Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Raman in paguba sau nu?

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
robertinoo

robertinoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 26.05.2008
Am nevoie de ajutor. Sunt din Iasi, si la furtuna de ieri mi-a fost avariata masina de catre un acoperis cazut. Nu am asigurare Casco  si as vrea sa stiu daca as putea recupera contravaloarea reparatiei masinii de la Asociatia de proprietari, in conditiile in care acoperisul respectiv a fost construit fara autorizatie acum 4 ani. Merita sa dau in judecata Asociatia sau de vina e numai furtuna? Multumesc anticipat.

#2
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007

View Postrobertinoo, on Aug 6 2008, 20:42, said:

Am nevoie de ajutor. Sunt din Iasi, si la furtuna de ieri mi-a fost avariata masina de catre un acoperis cazut. Nu am asigurare Casco  si as vrea sa stiu daca as putea recupera contravaloarea reparatiei masinii de la Asociatia de proprietari, in conditiile in care acoperisul respectiv a fost construit fara autorizatie acum 4 ani. Merita sa dau in judecata Asociatia sau de vina e numai furtuna? Multumesc anticipat.
Da, raspunderea civila delictuala. In principiu, dar nu stiu sa-ti dau detalii despre ce sanse ai.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate