Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 

Probleme convorbiri Cosmote

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1
DJ MOraleSs

DJ MOraleSs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.01.2006
Totul a inceput astazi luni 15 septembrie 2008. Eram la munca si aveam nevoie de un taxi. Am pus mana pe telefonul Cosmote si am format numarul de la taxi. Surpriza. Raspunde centralista si zice ca nu merge Cosmote-ul. Am crezut ca este o problema de la telefonul lor, asa ca ca am pus mana pe fix si am facut o comanda.
Ajuns acasa imi suna telefonul. Am raspuns. Alo.. aaalo... Nimic. Era o colega de-a mea. Ma sunase de pe Orange. Am sunat-o inapoi pe numarul de Cosmote (are si un Cosmote). Imi raspunde si imi zice sa o sun de pe alt telefon pentru ca nu ma aude. E o problema in retea. Cu toate acestea tatal meu a reusit ca prin minune sa poarte o convorbire cu cineva din Cosmote. Se pare ca sunt mici exceptii.

Acum stau si ma intreb... ce se intampla cu Cosmote? Mai are mult pana or sa intre lucrurile pe fagasul normal si sa nu mai apara fel de fel de probleme deastea? Incep sa ma plictisesc. Ba network busy, ba acum nu ma mai aud cu interlocutorii, ba se aud ecouri si alte chestii si cu toate astea eu platesc un abonament lunar.
Alooo.. domnii de la Cosmote! Se aude pana acolo? Se poate repara reteaua sau ma orientez sa fac Digi Mobilul telefon principal?

Vreau sa stiu si de la restul utilizatorilor daca mai intampina asemenea probleme la ce ora si in ce zona a tarii.
Multumesc!

Edited by DJ MOraleSs, 15 September 2008 - 19:15.


#2
cristian0007

cristian0007

    Be a real Viber !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,304
  • Înscris: 01.01.2007
Pana acum esti a 2-a persoana dupa jamesbond care reclama.
Nu stiu de ce am senzatia ca se vor inmulti :notangel:

#3
Coldone

Coldone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 28.02.2006

View PostDJ MOraleSs, on Sep 15 2008, 20:13, said:

Raspunde centralista si zice ca nu merge Cosmote-ul. Am crezut ca este o problema de la telefonul lor, asa ca ca am pus mana pe fix si am facut o comanda.
Ajuns acasa imi suna telefonul. Am raspuns. Alo.. aaalo... Nimic. Era o colega de-a mea. Ma sunase de pe Orange. Am sunat-o inapoi pe numarul de Cosmote (are si un Cosmote). Imi raspunde si imi zice sa o sun de pe alt telefon pentru ca nu ma aude. E o problema in retea. Cu toate acestea tatal meu a reusit ca prin minune sa poarte o convorbire cu cineva din Cosmote. Se pare ca sunt mici exceptii.

Alooo.. domnii de la Cosmote! Se aude pana acolo? Se poate repara reteaua sau ma orientez sa fac Digi Mobilul telefon principal?

Chiar asa ne crizam ca o zi am avut probleme cu 2-3-4 apeluri? Poate s o lucra la retea, poate sunt unele defectiuni care vor fi remediate etc. Asteapta si tu, vezi maine daca o sa ai aceleasi probleme, da un telefon si fa o reclamatie.
Mi se pare aiurea ca de fiecare data cand are unu un network busy, intra aici si face procesul etapei, si dupa el apar cativa vesnic nemultumiti, care avident, au aceleasi probleme :thumbdown:

LE:

View PostDJ MOraleSs, on Sep 15 2008, 20:13, said:

Am sunat-o inapoi pe numarul de Cosmote (are si un Cosmote).
De pe ce ai sunat o? Tot Cosmote?

Edited by Speedo, 16 September 2008 - 09:42.


#4
DJ MOraleSs

DJ MOraleSs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.01.2006

View PostColdone, on Sep 15 2008, 21:57, said:

Chiar asa ne crizam ca o zi am avut probleme cu 2-3-4 apeluri? Poate s o lucra la retea, poate sunt unele defectiuni care vor fi remediate etc. Asteapta si tu, vezi maine daca o sa ai aceleasi probleme, da un telefon si fa o reclamatie.
Mi se pare aiurea ca de fiecare data cand are unu un network busy, intra aici si face procesul etapei, si dupa el apar cativa vesnic nemultumiti, care avident, au aceleasi probleme :thumbdown:

LE:
De pe ce ai sunat o? Tot Cosmote?

Da, tot de pe Cosmote am sunat-o. Dar n-ai inteles nimic. Oriunde sun de pe Cosmote nu sunt auzit. Aud interlocutorul dar el nu ma aude pe mine. Daca sunt sunat din orice retea, interlocutorul ma aude dar nu il aud eu pe el. Asta se intampla la ABSOLUT TOATE APELURILE DIN SI IN ORICE RETEA. E foarte deranjant. Depind foarte mult de telefonul asta avand in vedere ca e telefonul meu principal si se intampla sa am si un job in care comunicarea e importanta. Pe langa asta, mai platesc si un abonament lunar pentru niste servicii de care eu nu am beneficiat azi.
Si in situatia data, te intreb eu pe tine, ce ma faceam daca nu aveam alternativa Digi Mobil? Raspuns... alergam degeaba ca tampitu' prin tot orasul sau prin tara ca sa pot da de clientii sau colegii mei. Fiecare cu prioritatile lui in telecomunicatii. Eu fara telefon sunt legat si de maini si de picioare.

Edited by Speedo, 16 September 2008 - 09:43.


#5
thekat

thekat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,645
  • Înscris: 13.03.2005
Sincer seamana cu o problema legata de codec-uri  :)

#6
Coldone

Coldone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 28.02.2006

View PostDJ MOraleSs, on Sep 15 2008, 22:30, said:

Da, tot de pe Cosmote am sunat-o. Dar n-ai inteles nimic. Oriunde sun de pe Cosmote nu sunt auzit. Aud interlocutorul dar el nu ma aude pe mine. Daca sunt sunat din orice retea, interlocutorul ma aude dar nu il aud eu pe el. Asta se intampla la ABSOLUT TOATE APELURILE DIN SI IN ORICE RETEA. E foarte deranjant. Depind foarte mult de telefonul asta avand in vedere ca e telefonul meu principal si se intampla sa am si un job in care comunicarea e importanta. Pe langa asta, mai platesc si un abonament lunar pentru niste servicii de care eu nu am beneficiat azi.
Si in situatia data, te intreb eu pe tine, ce ma faceam daca nu aveam alternativa Digi Mobil? Raspuns... alergam degeaba ca tampitu' prin tot orasul sau prin tara ca sa pot da de clientii sau colegii mei. Fiecare cu prioritatile lui in telecomunicatii. Eu fara telefon sunt legat si de maini si de picioare.
Ba da am inteles, citisem gresit.
Dar mi am si amintit ceva. Acum o saptamana eram in masina cu un amic si a avut exact aceeasi problema.A primit un apel dar nu se auzea nimic. Am crezut ca face misto cineva, pentru ca l a sunat inapoi si vorbea aiurea, dar imi dau seama ca intr adevar gresise umarul. Nu i am dat importanta, pentru ca a fost un caz singular. Culmea, peste aprox 30 min, am vorbit cu el pe acelasi telefon si se auzea perfect.

Edited by Speedo, 16 September 2008 - 09:45.


#7
DJ MOraleSs

DJ MOraleSs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.01.2006
Ma enerveaza faptul ca apar probleme si se remediaza foarte greu. De aici rezulta ca tehnicienii ori sunt amatori, ori se misca precum ochiul mortului. Telefonul te asigur ca e cat se poate de functional. Daca ar fi o defectiune de la mine ar insemna ca si celorlalti cu care am vb azi le-au picat brusc telefoanele. Si nu am patit-o o data ci de vreo 4 ori cel putin cu 4 persoane diferite.

Se pare ca problema a fost confirmata si la Rm. Sarat. Poate jamesbond o sa posteze aici problemele pe care le-a intampinat.

Edited by Speedo, 16 September 2008 - 09:46.


#8
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Unul trage ca sa moara, la altul p..... scoala! In alta ordine de idei sunt fericit ca pot apela si pot sa vorbesc si din casa nu numai agatat de pervazul ferestrii. Deci se poate! Mai stii au luat de la altii si mi-au dat mie!

#9
DJ MOraleSs

DJ MOraleSs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.01.2006
Ziua numarul 2. Ora 12:10 minute. Colega mea incearca sa vorbeasca cu cineva de pe Cosmote. Aceeasi problema. Dupa 5 incercari reuseste sa se auda la telefon cu interlocutorul.

Noapte buna Cosmote... somn usor. Dormiti in continuare ca dormiti bine. Totul functioneaza in parametri...  -_-

#10
nowories

nowories

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 30.09.2006
Pana acum vorbeam cu intreruperi si auzeam neclar interlocutorul,acum nu se mai aude deloc    <_<  , chit ca sun in retea sau in afara retelei

#11
jamesbond

jamesbond

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 02.04.2007

View PostDJ MOraleSs, on Sep 16 2008, 00:30, said:

Se pare ca problema a fost confirmata si la Rm. Sarat. Poate jamesbond o sa posteze aici problemele pe care le-a intampinat.

Inainte sa postez acum am incercat sa sun si se intampla exact aceeasi problema: nu aud interlocutorul apelat! :cursing:  
Am zis ca poate o fi fost ceva de la vremea rea de aseara insa problema persista!
Daca mai sunt buzoieni cu aceeasi problema ii rog sa posteze aici.
Din pacate la Cosmote dupa un lucru bun se pare ca e obligatoriu sa existe si unul rau!! :deadtongue:

#12
Coldone

Coldone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 28.02.2006
1)Spuneti si voi de unde sunteti, sa ne dam seama unde nu functioneaza.Altfel nu vad rostul sa postati (daca din bucuresti, precizati sector/cartier)
2)Sunati la ei, faceti o reclamatie. Chiar daca e putin probabil, exista si posibilitatea ca ei sa nu stie de problemele din zona voastra

#13
jamesbond

jamesbond

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 02.04.2007

View PostColdone, on Sep 16 2008, 12:53, said:

1)Spuneti si voi de unde sunteti, sa ne dam seama unde nu functioneaza.Altfel nu vad rostul sa postati (daca din bucuresti, precizati sector/cartier)

RM SARAT JUD. BUZAU
2)Sunati la ei, faceti o reclamatie. Chiar daca e putin probabil, exista si posibilitatea ca ei sa nu stie de problemele din zona voastra
Nu pot sa sun ca nu aud nimic din ce zice celalalt iar sa dau e-mail este exclus fiindca ...nu obtii decat un raspuns stil Templates!!
Ii rog pe cei care lucreaza la ei de pe forum(se stiu care si nu o sa spun aici) sa incerce sa relateze cuiva problema noastra!


#14
goblenro

goblenro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 973
  • Înscris: 13.06.2005
Si eu am avut aceeasi problema duminica la doua apeluri primite pe Cosmote in jurul orei 17-18.
Locatie: Bucuresti (Giulesti-Crangasi)

Edited by goblenro, 16 September 2008 - 12:07.


#15
DJ MOraleSs

DJ MOraleSs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.01.2006

View Postgoblenro, on Sep 16 2008, 13:07, said:

Si eu am avut aceeasi problema duminica la doua apeluri primite pe Cosmote in jurul orei 17-18.
Locatie: Bucuresti (Giulesti-Crangasi)
In Buzau parca e tot mai grav. La ora asta toti colegii din firma injura de mama focului din cauza ca nu pot vorbi la telefoanele Cosmote. Ma intreb... daca sun la relatii clienti si astept vreo 15 minute sa raportez problema... ce fac daca nu ma aud astia de la call center? Le trimit mesaje prin cerculete de fum ca pe vremea indienilor? Nu de alta dar nu stiu de cate ori ar trebui sa sun pana ma fac auzit pana la ei.

Edited by DJ MOraleSs, 16 September 2008 - 12:34.


#16
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006
suna si tu de pe un tel. fix dooh!

#17
DJ MOraleSs

DJ MOraleSs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.01.2006

View Postaum, on Sep 16 2008, 13:33, said:

suna si tu de pe un tel. fix dooh!

Si sa stau 20 de minute in telefon pentru o sesizare? Chiar nu am timp si nervi pentru asa ceva. Oricum daca fac o sesizare, o sa mai dureze sigur pana ajunge la tehnic, implicit pana cand tehnicul va lua masuri. Dovada? Problema persista si azi si cosmoteii nu au ganduri de remediere a problemei. Ma intreb daca au habar ce se intampla in batatura lor.
Tipic romaneste... las-o ba ca merge asa.
Eu cred ca asta e o conspiratie pusa la cale de Cosmote pentru a consuma mai repede minutele pe care le-au dat la abonamente si cartele. Nu de alta dar mai trebuie sa mai scoata si ei un ban pe convorbiri nu? :))

Glumeam.. evident... sau nu :D

#18
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006
treaba ta, tu ai o problema, daca ti-e lene sa anunti atunci asteapta.......

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate