Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

inmatriculare auto din spania

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
gino...

gino...

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 14.04.2007
Salut tuturor!!!
Am un Passat din '94  si e inmatriculat pe numele meu in spania si as vrea sa stiu ce acte am nevoie din spania pt a o inmatricula aici.
Cineva zicea ca nu am nevoie de contract de vinzare-cumparare deoarece si vinz. si cump. sunt tot eu.
Daca cineva ma poate ajuta il rog mult sa o faca.Datele masini:
vw passat
1781 cmc
benzina E2
prima inmatric 1994 iulie
90 cp

#2
gino...

gino...

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 14.04.2007
A fost foarte simplu.
Am  trimis unui prieten talonul masini , cartea , si permisul meu de rezidenta cu care a mers la politie in Spania si mi-a radiat-o in vederea reinmatricularii in spatiul comunitar.

Edited by gino..., 05 August 2008 - 20:21.


#3
liv12s

liv12s

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.09.2008

 gino..., on Aug 5 2008, 21:21, said:

A fost foarte simplu.
Am  trimis unui prieten talonul masini , cartea , si permisul meu de rezidenta cu care a mers la politie in Spania si mi-a radiat-o in vederea reinmatricularii in spatiul comunitar.

Salutare,
Am cumparat o masina din Spania si aici in Romania la inmatriculare, mi-au spus ca trebuie radiata din Spania! :confuzzled:
Cat a durat radierea ? Cum arata actele de radiere? cate zile face prin posta daca le trimite din spania?  :mellow:

#4
da_dacu

da_dacu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.04.2008

 liv12s, on Sep 21 2008, 16:32, said:

Salutare,
Am cumparat o masina din Spania si aici in Romania la inmatriculare, mi-au spus ca trebuie radiata din Spania! :confuzzled:
Cat a durat radierea ? Cum arata actele de radiere? cate zile face prin posta daca le trimite din spania?  :mellow:


Salut,

Ai reusit sa inmatriculezi masina in Romania? Povesteste-mi si mie te rog ce a presupus tot procesul de inmatriculare....de la cumpararea din Spania pana la inmatricularea de aici. Sunt cumva in aceeasi situatie cu tine. Cineva mi-a cumparat o masina din Spania si urmeaza sa ma duc sa o iau...dar habar nu am ce trebuie sa fac...cum trebuie sa procedez. Help me pls :)

#5
orculad

orculad

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.12.2008
Va rog a ma ajuta cu un raspuns cert cu privire la asigurarea romaneasca pentru o masina p0roprietate personala adusa din spania, cu numere spaniole binenteles. detin itp spaniol pentru 2 ani de zile si o asigurare facuta cu o firma din spania pentru 1 an de zile ( este valabila pana in decembrie 2009)

Intrebarile mele sunt urmatoarele:
1 - Pot sa mi fac RCA romanesc pe masina acesta proprietate personala fara a o inmatricula pe Romania ?
2 - Este adevarat ca pot circula cu ea in tara si in toata europa atata timp cat e masina mea si atata timp cat granitele sunt deschise si nimeni nu face monitorizari si evidente la intrare in tara cu ce masini intra si c e masini ies? (intreb acest lucru deoarece am vazut postate pe acest site niste aberatii , din punctul meu de vedere cu circularea unei masini cu numere straine in romania doar pt 90 de zile - si daca ma intreba vreun gabor ii zic simplu am intrat ieri in tara -)
3 - La cine ma pot adresa pt un RCA romanesc in cazul in care se poate face?


Va multumesc anticipat - [email protected] -


IDEEA E CA VREAU SA CIRCUL CU NUMERELE DE SPANIA IN ROMANIA ATATA TIMP CAT E AUTOTURISMUL MEU SI FAC SPANIA 1 DATA PE AN.

Edited by orculad, 09 December 2008 - 21:58.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate