Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Optimizare Windows98SE sau ME

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Apollo

Apollo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 20.04.2002
Am de gand sa revin la 98 si am nevoie de un ghid de optimizare. M-am hotarat sa renunt la XP. Cand cred ca l-am facut sa mearga mai ca lumea, gata.......apar erori. Sa-l ia naiba. Am vrut sa dezarhivez Heroes3(era arhivat cu uharc) de pe un cd de la tarabagii si da eroare pe tot ce e domeniu NT. Numai pe 98 a mers. Si eu care ma gandeam ca XP e destept. Degeaba l-am setat sa mearga ca 98.

#2
adiharan

adiharan

    Oldest member. Probably

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,720
  • Înscris: 24.03.2002
era un programel interesant, xqsetup, sau asa ceva. mie mi s-a parul cel mai bun.

#3
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001
Vezi ca pe cd-ul de w98 ai un program de tweak.

#4
eXecu7or

eXecu7or

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 07.12.2001
instaleaza 98 sau me cu 98lite professional, dar ai grija! nu scoate chiar tot ca o sa te injure rau dupa aia..., apoi winboost & Co.

P.S. Da' te-a enervat chiar asa de mult XP? Lasa-le pe amndoua...

#5
troakca

troakca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 24.05.2002
:OK: :OK::oK::OK::oK::OK::oK::OK::oK::OK::oK::OK::oK:
Oameni buni, daca vreti ca Windozu' sa ascuta cutite dar si in acelasi timp sa-l controlati, luati d'aci un link : http://members.aol.com/axcel216/

va asigur ca autorul este un ruman care sta si la discutii daca e cazul. faceti download la un fisier ce cuprinde o groaza de optimizari si in acelasi timp si explicatiile de rigoare pentru fiecare in parte.
va asigur ca pe 98se nu am mai avut probleme.

#6
Apollo

Apollo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 20.04.2002
Pai, as lasa xp, dar daca nu pot sa dezarhivez jocul ala. Logic e ca un program bun sa permita sa rulezi tot ce ai nevoie. Ori, ca sa faci sa mearga xp-ul ca lumea, trebuie o groaza de setari. Am pus WinMe. Sa vad ce iese.
In plus, chiar aici pe forum se vede treaba ca xp-ul creeaza cele mai multe probleme.

#7
HorNet

HorNet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 17.03.2002

Quote

In plus, chiar aici pe forum se vede treaba ca xp-ul creeaza cele mai multe probleme.
Le creeaza pentru ca este cel mai recent si lumea inca nu s-a obisnuit cu el si cu arhitectura NT. Despre celelalte versiuni de Win s-a tot discutat. Daca peste n luni MS va scoate un alt win toata lumea va discuta despre el.
Nu cred ca merita sa renunti la un OS doar pentru ca nu se dezarhiveaza un uharc. Daca tot nu reusesti, dezarhiveaza jocul la un amic si copiaza-l apoi la tine. Si eu am avut probleme cu System shock 2 care nu vroia sa mearga de nici o culoare sub XP. Am instalat 98-ul pe un alt hdd si l-am jucat.

#8
Apollo

Apollo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 20.04.2002
Am incercat si cred ca e putin mai complicat. Jocul nu merge pe nici un program cu engine de NT. Am incercat pe NT4.0, pe Windows 2000 si pe XP. Pe celelalte merge. Nu stiu ce sa zic. Daca Heroes 3 merge, ar trebui sa mearga si SOD. Pana la urma, e doar o completare. Deci nu e o problema de dezarhivare cum credeam la inceput, ci de program. Nu stiu ce sa ii fac. Oricum, am revenit la batranul 98SE. Cu asta n-am avut probleme.

#9
nehru

nehru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 16.12.2001
Am incercat sa pun si eu addon-ul neoficial SOD peste o versiune originala de HOMM3 si nu am reusit.Sa fie de vina sistemul de operare Win 98.Sincer nu cred!
Sunt sigur ca respectivul addon este de vina fiind realizat fara acordul producatorilor jocului.

#10
Apollo

Apollo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 20.04.2002
Nu asta ar fi o problema Nehru. In SOD poti juca si HOMM3. In 98SE il instalez separat fara probleme. Deci....cred ca mai degraba nu are specificatiile pentru ceea ce tine de NT.

#11
adiharan

adiharan

    Oldest member. Probably

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,720
  • Înscris: 24.03.2002
nu merge link-ul ala!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate