Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 

Calatorie a unui minor in strainatate - cum se ia acordul unui parinte care este in strainatate..

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
DeltaOne

DeltaOne

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 09.12.2006
Buna ziua,

Doresc sa adresez o intrebare legata de conditiile de calatorie a unui minor peste 14 ani in strainatate.

Daca ma puteti ajuta prin a raspunde la aceasta intrebare simpla va voi ramane complet indatorat.

Daca eu sunt minor, iar tatal lucreaza in Italia, iar eu cu mama dorim sa vizitam Grecia, avem nevoie de acordul tatalui pentru mine. Insa, daca tatal este in Italia, poate legaliza actul la un consulat roman, fara a fi necesara mai apoi trimiterea actului pentru traducere si legalizare in Romania, deoarece la consulat actul de accept a calatoriei minorului este facut in limba romana, doar va trebui legalizat in Romania?


Va multumesc!

#2
DeltaOne

DeltaOne

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 09.12.2006
Intrebarea mi-a fost oarecum raspunsa in forumul de Travelling. Thanks!

#3
ryky

ryky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.08.2006

View PostDeltaOne, on Jul 14 2008, 03:19, said:

Intrebarea mi-a fost oarecum raspunsa in forumul de Travelling. Thanks!

Se poate si pe baza de declaratie notariala- parinte cu domiciliul necunoscut.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate