Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Credit de la o institutie ne bancara

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Tuki

Tuki

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 31.07.2007
Buna,

Ma intereseaza mai multe informatii despre institutiile nebancare, sau eventual daca exista alte institutii de la care pot sa iau un credit max 1000eu fara sa contacteze biroul de credite unde eu figurez ca rau platnic din cauza unui card de credit la care nu am platit o taxa de 10 ron ....
Ma intereseaza orice informatie legata de un credit de acest gen, firme, sugestii etc. Va multumesc

#2
brigazile_martirilor

brigazile_martirilor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,969
  • Înscris: 09.07.2008

View PostTuki, on Aug 19 2008, 09:51, said:

Buna,

Ma intereseaza mai multe informatii despre institutiile nebancare, sau eventual daca exista alte institutii de la care pot sa iau un credit max 1000eu fara sa contacteze biroul de credite unde eu figurez ca rau platnic din cauza unui card de credit la care nu am platit o taxa de 10 ron ....
Ma intereseaza orice informatie legata de un credit de acest gen, firme, sugestii etc. Va multumesc


sunt si persoane fizice care iti dau acest tip de credite, fara garantii, fara acte, doar sa nu ai prejudecati in ceea ce priveste etnia celor care te imprumuta.

#3
Tuki

Tuki

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 31.07.2007

View Postbrigazile_martirilor, on Aug 19 2008, 09:53, said:

sunt si persoane fizice care iti dau acest tip de credite, fara garantii, fara acte, doar sa nu ai prejudecati in ceea ce priveste etnia celor care te imprumuta.


cu acte nu i nici o problema, am loc de munca, nu ar fii o problema, problema e biroul de credite.

#4
brigazile_martirilor

brigazile_martirilor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,969
  • Înscris: 09.07.2008

View PostTuki, on Aug 19 2008, 10:12, said:

cu acte nu i nici o problema, am loc de munca, nu ar fii o problema, problema e biroul de credite.


oamenii de care vorbesc chiar nu au legatura cu biroul de credite, numai ca sunt destul de categorici cand e vorba de recuperat debitul si au si dobanda zilnica destul de mare.

#5
Tuki

Tuki

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 31.07.2007

View Postbrigazile_martirilor, on Aug 19 2008, 10:32, said:

oamenii de care vorbesc chiar nu au legatura cu biroul de credite, numai ca sunt destul de categorici cand e vorba de recuperat debitul si au si dobanda zilnica destul de mare.

bine mersi, eu m am interesat de ceva serios .... si nu de camatari. de ex firmele de credit care sunt la magazinele ex. Media Galaxy etc sunt bancare sau nu ?

ex :http://www.provident.ro/
asa ceva ma intereseaza

Edited by Tuki, 19 August 2008 - 10:06.


#6
mirci_l

mirci_l

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 25.06.2008
Daca ai fi intrat in biroul de credite din cauza unei simple taxe de administrare de 10 lei nu ar trebui sa ai probleme la banci.... cel putin la unele

#7
Tuki

Tuki

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 31.07.2007

View Postmirci_l, on Aug 19 2008, 23:15, said:

Daca ai fi intrat in biroul de credite din cauza unei simple taxe de administrare de 10 lei nu ar trebui sa ai probleme la banci.... cel putin la unele


eu am incercat la 2 , la BRD si la Transilvania si ambele mi au comunicat ca nu conteaza daca figurez cu o suma de 1 ron , daca sunt rau platnic nu primesc credit.

#8
Eclectic

Eclectic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 12.06.2006
Incearca la Libra, cata vreme nu ai restante si acum.
Eu am luat credit de 150 milioane de la Libra Bank, desi sunt in biroul de credite. I-a interesat doar ca restanta sa nu fie activa si acum.

#9
octavian_star

octavian_star

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.07.2007

View PostTuki, on Aug 19 2008, 10:54, said:

bine mersi, eu m am interesat de ceva serios .... si nu de camatari. de ex firmele de credit care sunt la magazinele ex. Media Galaxy etc sunt bancare sau nu ?

ex :http://www.provident.ro/
asa ceva ma intereseaza
tot camatari :rolleyes: B)

#10
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Păi da, credit legal se poate lua numai de la bancă. Restul = camătă.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate