Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Cel mai bun program de scris CD-uri audio

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
sniper007ro

sniper007ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.05.2002
Spuneti si voi un program de scris cd-uri audio, un program de genul "cel mai bun".

Scriu cd-uri audio cu nero, si nu intotdeauna imi scrie cd-urile sa mearga la toate cd-playerele (de ex. un sony ultimul tip). Am un yamaha 8x 4x 24x  si amd Athlon la 550 mhz, 256 sd ram.

Si de ceva timp nu imi mai merge sa fac cd-uri cu cd-copy . Astept raspunsuri.  :(

#2
cretze

cretze

    Veteran

  • Grup: Members
  • Posts: 1,129
  • Înscris: 28.11.2001
... pai in primu' rand ar fi tb sa faci si tu un thread nou pt chestia asta (poate ne aude cineva ;) ) ... sau ... si mai bine, sa cauti si tu putin pe forum .... pt ca se mai gaseste cate un raspuns la intrebari de genu' asta ...
... anyway ... parerea mea este ca cel mai bun soft de scris CD-uri audio este Music Match Jukebox ... si personal prefer chiar o versiune mai veche, parca 6xx ... mentionez, este doar pararea mea si in plus este un software pe BANI ...

Cretze :cya:

#3
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
In privinta celui mai bun program de scris CD-uri audio este foarte greu de raspuns, depinde ce fel de CD-uri audio vrei sa scrii.

La problema ta, accea in care spui ca nu poti citi pe orice combina CD-urile audio scrise de tine, te voi ruga sa te uiti ce-am scris AICI

Greets,
Speedo

#4
djlyon

djlyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,536
  • Înscris: 28.11.2001
Conteaza mai putin soft-ul, si mai mult unitatea, viteza la care se scrie, si tipul de CD pe care se scrie.
Eu am auzit de Audio CD Architect ca ar fi profesional, si din cate stiu lucreaza in tandem cu Sound Forge. Este facut tot de Sonic Foundry.
Depinde si la ce nivel doresti sa lucrezi/atingi: amator sau profesional.

#5
djlyon

djlyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,536
  • Înscris: 28.11.2001
Ce anume doresti sa scrii pe CD-uri ? Material slab-calitativ - gen MP3, sau de calitate excelenta - gen "lucratura de studio" ?
In primul caz nu prea conteaza softul si hardul :P

#6
Barmaleus

Barmaleus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 06.01.2002
Eu folosesc Feurio. CD-urile audio le scriu la 16x cu un Teac CD-W424E si sunt citite fara probleme pe orice le-am incercat (Teac 40x, DVD Lite-On, cd player Technics, portabil Jamba!)...

#7
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Barmaleus iti recomand cu caldura sa citesti link-ul pe care l-am pus in postul de mai sus cu privire la viteza de scriere a CD-urilo audio.

Feurio program exceptional care mai mult decat atat se descurca onorabil si cu CD-Text-ul.

Greets,
Speedo

#8
Barmaleus

Barmaleus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 06.01.2002
Speedo, daca ai vrut sa spui "iti recomand" atunci sa stii ca am citit mai intai posturile respective. Eu scriu la 16x pentru ca nu am probleme cu ele (indiferent ca sunt Xenion, DataTrack, TDK, Sony, Verbatim). O fi vina Teac-ului...  :cool:
Sincer, nu mai am rabdarea de pe vremuri sa astept 20 de minute pentru un CD scris la 4x. :) In cazul problemelor, o solutie ar fi si incercarea altui tip de blank-uri. Daca aveti playere pretentioase...

#9
djlyon

djlyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,536
  • Înscris: 28.11.2001
Nu vad care ar fi problema.
Barmaleus trage la 16x, si suna cum suna. Poate suna bine, poate urechea nu sesiseaza anumite erori sau calitatea slaba. E problema lui!

Dar daca sniper007ro a cerut "cel mai bun program", probabil vrea sa faca ceva profesional, si atunci a primit sfaturile noastre de mai sus. Sfaturi la care subscriu total.

#10
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Originally posted by djlyon
Nu vad care ar fi problema.  
Barmaleus trage la 16x, si suna cum suna. Poate suna bine, poate urechea nu sesiseaza anumite erori sau calitatea slaba. E problema lui!

Dar daca sniper007ro a cerut "cel mai bun program", probabil vrea sa faca ceva profesional, si atunci a primit sfaturile noastre de mai sus. Sfaturi la care subscriu total.

100% de acord...cu Lyon

BARMALEUS....cum explici ca un cd tras cu un anumit soft pe acelasi PC /prajitor/si cu acelasi program audio...suna mai bine ca altul tras cu alt soft ....????

#11
sniper007ro

sniper007ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.05.2002
mersi la toti pt ajutor.

Dar mai am o problema, nu imi merge sa fac cd-copy. Aveti vreo idee de ce >?Poate sa fie din cauza la un program?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate