Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...

Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro

Scurgere catre hazna
 De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...
 salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...
 Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto
 

Alarma auto Gemini

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
gigibrici

gigibrici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 27.05.2004
Va salut!
Am cumparat acum cativa ani masina cu alarma Gemini. A mers impecabil pana s-a consumat bateria de la telecomanda. Dupa ce am schimbat-o, nu mai armeaza/dezarmeaza. Trebuie sa dau un reset sau sa o fac sa recunoasca iar codul masinii, dar nu merge nimic din ceea ce am incercat. Pe telecomanda scrie: "Gemini 7208-7218". Nu am gasit manualul pentru modelul asta.
Astept pareri.
Multumesc
Gigi B

#2
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
tre sa mergi la un service sau unii care pun alarme din astea .. io am avut pe mana acum vreun an o masina care nu mai raspundea telecomanda(gemini era) si ca sa resetezi si sa inveti alarma cu telecomanda, e treaba amestecata . din cate am vazut la ala, trebuie sa scoti un fir de la sirena, sa il legi pe masa masinii si apoi sa apesi vreo 5-6 secunde pe butonul de la bord iar cand ledul ramane aprins sa apesi pe nu stiu care buton de pe telecomanda

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate