Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Clona SoftPedia?

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
andreitripon

andreitripon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 30.10.2007
Am gasit o thema pentru SMF care seamana cu ce-a de pe softpedia. Care pe care?RocketTheme a copiat thema de pe softpedia sau invers? :coolspeak:
THEMA

#2
voxx

voxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 29.03.2007
Nu mi se pare a fi o clona..Nu prea seamana cu softpedia..Softpedia e unica

#3
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Si care e tema copiata dupa softpedia? ca nu inteleg.
SoftPedia foloseste platforma IPB si skin-ul de la IPB, SMF are diverse Skin-uri.

#4
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

View Postandreitripon, on Sep 14 2008, 23:50, said:

Am gasit o thema pentru SMF care seamana cu ce-a de pe softpedia. Care pe care?RocketTheme a copiat thema de pe softpedia sau invers? :coolspeak:
THEMA
Structura e asemanatoare, dar nu inseamna ca s-au copiat una p-alta

#5
andreitripon

andreitripon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 30.10.2007
da, m-am uitat mai atent la thema. Sau inspirat din ea cu putin. Dar tot asta de pe soft pedia este mai profesionala. darkangelbv Pe pagina aia este o singura thema in mai multe moduri prezentata.

Edited by andreitripon, 14 September 2008 - 23:24.


#6
Cioclul

Cioclul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 27.04.2008

View Postandreitripon, on Sep 15 2008, 00:22, said:

da, m-am uitat mai atent la thema. Sau inspirat din ea cu putin. Dar tot asta de pe soft pedia este mai profesionala. darkangelbv Pe pagina aia este o singura thema in mai multe moduri prezentata.

Hai mai bine du-te la scoala.

#7
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
una e modul de asezare si alta e tema copiata. Hai sa fim seriosi, exista sute de situri cu aranjarea continutului asemanatoare cu softpedia, dar asta nu inseamna ca au copiat unii de la altii. Ar fi absurd sa fie toate paginile de pe internet diferite, fara nici o asemanare.

#8
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
De fapt Softpedia foloseste tema classica IPB disponibila de cativa ani pentru acest script si destul de depasita dar eleganta prin simplitate si culorile acestea foarte relaxante pentru ochii vizitatorilor. Tema celor de la RT pentru SMF, personal, nu mi se pare a avea nimic in comun cu aceasta tema, dar nu cred ca ar fi mare lucru sa faci o tema SMF identica cu IPB Classic.

Edited by lord_ice, 15 September 2008 - 09:01.


#9
RCG

RCG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 20.09.2006
offtopic: lord_ice aici se vorbeste de asemanarea cu portalul softpedia: www.softpedia.com
ontopic: sunt o groaza de astfel de layout-uri.

#10
SoR!n

SoR!n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 29.12.2006
Cui ii pasa daca arata la fel ca Softpedia atata timp cat nu are continutul / traficul ei?

#11
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

View PostRCG, on Sep 17 2008, 21:24, said:

offtopic: lord_ice aici se vorbeste de asemanarea cu portalul softpedia: www.softpedia.com

doh..merci de pointing...cu oacazia asta se intampla sa mai intru si eu pe acolo, se facuse anul ;))

Edited by lord_ice, 19 September 2008 - 16:09.


#12
AlfaIT

AlfaIT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 11.09.2008
ON-Este o oarecare asemanare  dar nu cred ca s-au inspirat.
OFF-Andrei ,qpc, tie totul ti se pare ca se copiaza , nu crezi asta ?

#13
StefanD

StefanD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 04.11.2005
Exista o oarecare asemanare la structura, insa nu poti spune ca acea tema este o clona a softpediei si invers..

#14
Fabian

Fabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,443
  • Înscris: 05.01.2007
Stii ce inseamna "a clona"? Si ma refer la partea de web, nu la clone umane sau animale! :D :D :D

Grele trebile astia, nu-i asa?

#15
AlfaIT

AlfaIT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 11.09.2008
NU va mai bateti capul cu el , ca nu o sa inteleaga .Daca seamana 5%  pentru el este 200% .Pe mine vroia sa ma de-a in judecata ca am facut structura themei asemanatoare cu a lui (Ce copil  :huh: )

#16
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
In mod cert, am stat si am cautat ceva inspiratie pt noul Softpedia si am gasit taman pe un celebru site o tema uluitoare creata de un artist desavarsit. SMF Themes by "RocketTheme".
WOW! Si in mnod cert aia au copiat de la noi in 2006 si noi de la ei in 2007 (cand s-a lucrat la partea grafica) si apoi in 2008 cand s-a refacut grafica AGAIN.. ne-am inspirat TOT de la ei dar nu va spun din ce "tema" pt ca e secret si nu vrem sa se afle...

OK?  :lol:

GET A LIFE! Nu toata lumea sta sa piarda timpul imbunatatind "template-uri" celebre de pe site-uri de 2 lei  :rolleyes:

#17
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005
:lol: Asta-i topic de fun, auzi la el "are structura asemanatoare". Si de unde si-au gasit si cei de la softpedia sa se inspire din niste teme de smf fara nici o valoare de acum 3 ani  :lol:
Nu stiu ce naiba vedeti unii acolo dar in mod cert n-are nici o legatura, andreitripon poate ai tras ceva pe nas de tot vezi tot felul de asemanari  :lol:

Quote

tema uluitoare creata de un artist desavarsit. SMF Themes by "RocketTheme".
Acum la modul serios, desi temele alea sunt vechi cei de la rockettheme chiar sunt artisti desvarsiti

Edited by SE7EN, 21 September 2008 - 23:59.


#18
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Pff..RT is mult sub Gavick sau altii din industrie, vorbind de Joomla pentru ca e principala sursa de banet a lor.

[ http://i441.photobucket.com/albums/qq140/indios_rock/mario.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate