Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 

+88213300300

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
XZY

XZY

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,527
  • Înscris: 02.09.2007
De vreo 3 nopti, in jurul orei 00.30 primesc cate 1-2 beepuri/noapte de la numarul de telefon mai sus mentionat (in reteaua Cosmote, daca ajuta la ceva). Niciodata nu apuc sa raspund, nu am avut curiozitatea sa sun inapoi, insa un search pe google imi arata asta:

http://whocallsme.co...spx/88213300300

Voi ce ziceti? Mai este cineva in situatia asta?
Unica varianta pe care am gasit-o si pe care o voi aplica incepand cu aceasta seara este sa inchid mobilul...

#2
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 24.08.2005
Am primit si eu apeluri de la numarul asta, azi noapte pe la 4. Bine ca aveam telefonul pe silent

#3
akajohn

akajohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,814
  • Înscris: 15.07.2004

View Postddumyy, on Aug 26 2008, 11:57, said:

Am primit si eu apeluri de la numarul asta, azi noapte pe la 4. Bine ca aveam telefonul pe silent

pe timpul noptii puteti activa facilitatea de acceptare a apelurilor doar de la numerele din agenda... in acest fel daca e ceva urgent si va suna un cunoscut primiti apelul... eu nu am verificat cum functioneaza asta dar am in telefon functionalitatea...

#4
Ignition

Ignition

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 03.10.2005
Pe voi va deranjeaza noaptea.... insa eu am un client care s-a fript :)
Se pare ca a vizitat un site, care i-a instalat un dialer care a sunat automat (silent) prin modem-ul instalat in PC la un astfel de nr. cu suprataxa.... aviz amatorilor !

Edited by Ignition, 26 August 2008 - 14:50.


#5
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 19.04.2006
Un rezultat de pe google:

"My husband heard the missed called from my phone lastnight this number+88213300300,i just check this morning,i actually called back the number just only few minutes and disconect the phone coz their"s nobody answer,i dd"nt know that it was a SCAM and somebody wants to make money, i just found out now form google,i hope that it won"t cost me that much,its cost to learn this lesson,"

#6
E_manuel1

E_manuel1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 09.12.2007

View PostXZY, on Aug 26 2008, 10:42, said:

De vreo 3 nopti, in jurul orei 00.30 primesc cate 1-2 beepuri/noapte de la numarul de telefon mai sus mentionat (in reteaua Cosmote, daca ajuta la ceva). Niciodata nu apuc sa raspund, nu am avut curiozitatea sa sun inapoi, insa un search pe google imi arata asta:

http://whocallsme.co...spx/88213300300

Voi ce ziceti? Mai este cineva in situatia asta?
Unica varianta pe care am gasit-o si pe care o voi aplica incepand cu aceasta seara este sa inchid mobilul...

    E un numar cu suprataxa,pacat ca unele retele accepta asta,ala da beep, tu suni si esti taxaaaaaaat.
    Sa ne spuna si noua cineva care a sunat cu cat a fost taxat. :P

#7
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003

View Postburgher, on Aug 26 2008, 13:51, said:

Un rezultat de pe google:

"My husband heard the missed called from my phone lastnight this number+88213300300,i just check this morning,i actually called back the number just only few minutes and disconect the phone coz their"s nobody answer,i dd"nt know that it was a SCAM and somebody wants to make money, i just found out now form google,i hope that it won"t cost me that much,its cost to learn this lesson,"

In Romania in cel mai rau caz te taxeaza la tarif international (in caz ca apelul reuseste). NU are cum sa te taxeze cu 10 euro/min sau alte chestii

Un numar Premium Voice din Germania, nu poate fi apelat din Romania pt ca operatorul roman nu are un contract incheiat cu operatorul de Premium Voice din Germania astfel incat taxarea se va face normal.

Repet, daca una stfel de apel ajunge totusi pana la operatorul Premium Voice din Germania, apelantul va plati tariful corespunzator unui apel international spre Germania.

#8
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Păi ce țară e cu prefixul ăla că și eu am văzut la missed calls ceva de genul..?

#9
thekat

thekat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,616
  • Înscris: 13.03.2005
+882 – International Networks
http://en.wikipedia...._(country_code)
Carrier Codes

As of September 15, 2007 the assignments of +882/+883 carrier codes are as follows:
13 Telespazio S.p.A.
Telespazio is a space systems services company, based in Rome, Italy. Telespazio was founded in the 1961s, however the company as it exists today was formed on July 1 2005 with the merger of the original Telespazio with the space services division of Alcatel. The company is owned by Finmeccanica (67%) and Alcatel (33%).  :coolspeak:

#10
KaDaVeR

KaDaVeR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 21.01.2007
In cazul in care un client reclama faptul ca pe factura ii apar convorbiri internationale catre Zona 4 (destinatia fiind numarul +239200837 - Sao Tome sau + 88213213608/+ 882xxxxxxxx - apel Thuraya, satelit EMSAT), convorbiri pe care nu le recunoaste, va informam ca nu este necesara trimiterea unei sesizari intrucat acele apeluri au fost efectuate si taxate corect cu 3,5 Euro/minut.

Clientii primesc apeluri de la numerele de mai sus si reapeland sunt taxati cu 3,5Euro/minut, fara exceptie. Va rugam sa indrumati clientii sa nu mai apeleze astfel de numere daca nu cunosc destinatarul.   :uhuhno:

#11
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,916
  • Înscris: 10.06.2008

View Postcmidp, on Aug 26 2008, 16:52, said:

In Romania in cel mai rau caz te taxeaza la tarif international (in caz ca apelul reuseste). NU are cum sa te taxeze cu 10 euro/min sau alte chestii

Un numar Premium Voice din Germania, nu poate fi apelat din Romania pt ca operatorul roman nu are un contract incheiat cu operatorul de Premium Voice din Germania astfel incat taxarea se va face normal.

Repet, daca una stfel de apel ajunge totusi pana la operatorul Premium Voice din Germania, apelantul va plati tariful corespunzator unui apel international spre Germania.


De ce spui ca nu te poate taxa cu 10 euro? Nu fac pe desteptul, doar intreb!


+88213213608   cu asta am avut eu probleme!

Edited by joystick, 29 August 2008 - 21:11.


#12
bogdancr

bogdancr

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 233
  • Înscris: 16.09.2003
Ai vazut tu o categorie de numere speciale pe site la Cosmote ?
Cosmote taxeaza acest numar conform zonei din care face parte, nu exista numere internationale cu valoare adaugata la Cosmote.
Baietii aia trimit apeluri false in toata lumea si asteapta sa fie sunati inapoi si daca apelul are succes ei primesc interconectarea.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate