Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 

calculatorul telefon fix

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
laffaiet

laffaiet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.12.2004
stie cineva cum se face un "calculator" cu modem normal sa poata fi folosit ca telefon fix?nu reusesc deloc sa scot prin placa audio sunetul.am reusit ca la celalt capat de fir sa fiu auzit dar eu nu aud nimicuta.am incercat mult softuri(dialere).pls are cineva vreo ideie. :peacefingers:  ;)

#2
oz666

oz666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 06.01.2003
Ce OS ai? vezi ca trebuie sa umbli la setarile din control panel->sounds and audio devices.

#3
laffaiet

laffaiet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.12.2004
le am sucit si le am rasucit tot degeaba.am doua placi de sunet.si am incercat pe fiecare tot degeaba...imi vine sa... :death:

#4
Swap

Swap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 28.07.2003

laffaiet, on Dec 9 2004, 22:50, said:

stie cineva cum se face un "calculator" cu modem normal sa poata fi folosit ca telefon fix?nu reusesc deloc sa scot prin placa audio sunetul.am reusit ca la celalt capat de fir sa fiu auzit dar eu nu aud nimicuta.am incercat mult softuri(dialere).pls are cineva vreo ideie. :peacefingers:  ;)

<{POST_SNAPBACK}>

modem normal inseamna un modem dial-up, intern?
trebuie sa fie full duplex si sa suporte voice ca sa poti auzi si sa poti fi auzit. si trebuie sa mai aiba si ceva mufe unde sa poti conecta boxe/casti si microfon. cel putin asa era la vechiul meu modem dial-up cu care am reusit sa sun si sa vorbesc prin calculator. (iti mai trebuie si soft - presupun ca are modemul pe cd-ul de instalare)

#5
Inginerul

Inginerul

    Setup Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,488
  • Înscris: 22.05.2002
Daca e intern si are conector TAD se poate lega direct la placa de sunet.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate