Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 

Probleme Garmin XT

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
brainwashed

brainwashed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 14.02.2006
Am instalat Garmin XT 4.10.20 pe un E65 si-mi face update destul de rar la pozitie. Practic ma arunca dintr-o intersectie in alta. In alte softuri de navigatie imi arata cursiv pozitia, deci nu e de la receptorul GPS sau semnalul acestuia. Aveti vreo idee?

#2
bogdan78

bogdan78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 29.06.2005
Incearca sa instalezi ultima varianta 4.10.80. Vezi daca face acelasi lucru.

#3
brainwashed

brainwashed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 14.02.2006
Multumesc, am sa incerc, am vazut si pe net ca se recomanda cea mai noua varianta (cea in care poti schimba icoana sagetii cu altceva).

#4
brainwashed

brainwashed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 14.02.2006
Nope, tot nu merge bine cu ultima versiune. Ghidurile vocale mi se pare ca le da la timp, dar la harta tot face doar in intersectii sau cand are el chef update. O sa scot de pe afisarea 3D sa vad daca tot asa se comporta.

#5
brainwashed

brainwashed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 14.02.2006
Pana la urma in modul privit de sus functioneaza bine, doar in cel 3D face figuri. Poate are de-a face cu viteza procesorului sau accelerare grafica...
Ideea e ca la desenare 2D el deseneaza undeva in afara ferestrei si doar face scroll, nu prea vezi flickering, dar la 3D nu poti face buffering.

#6
mirch_bam

mirch_bam

    JUST...A...PASSENGER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,108
  • Înscris: 05.02.2006
Eu am 6110 Navigator si in Garmin 4.10.80 sageata (adica masina mea) se deplaseaza pe harta din, sa zic asa "mm in mm", nu cursiv asa cum mergea pe un Mio C520 (aparat de nota 20), ci ca si cum ar fi un frame-rate scazut.
Are cineva vreo idee?

#7
brainwashed

brainwashed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 14.02.2006

View Postmirch_bam, on Jul 8 2008, 15:09, said:

Eu am 6110 Navigator si in Garmin 4.10.80 sageata (adica masina mea) se deplaseaza pe harta din, sa zic asa "mm in mm", nu cursiv asa cum mergea pe un Mio C520 (aparat de nota 20), ci ca si cum ar fi un frame-rate scazut.
Are cineva vreo idee?

Cred ca e normal, asa merge si la mine.

#8
moskba30

moskba30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 14.06.2007
... eu tot garmin am si tot pe E65, si merge perfect... fara delay si "aruncari"... dar am grija intotdeauna sa nu am nika deschis in background... (asta nu numai pentru Garmin...)...

#9
brainwashed

brainwashed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 14.02.2006
Merge si pe 3D tot la fel de bine? Ce versiune ai?

#10
moskba30

moskba30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 14.06.2007

View Postbrainwashed, on Jul 31 2008, 11:45, said:

Merge si pe 3D tot la fel de bine? Ce versiune ai?
... numai pe 3D il tin... si cu zoom inteligent, cam toate functiile activate, inclusiv POI... si merge f bine... versiunea este 4.10.80, parca...
cat priveste framerate-ul, prefer sa ma uit la drum, nu la display... asa ca nu iti pot raspunde 100% daca merge din mm in mm sau nu... oricum sunt f multumit de el...

Edited by moskba30, 02 August 2008 - 09:48.


#11
kironashu

kironashu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 09.02.2006
Salutare. Am instalat si eu Garmin pe N95 8G inca nu l-am incercat deoarece sunt in cautare de harti. Insa am observat ca semnalul este extrem de slab ... doar ''o liniuta''. Ar fi de vina Garmin sau Gps-ul incorporat ... ? MS anticipat pentru raspunsuri. :)

#12
brainwashed

brainwashed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 14.02.2006
Din cate stiu eu semnalul ala afisat reprezinta semnalul GPS-ului. Incearca sa-l pui in diverse pozitii, daca esti in masina verifica zona care nu ecraneaza, etc. Eu mi-am luat un receptor extern si pe ala il pot lipi cam oriunde. Am geamuri atermice, deci probabil cu un receptor GPS integrat as avea probleme.

#13
moskba30

moskba30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 14.06.2007

View Postkironashu, on Aug 7 2008, 14:21, said:

Salutare. Am instalat si eu Garmin pe N95 8G inca nu l-am incercat deoarece sunt in cautare de harti. Insa am observat ca semnalul este extrem de slab ... doar ''o liniuta''. Ar fi de vina Garmin sau Gps-ul incorporat ... ? MS anticipat pentru raspunsuri. :)
la o singura liniuta la semnat gps nu cred ca ai semnal de fapt... incearca sa detaliezi totusi, in ce conditii ai liniuta aia, unde anume, dupa cat timp... tot ce ti se pare relevant referitor la semnal... spre ex, la mine, la 1-2 liniute (rosii) cauta satelitii...abia de la 3 liniute in sus imi apare semnalul gps ca existent...

#14
capraionut

capraionut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.08.2008
salutare!
pe un n95, imi tot cauta gps bluetooth cand deschid garmin,desi am setat gps incorporat.si nici semnalul nu i prea grozav,cand e,cand nu e.Ce sa fie de vina?ms

#15
kironashu

kironashu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 09.02.2006

View Postcapraionut, on Aug 14 2008, 11:18, said:

salutare!
pe un n95, imi tot cauta gps bluetooth cand deschid garmin,desi am setat gps incorporat.si nici semnalul nu i prea grozav,cand e,cand nu e.Ce sa fie de vina?ms

Ceea ce am observat la mine cind am facut acest lucru ar fi ca nu e de ajuns doar sa selectionez Gps-ul incorporat ci sa mai si faci activarea astuia (din cite am inteles eu). Deci dupa ce ai selectat Gps-ul incorporat ii dai Enable. in orice caz la mine asa a functionat.
Salutari.

#16
bogdan78

bogdan78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 29.06.2005

View Postcapraionut, on Aug 14 2008, 12:18, said:

salutare!
pe un n95, imi tot cauta gps bluetooth cand deschid garmin,desi am setat gps incorporat.si nici semnalul nu i prea grozav,cand e,cand nu e.Ce sa fie de vina?ms

Trebuie sa-ti deblochezi device-ul. S-a mai spus pe undeva pe aici, cred ca la forumul GPS: Garmin demo accepta numai gps bluetooth nu si cel incorporat. Daca deblochezi device-ul o sa-l accepte si pe cel incorporat.

#17
Lucan8281

Lucan8281

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.08.2008
deschid garmin si i-mi cere serialul de decodare pt harta si nu pot sa introduc serialul , Ce pot face?


deschid garmin si i-mi cere serialul de decodare pt harta si nu pot sa introduc serialul , Ce pot face?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate