Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Recomanda un film bun!

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
addix

addix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 12.09.2007
Acest topic are rolul de a ajuta zecile de persoane care nu se pot hotari ce film sa vizioneze. Printre ele ma numar si eu. Asa ca  

REGULI

1) Filmele pe care le recomandati, trebuie sa aibe nota >5 in imdb
2) Adaugati 2 cuvinte la filmul recomandat care sa ne convinga sa il vedem
3) Filmele nu trebuie sa fie neaparat noi.
4) Adaugati cateva informatii din imdb (an,rating,gen si poate chiar actorii principali)
5) Adaugati si linkul de pe imdb

De ex:

Recomand The Fall (2006) 8.2 - Aventura\Drama\Fantastic - Pur si simplu acest film are o poveste superba. Actrita romanca Catinca Untaru joaca magistral rolul lui Alexandria.

Edited by addix, 11 September 2008 - 15:44.


#2
eddie91tm

eddie91tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,048
  • Înscris: 04.02.2007

View Postaddix, on Sep 11 2008, 16:43, said:

Acest topic are rolul de a ajuta zecile de persoane care nu se pot hotari ce film sa vizioneze. Printre ele ma numar si eu. Asa ca  

REGULI

1) Filmele pe care le recomandati, trebuie sa aibe nota >5 in imdb
2) Adaugati 2 cuvinte la filmul recomandat care sa ne convinga sa il vedem
3) Filmele nu trebuie sa fie neaparat noi.
4) Adaugati cateva informatii din imdb (an,rating,gen si poate chiar actorii principali)
5) Adaugati si linkul de pe imdb

De ex:

Recomand The Fall (2006) 8.2 - Aventura\Drama\Fantastic - Pur si simplu acest film are o poveste superba. Actrita romanca Catinca Untaru joaca magistral rolul lui Alexandria.

Dacă tot ai auzit de IMDb, de ce mai ai nevoie de recomandările celor de aici, care crede-mă, inevitabil, îți vor recomanda și filme proaste?

#3
dacoroman2310

dacoroman2310

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,745
  • Înscris: 28.05.2008
Ii impartasesc opinia lui eddie91tm,dar uite iti recomand 2 filme...preferatele mele.

Syriana(2005)-7,2 pe imdb(irelevant);cu George Clooney,Matt Damon si multi altii;e un thriller politic cu un scenariu foarte comlex.
Proof(2005)-6,9 pe imdb(iarasi irelevant);cu Gwyneth Paltrow("rol magistral" ;) ) si Antony Hopkins.

Alte detalii sunt de prisos...trust me!

#4
petremihai

petremihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 23.09.2006
Exact. Daca tot stii ce e ala imdb, cauta acolo filme bune. Parerile noastre sunt subiective. Mie mi-au placut foarte mult filme care pe imdb au note foarte proaste, iar spre exemplu Dark knight, care are nota 9,1 nu mi-a placut. Oricum efectul de turma se observa foarte bine in acele note. Cele mai proaste filme pe care le-am vazut se regasesc in acel top. Ce DUMNEZEU or cauta acolo Harry Potter si Lord of the rings nu stiu. Dar ca sa ma conformez regulilor, recomand o miniserie The triangle (realizata de SciFi Channnel), despre triunghiul Bermudelor. Actori nu prea cunoscuti, dar o poveste destul de interesanta. Nota 6,5, desi eu i-as fi dat o nota mult mai mare.
Filmul e din anul 2005, e scris de Dean Devlin (Independence Day si X-Men), printre actori se numara Eric Stoltz si Catherine Bell.
http://www.imdb.com/title/tt0452573/

#5
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Sincer, topicul se cam suprapune cu altele mai vechi. Pana la urma aproape fiecare topic de pe aria filme contine o recomandare. Te poti inspira si din "Ultimul film vazut" sau "Filme de nota 10", iar apoi poti s-o iei tintit, pe caprarii: "Cele mai bune filme SF", "Cele mai bune filme de dragoste", "Ce seriale urmaresti acum?", "Cele mai bune filme horror" etc. (cred ca pe fiecare segment in parte exista deja o discutie initiata, cu recomandarile si polemicile de rigoare). "Atentie, se difuzeaza filmul!" e si ala un topic de recomandari.
Nu zic ca nu se poate posta si aici, dar se vor dubla multe chestii care exista de multa, foarte multa vreme si acolo. Iar apoi, peste vreo 2-3 luni asa, cand topicul acesta poate va trece in uitare, va aparea altcineva cu un "Filme de urmarit", "Recomandari de filme bune" si tot asa...

#6
addix

addix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 12.09.2007
Sunt multe persoane care nu stiu engleza, iar o recomandare de la cei care au vazut un film bun nu strica.
De obicei notele pe imdb.com sunt destul de relevante.Daca va placut un film si are nota mica pe imdb, sau invers are nota mare si nu v-a placut, tine numai si numai de gusturi.

Daca un moderator considera acest topic inutil atunci rog sa il stearga. Eu nu l-am creat in speranta de a ajuta persoanele care se afla adesea in aceeasi situatie cu mine.

@dacoroman2310 Syriana l-am vazut si mi-a placut, iar Proof pare interesant.

Cars (2006)  7.5 - Animatie\Comedie - Daca doriti sa vedeti o comedie recomand "Cars", un film de animatie original, cu doua nominalizari la Oscar.

Edited by addix, 12 September 2008 - 13:21.


#7
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
Donnie Darko, Fight Club original.
Caută pe imdb, detalii.

#8
rook

rook

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 24.08.2006
recomand "A clockwork orange" azi ProCinema ora 22:)

#9
alexz123

alexz123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 31.10.2005
Vin si eu cu vrio 2-3 filme :D

The Shawshank Redemption  unu din cele mai bune filme care le-am vazut vreodata.Un adevarat "must see"
Eastern Promises un thriller foarte bun despre traficul de carne vie si mafia din spatele acestuia
Transsiberian
The Elephant Man o drama clasica din care reiese ca intradevar cinematograful este o arta

Astept pareri :P

#10
Jurje

Jurje

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 17.09.2008
recomand A walk to remember......un film super bun de pentru cei indragostiti...in acest film arata care este adevarata iubire

#11
Vidike

Vidike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 31.07.2006
American History X
One Flew over the cuckoo's nest

#12
veteran

veteran

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.08.2008
recomand hitman un rau necesar, tare filmul cu un asasin profesionist

#13
eddingro

eddingro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 20.04.2005
Nu ratați œTaking Offœ (Desprinderea) - Milos Forman

pe Cinemax2 mâine 9.dec. ora:21

#14
eddingro

eddingro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 20.04.2005
THE BIG LEBOWSKI (1998)

Regizor: COEN,JOEL
Actori: Jeff Bridges, John Goodman, Julianne Moore, Steve Buscemi, David Huddleston

Azi 05-02.ora:22:30 și 17.02. ora:03:20 pe Cinemax
și
CINEMAX 2 :  06.02.-22:30 / 18.02.-03:20

#15
fastcojo

fastcojo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 12.05.2006
salut.

Am si eu o intrebare la voi : puteti indica un loc unde niste prieteni de ai mei sa gaseasca filmul OSTROV, facut de rusi prin 2004?!

Eu l-am vazut, este excelent pentru cei ce au si alte preocupari decit cele lumesti/zilnice, si este ALB/NEGRU!

Multumesc.

#16
unudoi

unudoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,795
  • Înscris: 27.03.2007

View Postfastcojo, on 5th February 2010, 15:00, said:

salut.

Am si eu o intrebare la voi : puteti indica un loc unde niste prieteni de ai mei sa gaseasca filmul OSTROV, facut de rusi prin 2004?!

Eu l-am vazut, este excelent pentru cei ce au si alte preocupari decit cele lumesti/zilnice, si este ALB/NEGRU!

Multumesc.
Filmul e color nu alb/negru. E un topic aici, acolo gasesti si 'locul' ala.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate