Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

laptopuri de la minister pentru elevii de clasa a noua

- - - - -
  • Please log in to reply
105 replies to this topic

#91
Navigatorul

Navigatorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 14.10.2005

 AlfaIT, on Jan 2 2009, 12:23, said:

Am auzit di sursele mele ca in timpul vacantei au fost livrate calculatoarele la scoli si pana in febroarie v-om primi cu toti :D
Deabia astept sa vad ce carute ne da .
Daca cineva din scoala aceea din Ilfov este p'aci sa ne zica si noua configuratia exacta
din ce oraș ești? :huh:

#92
chesterb

chesterb

    Șefu' la bani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 23.11.2007

 AdiFCD, on Dec 29 2008, 17:24, said:

Ăia de a 9 a folosesc mai mult messengerul si hi5-ul . Deci au nevoie de laptop mai mult ca voi  :roflmao:
Mai trebuie wireless la fiecare colt de strada si ai sa vezi boracii stand pe mes la marginea strazii...

#93
AlexPH

AlexPH

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 04.12.2007
A inceput si la noi, in Ploiesti,Liceul Pedagogic Jean Monnet.dar la noi e diferit.s-au primit de mult timp 35 de laptopuri de la Minister si a inceput cu clasa a X-a.cica acest liceu ar fi primul din Prahova unde se dau.Din ce am citit pe niste foi,in trecere,am vazut cva cu 2gb ram...atat.de saptamana viitoare o sa dea la o clasa a X-a de Mate-info cu intensiv engleza si germana, apoi,noua,la mate-info simplu, apoi celor de a IX-a cu profil mate-info(deci prima data vor primi cei cu profil real).La sfarsitul clasei a XII-a se vor preda liceului!
Eu zic ca daca e ceva moca nu ar trebui sa refuzam; Ni s-a mai comunicat ca in cazul in care vreun elev nu ar fi interesat de acest laptop sa vina cu unul dintre parinti la scoala, sa semneze ca nu are nevoie de el.

O sa ma mai uit la configuratie, probabil maine ca cica se afiseaza, si o sa scriu pe forum. Bafta

Edited by AlexPH, 29 January 2009 - 17:44.


#94
eroarex

eroarex

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 14.06.2007
e prea tare ... acuma laptopuri pt elevi ...
asta vara am instalat retele de net prin scoli de la tara ... 99% dintre ei nici nu stiau sa puna mana pe mouse ...
o mare prostie, oricum cu criza asta cred ca le va retrage, ca nu de alta dar stiu ce o sa faca cu ele, daca nu le strica le vand sau nu le primesc sau nu stiu sa le foloseasca asa ca ...
si inca ceva ... vrem lamborghini, ferrari, zonda cand nu avem autostrazi, asa si cu laptopurile mai bine sa dea banii aia pt reconstruirea scolilor sau asfaltarea drumurilor ca inca mai sunt multi copii care merg 10-15km pe zi pana la scoala la -10grade C cand parlamentarii au salarii si sporuri de mii de euro si acuma se gandesc sa isi faca alt hotel cand tara e in plina criza asa ca ... halal de tara  :closedeyes:
si inca ceva ... au si spor de lucru in conditii grele  :death: :wacko:

#95
AlexPH

AlexPH

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 04.12.2007
revenind...deci cum am zis de saptamana asta au inceput sa le dea.nu sunt laptopuri,sunt desktopuri + Monitoare LCD LG
Configuratie:procesor AMD Athlon 64 X2, 2 GB RAM DDR2, HDD 160 GB, video Gigabyte Radeon 256 MB DDR 64 bit.
Daca era laptop luam, dar asa avand unu mai bun acasa nu-mi trebuie.
Un coleg nu-i gaseste parola, pe cand ceilalti o au, dar nu se potriveste la el.

Bafta

Edited by AlexPH, 03 February 2009 - 20:49.


#96
badboyallyn

badboyallyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,875
  • Înscris: 01.05.2007
asa bune? :o piesele din el am voie sa le iau? :lol:

#97
teo_dazz

teo_dazz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 08.11.2008
si pe ce criterii se dau calc astea??  :P

#98
AlexPH

AlexPH

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 04.12.2007
stiu sigur ca se semneaza un contract in care scrie clar ca daca se desigileaza se platesc scolii cei 400e.calculatoarele sunt sigilate si au garantie 3 ani.doar daca vrei sa-i faci upgrade te duci cu el la firma de unde a fost luat si iti fac ei.dar nu merita tinand cont ca nu e al tau si ca il inapoiezi la sfarsitul clasei a XII-a.

calculatoare vor primi toti elevii claselor IX - X din toate liceele.(asa s-a anuntat..cat de adevarat este ramane de vazut)

salutari si numai bine!

Edited by AlexPH, 09 February 2009 - 22:15.


#99
Cosmin5

Cosmin5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 19.06.2007
ceva noutati? numai zice nimeni nimic despre asta?
Noua ne-au fost preluate de catre doamna diriginta copiile dupa buletinul personal + buletinele parintilor.
Este cineva din Craiova sau Dolj care a primit pc sau laptop? mai stie cineva din aceeasi zona informatii suplimentare in legatura cu acest proiect daca s-a abandonat sau se continua (cu viteza melcului desigur, ca toate proiectele din romania)?

Pana la urma ce se va intampla? Stiu doar ca doamna diriginta a pierdut o gramada de timp colectand copii dupa buletinele noastre si si ale parintilor si completand tot felul de formulare, ceva in genul daca este nevoie si de conectare la internet gratuita. Exista vreun criteriu dupa care se dau sau le ia toata lumea care e de acord?

#100
AlexPH

AlexPH

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 04.12.2007

 Cosmin5, on Feb 10 2009, 20:34, said:

ceva noutati? numai zice nimeni nimic despre asta?
Noua ne-au fost preluate de catre doamna diriginta copiile dupa buletinul personal + buletinele parintilor.
Este cineva din Craiova sau Dolj care a primit pc sau laptop? mai stie cineva din aceeasi zona informatii suplimentare in legatura cu acest proiect daca s-a abandonat sau se continua (cu viteza melcului desigur, ca toate proiectele din romania)?

Pana la urma ce se va intampla? Stiu doar ca doamna diriginta a pierdut o gramada de timp colectand copii dupa buletinele noastre si si ale parintilor si completand tot felul de formulare, ceva in genul daca este nevoie si de conectare la internet gratuita. Exista vreun criteriu dupa care se dau sau le ia toata lumea care e de acord?
Am scris si mai sus de curand. In Ploiesti, PH la liceul Pedagogic Jean-Monnet au inceput sa se dea.

PS:la placa video prin dxdiag scrie 1013 la memorie.ea cica e de 256...ma mir... sal bft

#101
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
La mine un 7300 SE de 128 il vede ca fiind de 512, driverele puse corect. Deci sa nu ne imbatam cu apa rece.

#102
AlfaIT

AlfaIT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 11.09.2008
Hai , gata lasati-o moarta ca nu ne mai da nimica.
Baga(ba-ga) criza financiara la inaintare.Daca a inceput sa manance un c - - - t sa-l manance pana la capat.

#103
AlfaIT

AlfaIT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 11.09.2008
iata-te ca a trecut ceva timp si am primit numai promisiuni.
Se mai misca ceva cu rogramul acesta??

#104
Electryc

Electryc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 10.02.2008
Vise cu laptopurile/desktopurile, ce-or fi. Nu-i prea vad eu pe astia de la guvern sa se "strofoace" pentru elevi.

#105
Rules_suck

Rules_suck

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 10.08.2007
nici eu

#106
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Nu vi s-o dat nica pe timpul lui Rariceanu, nici pe timpul hotului de boc n-o sa primiti nimic. Ce au fost altii inainte hoti, astia is jepcari. Motivul invocat- criza.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate