Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Inghetata expirata de un an

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Mihai-Cosmin

Mihai-Cosmin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,343
  • Înscris: 17.06.2007
Nu stiu cat de adevarat este, dar un nemtean sustine ca a cumparat in urma cu cateva zile din Kaufland Piatra Neamt un tort de inghetata expirat din... 19 septembrie 2007.  O fi adevarat ? http://www.cancan.ro...xpirat.html</a>

Edited by Mihai-Cosmin, 11 September 2008 - 23:56.


#2
A_L_E_X

A_L_E_X

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 18.03.2006
Tot ce-i posibil.

#3
E_manuel1

E_manuel1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 09.12.2007

View PostMihai-Cosmin, on Sep 11 2008, 23:48, said:

Nu stiu cat de adevarat este, dar un nemtean sustine ca a cumparat in urma cu cateva zile din Kaufland Piatra Neamt un tort de inghetata expirat din... 19 septembrie 2007.  O fi adevarat ? http://www.cancan.ro...-...at.html</a>

  Este posibil altfel nu aveau astia curaj sa pateze imaginea firmei respective.Pobabil ca s-a ancurcat cutia la stoc an fabrica si a ramas ratacita pe undeva, a gasit-o femeia de serviciu si a anlocuit-o cu una buna,pe care aluat-o acasa. :P

#4
Razvan1511

Razvan1511

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 12.03.2008
HaLAL subiect

#5
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,174
  • Înscris: 02.04.2007
Morala: uitati-va la termenul de valabilitate indiferent de la ce magazin cumparati. Mi s-a intamplat nu o singura data sa gasesc produse expirate sau aproape de termenul de expirare in hypermarketuri.

View PostE_manuel1, on Sep 12 2008, 02:08, said:

Este posibil altfel nu aveau astia curaj sa pateze imaginea firmei respective.Pobabil ca s-a ancurcat cutia la stoc an fabrica si a ramas ratacita pe undeva, a gasit-o femeia de serviciu si a anlocuit-o cu una buna,pe care aluat-o acasa. :P
? :huh:

#6
herlino

herlino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.05.2005
Kauflandul e cam notoriu cu probleme din astea. Ask your neighbourhood health inspector ;)

#7
Baccara

Baccara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 07.05.2008
eu mai curand cred ca au gresit data expirarii si ca era vb de 2008, nu 2007, au pus stampila gresit.
am citit articolul pe blogul lui Iulian Urban si cred ca asta era. acel Kaufland luase marfa pe la mijlocul lui august.

nu cred ca un tort de inghetata sta un an intr-un congelator de supermarket fara sa-l bage cineva in seama...  :D

#8
Roget

Roget

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 28.08.2008
Am gasit de multe ori produse expirate in kaufland. cred ca baietii se ocupa cu asa ceva.

#9
reallove

reallove

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 17.02.2006
Inseamna ca nu degeaba era (mai este si acum ?) anuntul acela in magazin ca primesti 1 leu pentru fiecare produs expirat gasit la ei :P

#10
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
eu am cumparat odata un cascaval expirat de mai bine de un an. l-am luat dintr-o bomba uitata de lume unde probabil am fost singurul client anu ala :lol:

acasa mi s-a parut ca arata dubios, asa ca m-am uitat pe eticheta si era expirat de 2 saptamini. apoi m-am uitat la an si am vazut ca am calatorit in timp :w00t:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate