Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Serviciile vodafone

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
super_pompi

super_pompi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.08.2008
Va salut si as vrea sa aflu si eu opiniile voastre depre renumita firma `vodafone`
Pe mine m-au dezamagit complet. Am abonament de aproape 5 ani. dupa 3 ani m-am facut prelungire de abonament pe inca 2 ani si mi-am luat un samsung e250(care mi s-a stricat dupa 2 zile...dar l-am vandut repede). Am intrebat la dealer si mi s-a zis de acolo ca pot cumpara telefon in fiecare an pe puncte de loialitate...dapa un an am zis sa imi cumpar un tel si am aflat ca nu se poate....
Daca printre voi e vre-un jurist care sa poata sa imi spuna cum sa scap de ei!! |Nu stiu cati dintre voi este de acord ca au schimbat tarifele(nu stiu daca m-am exprimat corect dar rectific: au trecut de la dolar la euro).
Alta chestie care nu mi-a convenit: am fost in Bulgaria in vara asta si trebuia sa ma sune o firma pentru un contract de servicii... Am activat roamingul in jurul orei 10 numai ca...roamingul mi-a fost activat la ora 17  :thumbdown:    :thumbdown:   :thumbdown:  Nu m-au putut contacta in ziua aceea(14-07) si m-au contactat a doua zi ca sa imi spuna ca au angajat pe altcineva.
Am sunat si o cam fac pe prostii...am scris la asistenta online si astept un raspuns de aproape 2 saptamani.... :thumbdown:   :thumbdown:   :thumbdown:

#2
boby993

boby993

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 14.02.2008
Vodafone Sux.Eu am un vodafone(abonament) si un cosmote(cartela).Cosmote e cel mai folosit.Cred ca o sa renunt la Vodafone :death: :cursing:

#3
fezo

fezo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,762
  • Înscris: 16.07.2007
In momentul de fata Cosmote are cele mai bune oferte. In ianuarie imi expira contractul cu orange si voi trece la cosmote. Am impresia ca din octombrie intra in vigoare si obligativitatea portarii numarului de telefon, astfel vei putea (probabil pentru o suma frumusica) pastra si vechiul numar daca vrei.

#4
adym

adym

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 26.10.2006
eu is foarte "multumit" de vodafone. saptamana trecuta i-am reclamat la OPC pentru incalcare de contract si intentionez sa ii dau in judecata.
cei care au optiunea vodafone complet stiu de ce....

#5
phlorin74

phlorin74

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.08.2008
mi-am facut abonament la ei,aveam o cartela si am decis sa pastrez numarul dar nu mi-au scimbat si cartela sa imi dea una nouya,cea veche fiind din perioada connex,m-am intors dupa 2 zile si imi cereau 7,5 euro. cica eu am vrut sa pastrez cartela.  treaba naqsoala e ca am vrut sa imi spuna numele,era alta decit cea care mi-a facut contractul,dar nu a vrut sa imi spuna numele frate,sub nici o forma.  avea un ecuson pe care scria mirele si atit,celelalt nume nu l-a zis.  bine inteles du ce am inceput sa vorbesc romaneste,adica mai vulgar l-a sunat pe manager si mi-a dat cartela gratis.  din punctul meu de vedere nu firma e de toata jena ci angajatii frate care sunt nepregatiti si plictisiti.  a-ti sunat cumva de mai multe ori la *222 pentru o problema si ati primit tot atitea raspunsuri cite telefoane a-ti dat?   aici e problema,angajatii vodafone sunt prosti si nepregatiti.  parerea mea.

#6
tziggy

tziggy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 21.01.2007
din ce in ce mai multa lume este nemultumita de incompetenta celor de la vodafone, de cand nu mai sunt CONNEX calitatea serviciilor este intr-o continua scadere
eu am abonament la ei de vreo 4 ani si ceva, insa ma dispera din ce in ce mai mult
de exemplu, daca intarzii cu plata facturii mai mult de o saptamana imi opresc telefonul, nu conteaza cata vechime am sau, mai ales, ca dobanda de intarziere perceputa de ei, de 0,5% /zi este cu muuult mai mare decat rata profitului companiei

iar daca esti pe prepay, mai strangi bonusuri pt apelurile primite o data pe an, in rest ti se spune ca ala care te-a sunat are nu stiu ce extraoptiuni activate si nu primesti bonusuri

iar daca te-a pus dracu sa incerci sa suni la *224, departamentul de plati, pregateste-te sa stai vreo juma de ora la telefon

#7
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005
dupa ce vinzi un telefon stricat, adica furi un om, vrei sa te apaludam. Doamne ce creaturi. :thumbdown:

Apropo, serviciile vodafone sunt exceptionale si sunt abonat de 7 ani.

Edited by punkt, 26 September 2008 - 15:07.


#8
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

View Postpunkt, on Sep 26 2008, 16:04, said:

dupa ce vinzi un telefon stricat, adica furi un om, vrei sa te apaludam. Doamne ce creaturi. :thumbdown:

Apropo, serviciile vodafone sunt exceptionale si sunt abonat de 7 ani.
Sunt pe naiba.
Inainte sa reziliez contractul cu ei (in mai) plateam 50 de lei pentru 60 de minute nationale dupa 17:00 seara ,240 de minute cu 1 cent in retea (adica 3 euro cu tva incus) tot dupa 17:00 seara si 60 de mesaje nationale.
Asa ca mai lasa-ma cu servici exceptionale.

Apropo eu eram abonat de 5 ani.

Edited by stokarit_s, 26 September 2008 - 17:13.


#9
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View Poststokarit_s, on Sep 26 2008, 18:12, said:

Sunt pe naiba.
Inainte sa reziliez contractul cu ei (in mai) plateam 50 de lei pentru 60 de minute nationale dupa 17:00 seara ,240 de minute cu 1 cent in retea (adica 3 euro cu tva incus) tot dupa 17:00 seara si 60 de mesaje nationale.
Asa ca mai lasa-ma cu servici exceptionale.

Apropo eu eram abonat de 5 ani.
Tu ti-ai ales oferta, teapa ta.

Eu am din 11/2004 60min nationale seara si in weekend, 30min loialitate din al treilea an si 1c/min cu toti membrii Vodafone Campus la 3.67euro fara TVA (recalculat)
Partea cu 1c/min in Campus a contat/conteaza enorm, asa nu ma prea intereseaza alte oferte. Nu am avut probleme cu ei.

#10
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 24.08.2005
Vodafone a ramas destul de mult in urma cu ofertele...campus inca e printre cele mai bune oferte. Eu cand am analizat ofertele de abonamente cu minute nationale incluse, cel mai bine a iesit cel de la Cosmote. Din octombrie se va baga portabilitatea...cel putin asa se aude

#11
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

View PostBlackhawk, on Sep 26 2008, 19:24, said:

Tu ti-ai ales oferta, teapa ta.

Eu am din 11/2004 60min nationale seara si in weekend, 30min loialitate din al treilea an si 1c/min cu toti membrii Vodafone Campus la 3.67euro fara TVA (recalculat)
Partea cu 1c/min in Campus a contat/conteaza enorm, asa nu ma prea intereseaza alte oferte. Nu am avut probleme cu ei.
Cand nu o sa mai indeplinesti criteriile pentru Campus ce faci ?
Si in Campus erai restrictionat sa vorbesti doar cu cei din Campus.
Trebuie sa ma gandesc inainte sa sun daca perosana respectiva este sau nu in Campus.

Hai sa fim seriosi eu cel putin eram satul pana in gat de servicii scumpe si numai restrictii <_< .
Bine ca a venit Cosmote pe piata.

Edited by stokarit_s, 26 September 2008 - 23:48.


#12
99ton

99ton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 19.11.2007
A incercat cineva noua oferta:"incarci si primesti de 3 ori"?Nu am reusit sa inteleg motivul pentru care este oferita si la reincarcare(utilizatori vechi de prepay).Ce castiga Vodafone?...ca doar nu ne face cadouri de Mos Niculaie. :confused:

#13
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,576
  • Înscris: 13.06.2004
I-am sunat acum vreo săpt, că aveam o problemă! Sun la *221 și *222, îmi spunea de nu știu ce test (în concluzie nu mergea scârbiciul). Sun la un număr direct, și trebuie să apăs nu știu câte taste ca să ajung unde trebuie... partea frumoasă e că după fiecare tastă pe care o apăsam, îmi bagău o reclamă... și până să ajung să vorbesc cu un ofelator au trecut 3-4 min! Mă întreb, își iau plata în moneda națională a Botswanei de au așa servicii de 2 bani vechi? Văd că țin neapărat să fie numiți "Vomafone", nu "Vodafone"!!!

Edited by djl, 13 November 2008 - 10:46.


#14
uira

uira

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 700
  • Înscris: 29.01.2005

View Postadym, on Aug 19 2008, 15:51, said:

eu is foarte "multumit" de vodafone. saptamana trecuta i-am reclamat la OPC pentru incalcare de contract si intentionez sa ii dau in judecata.
cei care au optiunea vodafone complet stiu de ce....
Eu am optiunea asta de 1 saptamna si nu stiu de ce. Lamuriti-ma si pe mine.

#15
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Intr-adevar trimiti un sms cu textul "DA" la 300 iti vine confirmarea ca ai fost inscris pentru credit triplu. Introduci *144*codul de reincarcare# dupa care mai trimiti din nou un sms la 300 si apoi iti vine creditul suplimentar de 8 euro valabil 7 zile incepand cu ora activarii. Din acesta se poate vorbi sau trimite mesaje in retea la tariful pe care il ai activat. In cazul in care in cele 7 zile nu ai consumat acest credit se pierde.
PS: nu am incercat daca merge de mai multe ori.

#16
99ton

99ton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 19.11.2007
Multumesc,chatnoir.Un raspuns la obiect.Dar,ce castiga vodafone la buissnes-ul asta?Ca doar n-o sa castige utilizatorul?????

#17
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Pai avand in vedere ca acel credit il poti folosi doar in retea, in doar 7 zile, asa poate te transforma intr-un propagandist sa-ti atragi prietenii sau cunoscutii in reteaua lor, ca sa folosesti acel credit. Pe care sa-l folositi vorbind intre voi.

#18
danielc

danielc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 11.01.2005
Vodafone stie numai sa primeasca nu sa si ofere. MA bucur ca am renuntat la serviciile lor de ceva vreme.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate