Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde recomandati un CT cu Casa de...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia
 Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China
 Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED
 Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 

Metoda incalzire spatiu mare

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#55
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,629
  • Înscris: 30.01.2008

View Postflorinppv, on 21 septembrie 2013 - 12:54, said:


Nu cred ca ar fi o solutie, deoarece tavanul de la nivelul superior urmeaza panta acoperisului fiind montate geamuri tip velux, care ilumineaza intr-un mod foarte placut incaperile. Imi cer scuze ca nu am mentionat acest aspect in primul post.
Daca se pot modifica usile (inaltate cu cca 4 cm) se poate monta IPAT in sistem uscat.

#56
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
"Peretii sunt din piatra cu izolatie interioara"
Daca e adevarat si nu o greseala de exprimare, e jale.Izolatiile facute pe interior duc la formarea igrasiei si a mucegaiului, din cauza condensului ce apare intre izolatia aflata la temperatura interioara si peretele aflat la temperatura exterioara.

#57
bogdean82

bogdean82

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.11.2013
O varianta la indemana si usor de folosit sunt panourile termice. Plasate in cateva zone importante (in special la parter unde e problema importanta cu caldura in casa mentionata) pot sa incalzeasca bine suprafata. Folosesc un sistem de recirculare a aerului (trag aerul rece dinspre podeaua camerei, il incalzesc si il recircula) si mentin mereu o temperatura confortabila. Pret: 500 de lei pe panou (pentru aprox 12 mp) cu garantie si kit de instalare.

#58
bogdean82

bogdean82

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.11.2013

View Postconsuel, on 08 martie 2009 - 23:47, said:

Daca mai este valabila intrebarea.
O SOLUTIE AR FI PANOURILE ELECTRICE RADIANTE (IN INFRAROSU)

De acord.. cateva panouri puse in punctele importante din casa pot sa faca o temperatura confortabila aproape tot timpul la costuri mult mai bune decat alte variante.
eu am instalat 2 panouri intr-o suprafata locuibila de aprox 50 mp si sunt multumit.
pret: 499 lei / panou cu garantie 3 ani si kit de instalare

#59
msboy

msboy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.11.2013
Salut.
Tatal meu s-a hotarat sa puna 3 panouri  din astea radiante intr-o BISERICA in "punctele cheie" acolo unde stau enoriasii si unul la el in altar.

Ideea este ca el nu are nevoie decat sambata si duminica 4-5 ore de o bruma de caldura pe care acel dealer i-a promiso k o sa o aiba cu aceste panouri la un consum mic.

Va rog sa-mi spuneti si voi parerea daca se merita sa puna aceste panouri...daca fac fata cat de cat si consumul sa fie decent.
VA multumesc.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate