Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

Noua Skoda Superb (MY 2009)

- - - - -
  • Please log in to reply
155 replies to this topic

#145
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
Pot sa iti spun ca masina e...superba... ;)  cu un amendament...e mare, si desi nu iti da impresia asta la volan, la ora de varf mai greu gasesti un loc de parcare.  :P
Are senzori de parcare si in fata...pe ecran iti arata zona unde te-ai apropiat "amenintator"...

#146
Giobica

Giobica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 04.07.2008
Sa intelegem ca jantele pe 18" sunt best of, superbe si ele, pe drumurile noastre? Adica din Romania.

#147
NetFlow

NetFlow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 15.12.2005
Am facut testdrive cu superb 2L TDI 140cp (motor pd). Zgomotul de motor acceptabil, mult sub golf. Desi era PD nu deranja si nici nu vibra puternic la relanti. (spre deosebire de BMW care era mai galagios pe seria 3 - 320d).
Masina e ok per asamblu.. insa nu are nici un fel de pretentii premium (ceea ce nu era adevarat la fosta generatie). Foarte multe elemente preluate de pe golf. Materialele din interior sunt sub golf si mult sub Passat. Manerele la usi, plasticul din usi, textura scaunelor (alea textile) sunt "slabute" ca sa nu zic mediocre spre slabe. Pielea "naturala" arata cat de cat ok, insa in usi nu e piele.. ramane plastic. Pielea de pe volan e mediocra.
Scaunele fata foarte mici fara nici un fel de suport lateral. Masina e mare doar pe lungime. E lata cat un golf (fix) si in fata si in spate. In spate un om de 1.8m atinge de plafon f usor.
Insa dupa cum am am zis masina e f lunga si ai log la genunchi f mult. Daca in masina merg 4 insi e super ok ca spatiu. Din pacate 5 insi abia incap.
Foarte mult crom atat la interior cat si la exterior, neplacut.

Una peste alta e o masina dotata cu materiale slabute, mare (lunga) la pret decent. Eu unul nu as cumpara.. insa sunt sigur ca exista piata pt asa ceva. (mare si ..)
Eu am ramas dezamagit.

#148
blana

blana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 06.01.2007
o masina superba, am vazut doar 1 deocamdata in bucuresti, si am vazut pe net c aexista o varianta cu un ecran imens.

#149
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View PostNetFlow, on Oct 20 2008, 17:30, said:

E lata cat un golf (fix)

Doar daca 1817 mm sunt de fapt fix 1786  :rolleyes:

Nu ar strica sa astepti varianta L&K , si apoi sa critici ca are pretentii premium dar nu mai are pretul decent  :rolleyes:

Edited by AMDG, 20 October 2008 - 19:08.


#150
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
sunt totusi 3cm nu 30 cm :P

#151
Ioanides001

Ioanides001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 754
  • Înscris: 16.08.2007
Puah, una dintre cele mai urite masini pe care le-am vazut  :puke:
Fata mai hai, da' spatele si flancurile sunt odioase. Nici o legatura intre cele 3 volume... Imi evoca noul symbol  :deadtongue:

Si nu inteleg care-i faza cu tot spatiul ala pentru picioare la locurile din spate! O fi masina pentru directori cu sofer? Si parca vad ca tot gabaritul ala o face sa se si conduca ca un porc. Bleah, n-as umbla cu asa ceva nici sa-mi dea bani.

Attached Files



#152
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
ioanides, in ultima poza pusa de tine arata odios superbul.. bleah. Sa facem comparatie cu vechiul superb care e miss pe langa asta nou

[ http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/07/Skoda_Superb_vr_titan.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#153
Ioanides001

Ioanides001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 754
  • Înscris: 16.08.2007
Al batrin era corect desenat - un fel de octavia mai mare (oare cine le inventeaza numele la masinile astea?!). Desi era si ala atit de boring ca imi venea sa casc cind vedeam una pe strada. Da' superbissimu' asta e punishment!

Ahh, cre' ca o sa visez la noapte spatele ala  :no:

#154
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
Vorbim pe la ora 15...cand e gata TD-ul skodei superb... ;)

#155
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
Ok, acum puteti discuta concret...  http://forum.softped...m...t&p=5401874

#156
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 16.06.2004
Ok.Test-drive cu Superb Ambition 1.4 tsi, 125 cp este incheiat. Revin cu impresii maine.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate