Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

Campanie impotriva “bizonilor ” din trafic

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#37
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
Cred ca nu a aparut o parte din postul meu (mea culpa). Trebuia sa sune asa:

Cel mai probabil acolo au fost parcate mai multe masini, nu este exclus sa fi fost altele mai in strada, doar ca dupa plecarea celorlalti asta cu astra a ramas in intersectie. Cunosc o zona in Bucuresti unde se intampla frecvent asa ceva (masini ramase parcate in mijlocul drumului) - cum vii de la Gara de Nord pe langa Min. Transporturilor (strada vad ca se numeste Gara de Nord) si faci dreapta sa iesi in Dinicu Golescu. Scurtatura de baza in zona, pentru cunoscatori.

O bere am notat-o. Mai dau una si pt asta?

Edited by C.F.S., 13 October 2008 - 11:21.


#38
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007

View PostC.F.S., on Oct 13 2008, 12:21, said:

O bere am notat-o. Mai dau una si pt asta?
Evident, nu vad de ce mai intrebi...

Ai fost sabotat. :P

#39
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,847
  • Înscris: 05.10.2007
Daca aveti poze cu "bizonii" din trafic, cu parcari neregulamentare, puteti trimite o sesizare insotita de foto pe adresa politiei romane-brigada de politie rutiera.Emailul este aici.
Eu am facut mai demult o sesizare si am primit si raspuns.Puteti vedea in atasament raspunsul lor.

Attached Files



#40
toxicvibes

toxicvibes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 29.10.2006

View Postsanddy1964, on Oct 9 2008, 01:59, said:

Mai bine ati face un poll cu cele mai nesimtitice masini . Sa vedem care e masina perceputa ca fiind condusa de nesimtitii cei mai multi.
^_^
Masinile de politie si de la Guvern nu participa.

Fara dubii cei mai nesimititi in trafic sunt cei cu Skoda Octavia si Renault Megane II Sedan.
Dar bizonii cei mai bizoni sunt cei cu Octavia. Stiti voi genul ala de oameni care considera ca s-au ajuns daca au masina Skoda cu piele` mancatas` si geamuri cu buton.

#41
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,266
  • Înscris: 24.01.2008
Cum pana mea sa circuli cu ambele oglinzi pliate ?

M-am uitat bine la ele si erau intregi, se reflectau in geamuri...

Dimineata, pe Barbu Vacarescu (Buc.), Megane Sedan II negru, B - 81 - L??, facea si slalom printre masini, si nici macar nu semnaliza.

Recunosc, si eu fac, unde si cand e loc, am facut si dimineata in spatele lui, ca mi-a fost frica sa-l depasesc la cum mergea berbecu', dar eu semnalizez intotdeauna si sunt cu ochii in oglinzi cam la fel de mult ca si in parbriz, chiar fac putina gimnastica, ma aplec, ma las pe-o parte, ca sa vad bine, sa acopar si unghiul mort...

#42
alex7905

alex7905

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,065
  • Înscris: 08.09.2005
Aceasta campanie nu face nimic altceva decat sa ne faca sa ne mai intristam sau sa zambim putin.  Este pur si simplu o campanie publicitara pentru revista in cauza. Nici o masura nu s-a luat in urma acestei actiuni. Aceleasi personaje nonsalante cu aceleasi apucaturi.

P.S. Iar eu m-am saturat sa ma feresc pe trotuar de motociclete/scutere/ATV-uri pentru ca acestea nu pot sta in rand cu masinile.

#43
tchoara

tchoara

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 05.02.2007

View Postalex7905, on Oct 22 2008, 16:33, said:

Iar eu m-am saturat sa ma feresc pe trotuar de motociclete/scutere/ATV-uri pentru ca acestea nu pot sta in rand cu masinile.

Stai sa vezi cum e sa te feresti de masini, macar astia pe doua roti te pot ocoli. La Semanatoarea, cum vii dinspre Grozavesti si urci spre Virtutii, dupa statia de alimentare cu apa a masinilor de salubrizare, multe masini urca pe trotuar si merg pana sus. Si pe trotuar incape fix o masina, deci ca pieton trebuie sa te dai deoparte pe iarba ca sa treaca ei. Intr-o zi urcam pe jos spre Virtutii, in spatele meu era un tip la vreo 40 de ani, mai inalt si bine facut. Era insotit de o doamna, se facuse coloana de vreo 5 masini in spatele lor pe trotuar, el bombanea, citez,  "Ii fut in gat, nu ma dau nici de-al dreacu". Si a tinut toate masinile in spatele lui cu 2 km/h pana s-a facut varianta aia la dreapta si au putut cobori. Nesimtirea se trateaza cu nesimtire!

#44
alex7905

alex7905

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,065
  • Înscris: 08.09.2005
Cazul lui a fost un caz fericit. Asemanator se intampla si dinspre Politehnica spre gura de metrou Grozavesti.

#45
mihi78

mihi78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 31.01.2008

View Postsnipest, on Sep 22 2008, 12:01, said:

N-am poza, dar azi, stand pe refugiul de la Sura Mare, cine crezi ca-mi trece prin fata pe linia de tramvai? MILITIAAAAAAAAAAAA. Era blocata intre alte masini. Ba, de ce nu se sct tramvaiele astea, ca mai mult incurca, nu?
acelasi Bucuresti alti bizoni - prima statie de la Piata Sudului (catre ira)se circula la greu pe linia de tramvai si mai mult decat atata se depaseste pe contrasens tramvaiul oprit in statie; spre exemplificare in 3 minute am numarat 34 de masini inclusiv de armata camion dala mare!recomand politiei rutiere sa lase panda din zona targului castani deoarece ingheata cam degeaba in acea zona si stea prin zona dimimeata in jurul orelor 7.30-9 si 16-19 sa faca planul de amenzi pe toata saptamana ca se incalca legea la greu. voi incerca sa revin cu poze cand mai am drum prin zona deoarece e incredibil sa vezi atata tupeu si nesimtire in trafic.

#46
dennis12225

dennis12225

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 15.05.2007

View PostC.F.S., on Oct 13 2008, 11:21, said:

.........................
Cunosc o zona in Bucuresti unde se intampla frecvent asa ceva (masini ramase parcate in mijlocul drumului) - ......................................

Sunt mai multe zone, una din ele e Calea Mosilor, parcarile in spic sunt ocupate si se stationeaza pe banda I pe avarii, unii chiar nu se mai chinuie sa bage masina, alta zona Bd. Mihalache, in special in dreptul Magazinelor Mega Image, o parte care fac cumparaturi opresc masinile vraiste pe strada. Omul are treaba si opreste masina in dreptul magazinului, vrei sa mearga pe jos? <_<  Mai e si vina autoritatilor ca nu gasesc o rezolvare a situatiei, zonele sunt aglomerate si gasesti greu locuri, daca le cauti.

#47
mihi78

mihi78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 31.01.2008
cum povesteam in postul precedent magaria persista

vad ca nu se pot atasa filmulete...ok,revin cu poze

#48
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,247
  • Înscris: 24.05.2006
Inredibil dar adevarat. Persoana care a parcat aceasta masina la mall in Pitesti poate sa nu-si mai cumpere mezeluri o luna de zile,ca i-am umpluuuut frigideruuuu'...

Blonda care conducea masina din poza 3 nu avea, fizic nimic. Presupun ca si existenta unui singur neuron iti da dreptul la parcarea pe locurile rezervate persoanelor cu handicap.

Attached Files


Edited by wiseguy76, 20 January 2009 - 18:07.


#49
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007
Da' ce, ne-o fi rusine si cu ala cu ligheanu'?

#50
thinker

thinker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 05.01.2006

View Postwiseguy76, on Jan 20 2009, 18:06, said:

Inredibil dar adevarat. Persoana care a parcat aceasta masina la mall in Pitesti poate sa nu-si mai cumpere mezeluri o luna de zile,ca i-am umpluuuut frigideruuuu'...

Blonda care conducea masina din poza 3 nu avea, fizic nimic. Presupun ca si existenta unui singur neuron iti da dreptul la parcarea pe locurile rezervate persoanelor cu handicap.

Vino in parcarea din Bucuresti Baneasa - complexul Feeria (IKEA-Carrefour-Metro) - ai sa vezi dintr-astia zilnic la orice ora. Data viitoare vin cu poze, promit.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate