Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Filme inspirate din jocuri PC/Console

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#19
the_nightfly

the_nightfly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,128
  • Înscris: 27.12.2006
Ba e al naibii de greu, pentru ca farmecul jocului consta in faptul ca tu controlezi personajul. Cand esti in postura de simplu spectator, chiar si cel mai captivant joc poate deveni anost.

#20
Cayn

Cayn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 12.02.2007
Ati uitat de Tomb Raider si Postal, care au fost destul de bune.  :D

Mie mi-ar place sa vad un film facut dupa Gears of War sau Age of Conan (poate un remake Conan Barbarul cu Arnold Schwarzenegger).

#21
softimiu

softimiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 08.07.2006
Eu as vrea un film dupa God of War si Battlefield Bad Company.

#22
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
Aș vrea să văd un film după Mafia: City of Lost Heaven și după Gothic.

Edited by m3th0dman, 11 October 2008 - 12:02.


#23
AdelinPuya

AdelinPuya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 04.08.2008
The Suffering poate fi o sursa serioasa pt un film bun :D

#24
KenYa

KenYa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 11.11.2007
Prince of Persia - The Sands of Time, asta chiar o sa apara, in 2010. ;)

#25
Raperu`

Raperu`

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 05.08.2007

View Postm3th0dman, on Oct 11 2008, 13:01, said:

Aș vrea să văd un film după Mafia: City of Lost Heaven și după Gothic.
La fel as vrea si eu , povestea e nemaipomenita :D

#26
Darth_Vader

Darth_Vader

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,554
  • Înscris: 12.11.2006
Sunt cateva filme dupa jocuri foarte reusite. De exemplu "Silent Hill" care mi s-a parut superb. Acum sa vedem ce o sa iasa din cele care le-am spus pentru ca ar fi chiar pacat sa isi bata joc de ele. Si ca veni vorba de "Silent Hill" http://www.imdb.com/title/tt0937234/ tot de respectivul regizor si tot dupa un joc.

Edited by Darth_Vader, 14 October 2008 - 10:08.


#27
the_nightfly

the_nightfly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,128
  • Înscris: 27.12.2006

View PostCayn, on Oct 10 2008, 15:59, said:

Ati uitat de Tomb Raider si Postal, care au fost destul de bune.  :D

Postal chiar a fost o surpriza (mai ales ca a venit din partea "maestrului" Boll), ba chiar as spune ca e printre putinele adaptari care a reusit sa pastreze, relativ nealterata, atmosfera jocului.

#28
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007
Diablo.
Cred ca ar fi o mega chestie sa se faca un film Diablo, dar impartit in 3 parti, ca Lord of the Rings, pentru a se putea desfasura actiunea ca lumea, fiindca altfel ar fi totul prea accelerat si si-ar pierde din farmec.

#29
GrLght

GrLght

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 13.11.2003
Tot invartindu-ma pe imdb am dat peste filmul asta http://www.imdb.com/title/tt0400426/
La inceput m-am bucurat, dar apoi am vazut cine e regizorul. Cred ca va fi o mare porcarie.
ps. interesante conexiuni: Emmanuelle Vaugier e gagica din NFS Carbon

Edited by GrLght, 21 October 2008 - 08:47.


#30
tyrael

tyrael

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,926
  • Înscris: 26.09.2006

View Postsnipest, on Oct 14 2008, 12:51, said:

Diablo.
Cred ca ar fi o mega chestie sa se faca un film Diablo, dar impartit in 3 parti, ca Lord of the Rings, pentru a se putea desfasura actiunea ca lumea, fiindca altfel ar fi totul prea accelerat si si-ar pierde din farmec.

Subscriu. Ar avea chiar foarte mare succes daca ar fi finantat ca lumea.Story-ul e magnific ! ;)

Edited by tyrael, 22 October 2008 - 23:08.


#31
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007

View Posttyrael, on Oct 23 2008, 00:08, said:

Subscriu. Ar avea chiar foarte mare succes daca ar fi finantat ca lumea.Story-ul e magnific ! ;)
Care este!

Intr-adevar, ar trebui finantare k lumea pt el. De fapt, cred mca de-aia nu s-a facut nimic, fiindca ar costa f mult, ca doar povestea merita, nu? Ar avea niste incasari de ar exploda Hollywoodul. Gandeste-te cati fani are jocul.

#32
the_nightfly

the_nightfly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,128
  • Înscris: 27.12.2006
Eh, am vazut si Max Payne, primul minut a fost interesant pe urma a luat-o la vale. Pe la jumatate am adormit in sala :lol:, m-am trezit cam cu 15 min inainte de finalul previzibil si, presupun, la fel de idiot ca restul filmului :(.

Cred ca se poate adauga si MP la lista filmelor proaste facute dupa jocuri.

#33
G_DD

G_DD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 28.01.2007
Eu vreau sa vad Far Cry asa de curiozitate, la fel cum am facut si cu Max Payne, chiar daca nu s-a ridicat la asteptarile mele. Tre sa fii genial sa poti recrea atmosfera unor jocuri de asemenea calibru ;) .

Stiu ca FAR CRY ar fi aparut in Germania, stie cineva ceva de el ? Cand sau unde sa-l vedem si noi ?

#34
andreeuu

andreeuu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 07.01.2009

View PostKenYa, on Oct 12 2008, 16:41, said:

Prince of Persia - The Sands of Time, asta chiar o sa apara, in 2010. ;)
si as vrea sa vad ce au facut ei cu filmu asta astept cu nerabdare sper sa fie un film bun ca si jocu

#35
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Half-life 1-2 = jocuri super cu un storyline de toata minunatia.Tare mult as vrea sa se faca o ecranizare a acestui joc,chiar daca va fi nevoie de mai multe parti.
Mafia:the lost heaven=superb storyline,am terminat jocul asta de vreo 7-8 ori,este ca un film f bun pt care simti nevoia sa il revezi ;)
Far cry:a aparut,l-am vazut,e o porcarie filmul ala,tare mult imi doream sa apara un film klumea bazat pe storyline-ul din far cry.N-ar strica un remake sau un fc2 ;)
Crysis:la acest joc iarasi storyline-ul e super,iar nano-suitul e cireasa de pe tort :inlove:

#36
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Se pare ca nenea Spielberg a hotarat sa se bage la un film bazat pe jocul "Halo".
Daca se vor tine de promisiune, sunt convins ca Peter Jackson si Steven Spielberg nu vor da chix, in maniera in care ar face-o (sau au facut-o deja) altii preocupati sa transpuna scripturile jocurilor de PC pe marele ecran. Cam tot ce a facut batranul Steve, indiferent in ce film "si-a bagat nasul", ca regizor sau producator, a iesit cel putin la un nivel multumitor pentru spectatorul mediu.
Sper sa ii iasa si de data asta.

Edited by KoShiMin, 11 August 2009 - 14:09.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate