Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Mi-as lua un GSM

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
leeroy

leeroy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 06.09.2004
Salut,

as vrea sa ma ajutati daca puteti.
eu de vreo 2 ani folosesc Zapp asa ca am cam pierdut firul terminalelor GSM. Mi-a venit asa de odata sa-mi fac un cadou de craciun si vreau sa-mi iau un GSM. :D
Ce telefon imi recomandati dar sa ma incadrez in 250-300 euro? Ca provider m-am gandit la Orange, de fapt sunt sigur ca asta imi voi lua.

Multumesc,


Bogdan

#2
leeroy

leeroy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 06.09.2004
As avea rugamintea, daca se poate, sa postati si ceva caracteristici tehnice si imagini pt ca repet am pierdut de tot sirul noilor terminale (sau cred ca unele sunt vechi pt voi) de cand lucrez ca dealer la Zapp.

Drept sa spun pana acum nu m-a interesat decat vocea si datele la un tel, dar mi-a venit asa sa-mi iau un tel de ultima generatie cu de toate pe el.

#3
Nick_White

Nick_White

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 16.10.2004
La 300 EU poti sa-ti iei ceva k-lumea:
SE K700i: mic, ecran f mare, camera, video, mp3, radio, java
Nokia 3660 (fata de 3650 are tastatura buna, ecran de 65k culori): mare (da' nu esti femeie sa te plangi), ecran mare, camera, video, MMC si are Symbian, deci poti sa-i pui Internet Explorer, Mp3 player, Radio, Jocuri 3D si NGAGE, Office etc.
Ambele au cam acelasi pret, in jur de 11 mil, deci se incadreaza bine.
Eu unul mi-as lua Nokia cu Symbian fara discutie chiar daca e mare, acum am un 6230 si ma cam plictisesc cu el :P
Astea is telefoane sunt bogate in functii, daca vine unu si zice ca telefonul nu e pentru jocuri, poze etc. sa se duca el sa-si ia un Nokia 5110  :peacefingers: ca altfel e o prostie sa-ti iei tel de 300 euro care sa aiba functii de unul de 50 (nokia 1100 etc).

#4
leeroy

leeroy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 06.09.2004

Nick_White, on Nov 29 2004, 15:39, said:

La 300 EU poti sa-ti iei ceva k-lumea:
SE K700i: mic, ecran f mare, camera, video, mp3, radio, java
Nokia 3660 (fata de 3650 are tastatura buna, ecran de 65k culori): mare (da' nu esti femeie sa te plangi), ecran mare, camera, video, MMC si are Symbian, deci poti sa-i pui Internet Explorer, Mp3 player, Radio, Jocuri 3D si NGAGE, Office etc.
Ambele au cam acelasi pret, in jur de 11 mil, deci se incadreaza bine.
Eu unul mi-as lua Nokia cu Symbian fara discutie chiar daca e mare, acum am un 6230 si ma cam plictisesc cu el :P
Astea is telefoane sunt bogate in functii, daca vine unu si zice ca telefonul nu e pentru jocuri, poze etc. sa se duca el sa-si ia un Nokia 5110  :peacefingers: ca altfel e o prostie sa-ti iei tel de 300 euro care sa aiba functii de unul de 50 (nokia 1100 etc).

<{POST_SNAPBACK}>



Merci

in primul rand nu-mi plac telefoanele foarte mici, in al doilea rand am telefon numai pentru vorba de la zapp cu 500min nationale 1500 in zapp si 80 ore de net deci vreau un tel ca sa am ce face cu el, tot felul de treburi. Am sa tin cont de sfatul tau dar mai astept si alte pareri

#5
yeu

yeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,404
  • Înscris: 14.12.2003
siemens cx65 se k700 samsung x600 sunt la pretul asta

#6
DSF

DSF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 28.11.2001
Mie personal mi-ar placea sa am un HTC Feeler (alias: imate sp3i, qteck 8020) , sau  HTC Typhoon (alias: orange spv c500, imate sp3, qteck 8010), smartphone-uri ce au la baza ca sistem de operare Microsoft Windows 2003 Second Edition.
Ambele telefoane sunt (aproape) identice, doar designul difera.

Specificatii:
- GSM bands (900*/1800/1900) & GPRS
- Weight:Apprx. 100g
- Dimensions :46.2(W) x 107.54(H) x 17.5(T)
- Battery: Li-ion; 1050mAH
- Talk time:5.3 hr
- StandBy time:140 - 210 hr
- Display:176x220 64K TFT
- Operating system: MS Win Mobile 2003 SE
- Memory size:ROM-63MB; RAM-32MB
- IrDA/Buit-in modem/Bluetooth
- Digital Camera: 0,3 VGA, 4xzoom, video
- External memory cards: Mini-SD
- PC conectivity: ActiveSync
- MMS/MMS video clip/Video Streaming
- Voice dialing & recorder
- Polyfonic melodies: WAV, MP3, WMA, MIDI (40 chods)
- Available accessories: Headset, AC adapter
- Windows Media Player 10 incorporated (just Audiovox STM 5600)


Daca vrei mai multe detalii:
http://www.esato.com...php?topic=75675
http://www.htc.com.t...y/products.html

PS: pretul poate sare putin peste 300 EURO.. cam 350 poate..

Edited by DSF, 01 December 2004 - 00:23.


#7
craiuVerde

craiuVerde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 07.08.2003

DSF, on Dec 1 2004, 00:18, said:

Mie personal mi-ar placea sa am un HTC Feeler (alias: imate sp3i, qteck 8020) , sau  HTC Typhoon (alias: orange spv c500, imate sp3, qteck 8010), smartphone-uri ce au la baza ca sistem de operare Microsoft Windows 2003 Second Edition.
Ambele telefoane sunt (aproape) identice, doar designul difera.

[...]

PS: pretul poate sare putin peste 300 EURO.. cam 350 poate..

<{POST_SNAPBACK}>


acum ai la doar 289 USD Orange SPV-ul C500... cu abonament! ... sau la fidelizare ;)

Edited by craiuVerde, 01 December 2004 - 13:43.


#8
DSF

DSF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 28.11.2001

craiuVerde, on Dec 1 2004, 13:41, said:

acum ai la doar 289 USD Orange SPV-ul C500... cu abonament! ... sau la fidelizare ;)

<{POST_SNAPBACK}>

hmm ... asta chiar e bataie de joc !  343,91$ (tva inclus) pt un telefon blocat in retea si cu soft de orange (si pe langa asta mai tre sa il iei si la abonament) ... foarte scump!

mai bine iti iei unul unlocked si unbranded in jur la vreo 350 euro

'Oferta' de kakao!!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate