Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Recomandare horror

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,279
  • Înscris: 19.07.2008
Am vazut ieri unul „The Deaths of Ian Stone„
Acceptabil dupa parerea mea :)

#38
Stapanul_clonelelor

Stapanul_clonelelor

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,340
  • Înscris: 08.07.2008
Mirrors (2008)

Edited by Stapanul_clonelelor, 23 September 2008 - 12:38.


#39
Razvan09

Razvan09

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 29.04.2008
Fear Dot Com. din 2002, dar frumos

#40
Pig_on_Acid

Pig_on_Acid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,057
  • Înscris: 10.11.2006

View Posthugzabee, on Sep 21 2008, 11:19, said:

poti sa incerci si filmele 'giallo'. daca te intereseaza poti sa gasesti pe net mai multe despre asa ceva.
Giallo merita un topic special. La fel si cele noir. Sunt prea bune ca sa le vezi en passant :)

View Postthe_nightfly, on Sep 17 2008, 21:28, said:

Cam greu sa vezi filmele alea cand esti cu companie mixta, multe scene de viol si violenta indreptata impotriva femeilor.
Adevarat ca Three Extremes sau Broken nu-s tocmai 'festive', dar nu subestimati fetele, they can take it. Chiar, imi vine in minte Ginger Snaps si Rabid - amandoaua cu femei protagoniste. That should make them feel even more special..:D
Dar nu trebuie sa te limitezi la horror cu sex. Ca tot veni vorba, sunt gramezi de filme vechi si bune - asa zisele B - care's perfecte la ocazii.
Ramanand in tema horor, poate n-ati vazut inca The Hand al lui Oliver Stone, An American Werewolf in London  sau Wolfen. Desi nu au notorietatea panaramelor gen Scream, la timpul lor au fost destul de importante.
Apropo de asta, am revazut recent Brainscan. Vine pe filiera cyber ..Videodrome, Brainstorm..insa-i destul de original. Atunci am observat multe scene de-a dreptul furate de Fight Club (scena cu dialogul dupa somn de pe marginea patului) si Matrix (mana infipta in stomac)..sau ideea insasi (vezi Existenz). Bineinteles ca a servit drept inspiratie - importanta sau incidentala ..masurati singuri.

#41
Sima2k

Sima2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,780
  • Înscris: 08.08.2004
The Midnight Meat Train

Attached Files



#42
spawnreal

spawnreal

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 29.07.2008
trebuie sa vedeti  neaparat jack brooks monster slayer , the vanguard si mirrors

#43
Stan P.

Stan P.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 03.10.2006

View Postherlino, on Sep 14 2008, 17:21, said:

Probabil ca la cererea publicului feminin, o sa fac topic si despre comedii romantice, dar sunt pregatit sa lupt pana la capat pentru filme cu mult sange si comedii cu Adam Sandler :)

Pai ia orice "comedie" cu Adam Sandler... e mai horror decat orice film de groaza!  :lol:
OK, glumeam, ca nu-mi place mie individu'.
Da' mi-a placut faza ta cu usa trantita si scufitza rosie  :lol:  :lol:
Si serios vorbind, probabil s-au mentionat pe aici Salvage (cea mai tare idee din ultimii enspe ani) si The Devil's Rejects, dar oare a zis cineva de [REC] ? E un film spaniol, de curand hackerit la Hollywood cu titlul Quarantine; s-ar putea sa-ti placa...

#44
vlad2007

vlad2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 26.08.2007
uitati-va la DOOM 3 am inteles ca-i scary rau de tot :)

urmeaza sa ma uit dar nu singur ca nu am curaj

Seria Evil Dead ii foarte frumoasa : Evil dead 1 ( horror) evil dead 2 ( horror-comedy) si Evil dead 3 ( comedie neagra )

Edited by vlad2007, 27 October 2008 - 12:18.


#45
spawnreal

spawnreal

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 29.07.2008
linistit te poti uita la evil dead e cu siguranta cel mai bun comedy horror EVER...in schimb mai recomand un film care l-am vazut aseara se numeste THE BLOB din 88 http://www.imdb.com/title/tt0094761/   extraordinar de bine realizat   9/10 !

#46
the_nightfly

the_nightfly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,128
  • Înscris: 27.12.2006

View Postvlad2007, on Oct 27 2008, 12:17, said:

uitati-va la DOOM 3 am inteles ca-i scary rau de tot :)


Exista filmul asta?

#47
dave

dave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 18.09.2005
imi place mult filmul acela ORIGINAL Halloween din 1978 exact acum 30 ani , e cel mai bun film horror vreodata pe langa miile de filme horror bune sau proaste cu diferite subiecte, cu maleficul ucigas Michael Myers si  Laurie Strode (celebra actrita Jamie Lee Curtis)
Michael Myers cu masca alba(chipul sau imposibil de vazut) este greu de ucis si imposibil de ucis, continua sa faca victime de-a lungul timpului
este un film captivant, de calitate, original chiar daca au trecut fix 30 ani= 31.10.1978-31.10.2008, ramane in continuare cel mai bun film horror in special pt ziua de Halloween care cade pe 31 octombrie

HALLOWEEN.......... :death:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate