Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...
 Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...

salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€
 ICC/ICM soft monitorizare si cont...

Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?
 Intrebare motor auto

Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?

Probleme sistem audio mașina
 

recomandare instructor

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
glamorous

glamorous

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.07.2008
M-am decis sa deschid acest topic deoarece am nevoie de ajutorul vostru. Am sustinut traseul de 3 ori pana acum, am facut 30 de ore de perfectionare, insa nu reusesc sa-l iau. De doua ori m-a picat pe corect, dar saptamana trecuta, cand l-am sustinut pentru a 3-a oara m-a picat pe nedrept. Am mers bine, m-a pus sa fac mersul inapoi, s-a crizat ca am oprit prea departe de bordura (ceea ce nu era adevarat, eram fata-n fata cu o alta masina), l-am gresit si astfel m-a picat. Pe moment am crezut ca mersul inapoi valoreaza 21 puncte, dar surpiza, acasa am vazut ca valoreaza 7 puncte. Deci clar a fost nedreptat si pentru a reusi sa dai traseul trebuie sa dai spaga! Instructorul meu nu da spaga, insa vreau sa vorbesc cu un instructor care poate sa-mi aranjeze traseu. Stiti pe cineva?

#2
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006
Pai cele 7 puncte s-au adunat la alte 14 din alte greseli  :D

#3
glamorous

glamorous

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.07.2008

 galeo, on Aug 11 2008, 18:23, said:

Pai cele 7 puncte s-au adunat la alte 14 din alte greseli  :D

Daca tu zici... :D

#4
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,044
  • Înscris: 02.07.2007
fii serios, foarte multi politisti te pica doar pt ca asa vor ei atunci. La o greseala, gata. Chiar credeti ca stau toti sa numere si sa adune puncte?

Edited by Genesis, 12 August 2008 - 12:14.


#5
Trinfidelity

Trinfidelity

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 26.09.2006
Cand am dat examenul am observat ca lista de factori de luat in calcul pentru a face punctajul la examenul practic pe care politistul o avea in mapa avea cateva pagini. Printre punctele de acolo erau lucruri aparent marunte, cum ar fi ordinea indeplinirii obligatiilor pe care le are conducatorul la plecarea de pe loc, nepastrarea distantei fata de vegiculul din fata necesare pentru a evita un pericol (care poate fi apreciata diferit de examinator fata de cursant, care trebuie sa pastreze o distanta mai mare decat in mod normal doar pentru faptul ca e incepator) si alte lucruri similare.
Ma gandesc ca se mai poate depuncta si atunci cand examinatul se opreste prea mult cu privirea in oglinda retrovizoare, sau daca nu se uita deloc, sau daca vehiculul nu se misca fluent, sau daca nu tine ambele maini pe volan ori in pozitii gresite, ori daca e tuns scurt..  glumesc.

Niste nenorociti. In mod firesc, nici nu e necesar un "permis", pentru ca toti avem dreptul la libera circulatie. Diferenta fiind ca atunci cand mergi pe jos, sau cu bicicleta sau cu calul ai sanse mai mici sa ranesti pe cineva fata de atunci cand ai in jur sute de kg de metal. Si atunci, necesar ar trebui sa fie doar un atestat de la scoala de soferi conform caruia cunosti regulile de circulatie si ai promovat teste practice si teoretice, statul n-ar trebui sa aiba nimic de a face cu asta, asta fiind doar un alt mod de a regula si mai multe aspecte din viata individului. Ca de exemplu legea care obliga portul centurii de siguranta. Intr-o societate condusa de oameni cu bun simt n-ar trebui sa sanctionezi insi pentru ca nu iau masuri de proprie siguranta sau sa crezi ca asta functioneaza in mod benefic pentru individ, pentru ca lucrurile nu functioneaza asa si oamenii nu functioneaza asa. O campanie de informare cu privire la riscurile conducerii fara centura si beneficiile portului ei ar fi mult mai eficienta decat atitudinea asta de "noi stim mai bine ce e bine pentru voi si drept urmare o sa va obligam sa faceti diferite lucruri, pentru siguranta voastra". Ca asta-i in general pretextul, nu? Siguranta. Vezi Nero. Vezi Hitler. Vezi... 2001.

Edited by Trinfidelity, 12 August 2008 - 14:24.


#6
RaZ_C

RaZ_C

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 11.02.2007
Stiu ca poti incepe scoala de soferi cu 3 luni inainte de a implinii 18 ani, insa poti sa dai examenu cu 1,2luni inainte sa implinesti varsta de 18 ani, urmand ca la 18 ani sa te duci sa-ti ridici carnetul?

Si inca o intrebare. Stie careva cam cat costa numarul personalizat?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate