Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Network busy Cosmote-Congestie in retea

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#73
AndreyNet

AndreyNet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 01.12.2005
Problema cu SMS a fost rezolvata in cea mai mare parte si in proportie de 98% se pot trimite SMS si de pe canale EGSM.
Situatia a fost datorata unei puternice congestii care s-a manifestat in Jud. Prahova si Ialomita respectiv Constanta.

@sergiumaracine: SS7 nu e incarcat. Daca stai sa verifici, dupa ce se trimite mesajul primesti in max 10 sec confirmarea de primire, ceea ce inseamna ca semnalizarea functioneaza OK. In plus, daca exista congestie pe SS7, SMS-ul era temporar gratis.

#74
Zyx

Zyx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 14.02.2005
Congestii care au afectat SMS-urile au fost si la Galati pe data de 24 ora 19.
Se primeau sms-uri dar ca sa raspunzi slabe sanse.
La multi ani!

#75
jovan

jovan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,356
  • Înscris: 05.05.2005

View Postcristi_5110, on Dec 25 2008, 19:26, said:

cum sa nu fie retele ocupate cand romanu e asa retardat incat da sute de smsuri inutile cu textu
ai pierdut averi etc dar cand jucaria nu ti se scoala parca n ai pierdut nimic
sunt atat de retardati incat imi este scarba
Ai grija pe cine faci retard, eu nu am cosmote dar nu iti da dreptul nimeni sa jignesti.Si atata timp cat omul plateste acele sms-uri trebuie sa le si aibe chiar daca le da goale, e dreptul lui!!!

#76
cristi_5110

cristi_5110

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 540
  • Înscris: 22.11.2008
daca dai smsuri si nu ai nici o treaba si le dai asa in vant doar ca sa le consumi normal ca esti mare idiot
dar cum prostia e regina in romania nu e nimic iesit din comun

#77
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Da ei nu-s idioți că dau SMS-uri pe care nu le poți trimite? Hai să încheiem polemica inutilă!

#78
jeekxoo

jeekxoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 04.07.2005
Asa va trebuie daca preplatiti sute de sms-uri operatorilor. :cigar:

#79
ramy85

ramy85

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 05.09.2008
Probleme in expedierea SMS urilor din Cosmote am avut si eu de Craciun, primeam dar nu puteam trimite niciunul.Am verificat centrul de SMS era corect, am incercat din alt tel,de pe un alt abonament, am incercat chiar sa trimit SMS ul cu obisnuitele urari de sarbatori pentru fiecare contact in parte nu la o lista intreaga si degeaba.Pana la urma l am lasat in plata domnului si am trimis de pe abonamentul de Vodafone.

#80
kriss2005

kriss2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 12.08.2006
declar sms-ul mort de la ora 18.30 :lol:

#81
razzvann93

razzvann93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 07.08.2007
Ce s-a intamplat ca de pe la 10 tot vorbesc la telefon (cosmote-cosmote) si pana la 12 si 20 mi s-a intrerupt conexiunea de cel putin 10 ori...mereu "Retea ocupata"...E extrem de enervant. Oare ce au patit?

P.S. Locatie: Ploiesti..

#82
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View Postrazzvann93, on 25th June 2009, 00:25, said:

Ce s-a intamplat ca de pe la 10 tot vorbesc la telefon (cosmote-cosmote) si pana la 12 si 20 mi s-a intrerupt conexiunea de cel putin 10 ori...mereu "Retea ocupata"...E extrem de enervant. Oare ce au patit?

P.S. Locatie: Ploiesti..
In Ploiesti in ce zona??? Eu , tot in Ploiesti, in centru (pe langa Primarie) nu am intampinat niciun fel de probleme, si chiar am vorbit destul de mult Cosmote-Cosmote, in tot decursul zilei de ieri.

Edited by cuculea, 25 June 2009 - 08:21.


#83
rohry2k1

rohry2k1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 28.05.2007

View Postrazzvann93, on 25th June 2009, 00:25, said:

Ce s-a intamplat ca de pe la 10 tot vorbesc la telefon (cosmote-cosmote) si pana la 12 si 20 mi s-a intrerupt conexiunea de cel putin 10 ori...mereu "Retea ocupata"...E extrem de enervant. Oare ce au patit?

P.S. Locatie: Ploiesti..

De obicei noaptea se mai lucreaza la paltforme... Posibil sa fi fost vreo lucrare ceva.

#84
razzvann93

razzvann93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 07.08.2007

View Postcuculea, on 25th June 2009, 09:19, said:

In Ploiesti in ce zona??? Eu , tot in Ploiesti, in centru (pe langa Primarie) nu am intampinat niciun fel de probleme, si chiar am vorbit destul de mult Cosmote-Cosmote, in tot decursul zilei de ieri.

In sud..sud-est..zona dorobantu. M-a umplut de nervi toata seara. Acum vad ca merge ok.

#85
wii

wii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 01.06.2009

View Postrohry2k1, on 25th June 2009, 11:24, said:

De obicei noaptea se mai lucreaza la paltforme... Posibil sa fi fost vreo lucrare ceva.

Cam la care platforme? Asa de curiozitate...

#86
rohry2k1

rohry2k1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 28.05.2007

View Postwii, on 25th June 2009, 14:57, said:

Cam la care platforme? Asa de curiozitate...

Posibil la platformele prepay. Dar citind mai bine postul tau am observat ca de pe la ora 10 aveai probleme. De obicei dupa 12 se lucreaza.
Posibil sa se vorbeasca mult in zona la tine, cine stie... Daca nu se intampla mereu asa e clar ca a fost congestie.

Edited by rohry2k1, 25 June 2009 - 17:34.


#87
razzvann93

razzvann93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 07.08.2007

View Postrohry2k1, on 25th June 2009, 18:33, said:

Posibil la platformele prepay. Dar citind mai bine postul tau am observat ca de pe la ora 10 aveai probleme. De obicei dupa 12 se lucreaza.
Posibil sa se vorbeasca mult in zona la tine, cine stie... Daca nu se intampla mereu asa e clar ca a fost congestie.

Nu se intampla mereu. Probabil ca au stat prea multi cu telefoanele la ureche la ora aia :lol:

#88
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Postez aici caci nu stiu unde ar fi mai bine.

In mijlocul Constantei desi am semnal ful nu pot primi sau apela. Initial am crezut ca-i devina hinezaria mea diual-sim. Asa ca am luat la rand mobilele familiei si nici unul nu merge. Asta cam de la 10:30.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate