Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonamentul ADAC. Merita?🤨

Buton alarma neidentificata Logan...

Horizon: An American Saga

Programul GPU Teak III, de la Asus
 Motor aer conditionat

Malmö, Suedia, city break, cuplat...

Caut medic chirurg

Substante de baza la pastile de r...
 Taiere meri gradina

Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...

Grafic in excel
 Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?

Putem avea incredere in Victor Or...
 

Salvare setari

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
5 răspunsuri în acest subiect

#1
BorisFlokow

BorisFlokow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.108
  • Înscris: 28.08.2004
Am citit ultimul Chip si am vazut acolo tot felul de tuning-uri pentru Windows-ul XP. Am dezactivat din windows toate procesele alea inutile ... acum vine problema, in cazul unui format mi-ar fi lene sa ma apuc din nou sa inchid toate serviciile alea nefolositoare. Se poate face un back-up de setari de Windows, care sa opreasca automat serviciile, sa faca automat modificarile in registrii, dupa formatarea si instalarea Windows-ului ?

#2
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.186
  • Înscris: 20.04.2004
Vezi aici.
http://forum.softped...?showtopic=8108

#3
BorisFlokow

BorisFlokow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.108
  • Înscris: 28.08.2004
Inca o chestie: am facut treaba cu unnatended, si am salvat un fisier .sif. Cum trebuie denumit pentru a fi luat de pe o disketa cand windows-ul intra in setup ?

#4
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.073
  • Înscris: 24.11.2004
Si eu am studiat aceasta problema indelung. Eu folosesc workstation-ul de XP 16 ore/zi si iti dai seama ca odata pe luna cere o reinstalare.
Si nu de mult, mi-a venit raspunsul: exista un program foarte inteligent facaut, care face backup la o intreaga partitie de linux sau windows., ii face o imagine, exact ca unui cd. Adica, sa zicem ca tu iti instalezi xp dupa o formatare, ti-l setezi cum doresti, iti instalezi drivere, programe etc. si dupa care ii face backup cu acest utilitar. Dupa ce ti se buleste xp-ul, formatezi partitia si restorezi backupul (sau imaginea salvata) si in cateva minute, ai terminat...Nu mai trebuie reinstalat windows si iara luat totul de la capat.

Programul de care iti vorbesc poate salva imaginea pe alta partitie sau pe cd si este bootabil. Partea super faina este ca are engine de linux si in plus are si interfata prietenoasa.
Acest prgram se numeste Acronis True Image Server, costa o gramada de bani si are o marime foarte mica. Fie vorba intre noi, poti face rost de el si gratis... ;) Good luck!  :peacefingers:

#5
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.186
  • Înscris: 20.04.2004
@Boris - winnt.sif
@El-vis - Programe de salvat imagini sunt enorm de multe. Ai grija cu sfaturile indreptate spre "neleguiri" :)

#6
BorisFlokow

BorisFlokow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.108
  • Înscris: 28.08.2004
Daca astea se numesc nelegiuiri, ar trebuii sa iau mai multe vieti de parnaie :))

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate