Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Oficial : mai putine ore la scoala

- - - - -
  • Please log in to reply
107 replies to this topic

#19
ReVaNgEr

ReVaNgEr

    si...... tot eu....

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,677
  • Înscris: 13.08.2007

View Postszerky, on Aug 12 2008, 12:54, said:

Pai ce logica bre daca is niste termeni aiurea si inforamtii care nu ma intereseaza ?
Oricum un schelet logic pe care asez informatiile tot am :P

Tu vrei sa spui ca iti aduci aminte tot ce ai facut la Biologie din clasa a 6 a pana in prezent ?
Nu. Pe mine nu ma intereseaza biologia, nu o prea invat(asa cand am nevoie de un 8-9 ....), in schimb aia de pe a7a m-a interesat si tot mai stiu destul de multe. Deci matematica, chimie, fizica  imi amintesc de pe a6a foarte multe, inafara de chimie evident, aia a7a. Plus ca e recapitularea,te dai de ele mereu, etc. Nu e cum sa uiti asa de simplu, asta daca nu tocesti mai tot.

View Postt-T-t, on Aug 12 2008, 21:32, said:

In sfarsit fac si astia ceva bun . Daca sar anula si tezele cu subiect unic ar fi țâță de mâță , si am note bune la teze dar idioti care copiaza nu merita sa mearga la un liceu bun.
Toata lumea a avut note mai mici la teze unice, ba chiar foarte mici, ca sunt sensibile sa zic asa.. ..
E o idiotiene.

Edited by ReVaNgEr, 12 August 2008 - 21:56.


#20
Ivy2007

Ivy2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 14.02.2008
Doamne ajuta! se mai schimba ceva si in invatamanul romanesc, in bine, ca in rau s-au tot schimbat...

#21
ioana_me2

ioana_me2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 09.08.2006

View Post4nDr3i, on Aug 12 2008, 11:26, said:

Hai nu mă înnebuni... Și dacă am istoria (un exemplu) doar luni sau vineri, când vrei să dau lucrare de control?
Ce dracu e asta cu ''fara teste lunea si vinerea''?
De ce? Care-i faza, ca nu m-am prins?
Doamne dumnezeuleeeeeeeeeeeee
Partea cu 5 sau 6 ore la liceu e bine, pt ca noi in 2 zile din 5 aveam 8 ore... <_<

#22
GodSwift

GodSwift

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 16.07.2006
Mie mi se pare aiurea. In 3 ani de liceu, in majoritatea zilelor am avut 7 ore, dar o ardeam aiurea, mai chiuleam o ora, doua, ne intorceam si tot asa. Acum in 5 ore o sa fie tot la foc continuu. Bine ca mai am un an si scap.

#23
aandreiu

aandreiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 25.11.2007
ce sa mai calculatoare gratis, ore mai putine, boierie :D

#24
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,282
  • Înscris: 19.07.2008
Parerea mea : Balarii

Parca vad ca cu 1 zi inainte de a incepe scoala o sa zica ca se revine la programul de dinainte

#25
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
o sa fie bine un rahat! copii, nu va faceti sperante! Vor reduce nr de ore, dar materia va fi fix la fel! Adica prea multa. Profesorii vor continua sa predea cate 7-8 pagini de caiet studentesc /ora, iar aprofundarea materiei tot de stiudiul individual al elevului va depinde.

#26
szerky

szerky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 10.07.2008

View Postmwlambo, on Aug 23 2008, 21:41, said:

o sa fie bine un rahat! copii, nu va faceti sperante! Vor reduce nr de ore, dar materia va fi fix la fel! Adica prea multa. Profesorii vor continua sa predea cate 7-8 pagini de caiet studentesc /ora, iar aprofundarea materiei tot de stiudiul individual al elevului va depinde.

de unde stii asta ?

#27
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006

View Postszerky, on Aug 24 2008, 02:55, said:

de unde stii asta ?
Asa a fost pana acum; s-a promis acum vreo 4 ani ca se reduc orele si materia; orele s-au redus, dar materia din parti; intr-a 11a si a 12a am ajuns sa fac chimie si biologie cate o ora pe saptamana, dar materia era de 2 ore pe saptamana. (am fost mate-info)

#28
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

View Postioana_me2, on Aug 21 2008, 17:04, said:

Ce dracu e asta cu ''fara teste lunea si vinerea''?
De ce? Care-i faza, ca nu m-am prins?
Doamne dumnezeuleeeeeeeeeeeee
Partea cu 5 sau 6 ore la liceu e bine, pt ca noi in 2 zile din 5 aveam 8 ore... <_<
stați calmi, că aia era și pe vremea mea. și se respecta cum o să se respecte și pe viitor.

#29
crazymark

crazymark

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 14.07.2008
Parerea mea e ca desi vom avea ore mai putine, profesorii vor trage din greu in acele ore pentru ca sunt obisnuiti cu programa veche. Cel putin la noi, unde majoritatea sunt batrani

#30
mafiott92

mafiott92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 26.08.2007
vor trage sa ne predea mai repede in 10 pagini de caiet studentesc o definitie care poate fi rezumata in 5 cuvinte

Edited by mafiott92, 04 September 2008 - 17:42.


#31
sashajoker

sashajoker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 02.08.2008

View Postszerky, on Aug 12 2008, 11:04, said:

Numărul de ore în învățămîntul preuniversitar va fi redus astfel încât școlarii, pentru a da randament, să stea cel mult patru ore în clasă, elevii din gimnaziu - patru sau cinci ore, iar liceeni - cinci sau șase ore, potrivit unui ordin aprobat, luni, de Ministerul Sănătății.


Mai multe detalii in http://www.cotidianu...oala-54701.html .


Pentru liceeni , ce vrea sa insemne 5 sau 6 ore ? Adica 3 zile cu 5 ore si 2 cu 6 ore ? ..

Fugi de aici eu mi'am vazut orarul si am 7 ore la mate-info in fiecare zi:P

#32
mimish

mimish

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 19.06.2008

View Postszerky, on Aug 12 2008, 10:59, said:

Probabil.

Gandeste-te doar ca Religia,Desenul,Muzica,Istoria,Geografia,Biologia,Chimia sunt materii de umplutura :)


Personal sunt in clasa a 10 a , de cand ma stiu pana acum am avut numai medii peste 9 .

Si te intrebi ce conteaza asta ... pai conteaza , ca din alea de mai sus nu imi mai aduc aminte absolut nimic !!!!


Ai dracu profesori cu cine i`a facut asa idioti , te pun sa tocesti si sa inveti ca un papagal iar dupa 1 sapt uiti tot ...



acuma.....depinde si de mintea aluia care invata....iar pe profesori, asteapta sa ii judeci cand vei fi cel putin cat sunt ei, nu acum, cand daca stam sa ne gandim logic, acei oameni au un mare plus in fata ta: o calificare obtinuta in urma terminarii a mai mult de zece clase, cat ai tu in prezent!

prien, foarte frumos ai vorbit! sper sa inteleaga ideea ta cat mai multi din cititorii de aici:)

#33
mafiott92

mafiott92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 26.08.2007
de ce sa nu-i judecam pe profesori? pt ca unii dintre ei habar n-au macar de materia care o predau, in schimb noi suntem obligati sa invatam la 15-16 materii, chiar si cele de umplutura care nu cred eu ca ne pregatesc in viata. Tineti voi minte in gimnaziu ce ne omorau cu Tehnologia? Imi parea o materie interesanta, aflam foarte multe chestii dar ce-i cu asta? e o materie care a fost facuta din parti din toate celelalte materii. a imprumutat de la fiecare materie cate ceva.

am avut anul asta o profesoara de abia a terminat liceul, nu imi pot da eu seama cum ne baga noua o profa care abia a terminat liceul deci nu are nicio facultate, ce drept are ea sa ne predea noua, sa ne asculte, sa ne puna note? daca era fata de treaba nu aveam nimic cu ea dar in moment ce ea vine la noi in clasa si face pe proatsa si ne pune note  de 3 din prima ca nu ii comvine ei te mir ce.. atunci cum sa te intelegi cu ea? cand te asculta venea langa tine si se stramba ca o proasta, dupa ce ca avea o fata de muista mai venea si langa tine si tot invartea din capul ala si belea ochii la tne si comenta tot timpul: "mai styii, mai zi, hai, mai stii, nu mai zici, nu mai stii, nu, e asa ca n-ai invatat? " poi normal k e iei de ea, ii zici sa te lase in pace si sa nu se mai strambe la tine ca nu i-ai facut nimic.

Edited by mafiott92, 04 September 2008 - 22:52.


#34
icx

icx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 635
  • Înscris: 25.02.2007

View Postt-T-t, on Aug 12 2008, 22:32, said:

In sfarsit fac si astia ceva bun . Daca sar anula si tezele cu subiect unic ar fi țâță de mâță , si am note bune la teze dar idioti care copiaza nu merita sa mearga la un liceu bun.

Si cu idiotii care nu stiu sa scrie cum e treaba, dom'le? Ia verifica acolo in post si in semnatura.

Macar sa nu scoata din orele de romana ca ar fi (mai) dezastru pentru 98.75% din popor.

#35
Champy0n

Champy0n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,511
  • Înscris: 03.06.2006
Chestia e ca cine vrea sa invete, invata in mare parte singur acasa. Scoala mi s-a parut  (si o spun cu toata responsabilitatea) de la gimnaziu in prezent 70% pierdere timp. Restul de 30% a fost acoperit de orele intr-adevar folositoare (matematica, fizica, info si cam atat).
Eu ma bucur ca se scurteaza orele. 1/3 din zi s-o petrec la scoala mi se pare deja innaceptabil.

#36
GycuBrun

GycuBrun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 04.07.2007
Bine-ar fi sa se aplice si la mine la liceu ... Parca as avea un servici full-time, dupa ce stau 7 ore la scoala de 2/3 ori pe saptamana ... In clasa a viii a stateam si 10 sau 12 ore la scoala, 6-7 ore plus meditatiile interminabile ...  :death:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate