
Sa mai spuna Behecali si oricine altcineva  ca CFR,Urziceni si Vaslui joaca pe punctele lor.

#197
mithras

mithras

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 93
  • Înscris: 02.03.2007

View PostKoShiMin, on Sep 18 2008, 16:52, said:

Hai mai nene... Poate cu prima parte a afirmatiei tale sa fiu de acord. Dar "Campionatul nostru mediocru o impiedica pe Steaua sa evolueze bine in Europa" e o adevarat "perla"... Pai cand ati jucat semifinala de UEFA aveam campionat mai bun? Din contra. Ce naiba, voua tot mereu altii va put... Au ajuns Vasluiul si Gloria Buzau sa fie de vina ca a pierdut Steaua cu Bayern. Voi nu gresiti niciodata? Nu va asumati niciodata propriile esecuri? Bina ca pe amaratii aia de la Anorthosis Famagusta pe care ii tot pomeneati cand era in avantajul vostru nu i-a impiedicat nivelul "extraordinar de ridicat" al campionatului cipriot sa faca egal in deplasare cu Werder Bremen, ca sa vezi, tot nemti, si tot in CL. Incerc sa evit pe cat posibil sa mai amintesc ca si CFR tot in campionatul asta mediocru joaca. Deci poti castiga, nu asta e problema.


Asculta, neicusorule,

CFR joaca pe bune mult mai multe meciuri decat Steaua, deci s-au calit.
In fata lui Steaua se cam dau la o parte, fara lupta, mai toti.

De-aia sunt de vina, ca nu fac competitie.

Credeam ca stii lucrurile astea, dar pari naiv si iei de bun tot ce spune Becali, sau Dragomir.

Steaua ca sa fie buna in Europa, ar trebui sa aiba valoarea din 86, cu Iordanescu antrenor, sau din 92 cu Titi Dumitriu.
Pe vremurile respective, cine marca un gol lui Steaua, facea o mare performanta, era luat la Nationala, etc.

Acum, Steaua pierde acasa, pentru ca asa dicteaza cei din umbra, care au interese mult mai mari decat un campionat intern.

#198
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005

View PostKoShiMin, on Sep 18 2008, 16:52, said:

Hai mai nene... Poate cu prima parte a afirmatiei tale sa fiu de acord. Dar "Campionatul nostru mediocru o impiedica pe Steaua sa evolueze bine in Europa" e o adevarat "perla"... Pai cand ati jucat semifinala de UEFA aveam campionat mai bun? Din contra. Ce naiba, voua tot mereu altii va put... Au ajuns Vasluiul si Gloria Buzau sa fie de vina ca a pierdut Steaua cu Bayern. Voi nu gresiti niciodata? Nu va asumati niciodata propriile esecuri? Bina ca pe amaratii aia de la Anorthosis Famagusta pe care ii tot pomeneati cand era in avantajul vostru nu i-a impiedicat nivelul "extraordinar de ridicat" al campionatului cipriot sa faca egal in deplasare cu Werder Bremen, ca sa vezi, tot nemti, si tot in CL. Incerc sa evit pe cat posibil sa mai amintesc ca si CFR tot in campionatul asta mediocru joaca. Deci poti castiga, nu asta e problema.
Pentru esecul echipelor romanesti in cupele europene cele mai vinovate sunt echipele mici si arbitrii. Nu ai cum sa te dezvolti jucand contra unor echipe care baga autocarul in poarta sau contra unor arbitrii care fluiera orice faza (sa nu mai vorbesc de faptul ca arbitrii romani nu au auzit de galben pentru faulturi repetate).
CFR-ul a castigat campionatul Romaniei anul trecut tocmai din acest motiv. Steaua, Rapid, Dinamo au jucat contra unor echipe care practicau autobaza. Cum au inceput astfel de meciuri impotriva CFR-ului cum acestia au uitat ce e aia victoria.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate