Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...
 Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...
 

oameni care au 3 facultati

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#1
klaxx

klaxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 30.01.2008
Ati auzit de oameni de genul asta,insetati de cultura, care au chiar si 3 facultati? :D Daca da,dati si cate un exemplu:)

#2
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006

 klaxx, on Aug 23 2008, 19:32, said:

Ati auzit de oameni de genul asta,insetati de cultura, care au chiar si 3 facultati? :D Daca da,dati si cate un exemplu:)
daca a facut 3 facultati din cadrul Politehnicii, inseamna ca e insetat de cultura? :huh:

#3
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,691
  • Înscris: 20.09.2006
poti sa faci si 100 de facultati. conteaza ce stii. degeaba faci 3 si ai restante peste restante. mai bine faci una si buna, care clar iti va folosi pe viitor. da sa te si "tii de scoala". de multe ori cei care termina o facultate sunt mai destepti decat cei care termina 3(dintre care 2 probabil sunt la ID)

#4
angel3110

angel3110

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 07.03.2007

 mwlambo, on Aug 23 2008, 20:27, said:

daca a facut 3 facultati din cadrul Politehnicii, inseamna ca e insetat de cultura? :huh:
Daca cineva a facut 3 facultati din cadrul Politehnicii,atunci putem sa-i dam o medalie,sa-l declaram erou national si veteran de razboi si sa-i facem o statuie. :lol:

Edited by angel3110, 25 August 2008 - 12:13.


#5
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
Nu cred ca topicul se refera la cei cu 3 facultati facute in acelasi timp!

PS: tare faza cu poli :lol:

#6
angel3110

angel3110

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 07.03.2007

 mwlambo, on Aug 25 2008, 12:59, said:

Nu cred ca topicul se refera la cei cu 3 facultati facute in acelasi timp!

PS: tare faza cu poli :lol:
Oricum ar fi ... sa faci 3 facultati din cadrul Politehnicii e nebunie curata ... eu fac una si nu se mai termina :lol:.

#7
davidboy

davidboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,029
  • Înscris: 07.10.2006
Nu se merita sa faci mai mult de o facultate, poti face dupa cate mastere si doctorate vrei si alea valoreaza mult mai mult ca o simpla facultate.

#8
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006

 davidboy, on Aug 25 2008, 14:17, said:

Nu se merita sa faci mai mult de o facultate, poti face dupa cate mastere si doctorate vrei si alea valoreaza mult mai mult ca o simpla facultate.
Depinde. Cunosc multe persoane cu 2 facultati(cu 3, niciuna :P ). Cateva exemple: stiu pe cineva care a facut TCM si imediat dupa 90 a facut Teologia(acum e preot), profesorul meu de romana a facut Litere(romana-spaniola) si Teologia, are si doctorat ,,Religia in operele literare"(ceva de genul), cineva care a facut fizica si apoi informatica, samd.
Depinde de ce vrei de la viata la un moment dat; poti sa ajungi la 47-50 de ani si sa-ti dai seama ca facultatea care ai facut-o acum ceva vreme nu mai e utila sau dupa ce termini o facultate iti dai seama ca nu e pentru tine si tot asa...

#9
TinYman

TinYman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 19.07.2006
eu stiu pe unu' care a facut de educatie, fizica si sport :)

#10
klaxx

klaxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 30.01.2008
iti dai seama ca facultatile trebuie sa fie in stransa legatura...de exemplu limbi straine+medicina sau drept+politie,sau poli+limbi straine...etc.

#11
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006

 klaxx, on Aug 25 2008, 21:28, said:

iti dai seama ca facultatile trebuie sa fie in stransa legatura...de exemplu limbi straine+medicina sau drept+politie,sau poli+limbi straine...etc.
limbi straine+medicina? :huh: poli+limbi straine? :huh: cum se pupa astea?

La Academia de Politie este Facultatea de Politie, de unde iesi licentiat in Drept.

#12
klaxx

klaxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 30.01.2008
daca vrei sa profesezi ca medic in germania,olanda...orice alta tara iti va trebui sa stii o limba.De la  poli iesi inginer,iar daca ai ocazia sa lucrezi cu strainii ce le spui?Vorbesti limba respectiva de te dor mainile....

#13
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006

 davidboy, on Aug 25 2008, 14:17, said:

Nu se merita sa faci mai mult de o facultate, poti face dupa cate mastere si doctorate vrei si alea valoreaza mult mai mult ca o simpla facultate.

mentalitate tipic romaneasca. In afara de greseala tot mai des intilnita "se merita" ("a merita" nu este verb reflexiv), se pare ca unii chiar nu inteleg ca exista oameni pe lumea asta care fac una, 2, N facultati ca SA INVETE despre niste domenii care ii intereseaza... nu ca sa acumuleze diplome.

#14
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
Știu pe cineva care a făcut la vremea lui ceva din Politehnică, iar apoi a făcut Dreptul și Științe Economice.

 mwlambo, on Aug 23 2008, 19:27, said:

daca a facut 3 facultati din cadrul Politehnicii, inseamna ca e insetat de cultura? :huh:
Arhitectura îi și artă.

#15
Irishman

Irishman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 18.11.2003
Sincer cu 3 facultati nu stiu. Stiu destui cu 2 facultati. Si stiu foarte multi cu o facultate si apoi o colectie intreaga de mastere si studii post universitare. Spre exemplu am un amic care are un master, 2 studii postuniversitare si acum se apuca de inca 2 mastere si s-a mai inscris la un program de studii postuniversitare.

#16
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,683
  • Înscris: 13.12.2006

 mwlambo, on Aug 25 2008, 21:43, said:

La Academia de Politie este Facultatea de Politie, de unde iesi licentiat in Drept.
cu prima parte ai dreptate, dar de anul asta dupa ce termini Academia nu mai iesi licentiat in drept, trebuie sa faci o facultate de profil.

#17
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006

 VipeR85, on Aug 27 2008, 19:02, said:

cu prima parte ai dreptate, dar de anul asta dupa ce termini Academia nu mai iesi licentiat in drept, trebuie sa faci o facultate de profil.
eu stiam ca trebuie doar sa faci master.

#18
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Am eu 2 si o postliceala. Mi-au trebuit toate. Si mi-am scos si banii pe ele. Ma gandesc serios la a treia dat fiind ca fac doi ani din care unul doar diferente.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate