Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 

Renamer 1.7 beta 8 (build 115)

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
228 replies to this topic

#181
beo

beo

    goldmember

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,887
  • Înscris: 03.05.2007
Sper sa nu alunece in uitare programul asta, ar fi pacat. Imi place foarte mult, l-am folosit deja o gramada, cred ca am redenumit deja vreo 5000 de fisiere cu el. Daca faceam asta cu mina... imi aduceati flori la groapa. A fost apreciat si de altii, la care l-am recomandat. Spre deosebire de multe alte programe postate pe aria asta, Renamerul poate fi util si unui "om obisnuit". Am incercat si alte programe din familia bunch renamer, dar asta e pe departe cel mai bun si simplu de utilizat. L-am testa pe XP/32 si pe Seven/64.

Bogdan, daca o sa faci un update, te rog sa il postezi si pe Softpedia, sint foarte interesat!

Multumesc tare!

Edited by beo, 06 May 2010 - 19:23.


#182
Bogdan

Bogdan

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 15.02.2002
Nu, nu a murit acest proiect. Sunt incantat ca va este folositor.
Cu siguranta cand mai apare o versiune noua va fi prezenta aici. :)

#183
emillian

emillian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 06.11.2006
O aplicatia foarte utila. Am cautat un program care sa-mi scoata anumite parti din numele fisierelor automat pentru toate fisierele dintr-un folder(cu posibilitate de a cauta si in sub foldere) si nu am gasit. Pana la urma m-am chinuit eu si am facut unul foarte rudimentar in autoit (mi se pare cel mai simplist sistem de programare)... dar am dat acum peste acest program si il voi folosi pe viitor cand voi avea nevoie.

Multumesc! ;)
Si bafta in continuare

#184
sstorm

sstorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 04.03.2007
am lucrat la un proiect si daca nu era renamer cred ca o luam razna...de fiecare data cand il folosesc simt nevoia sa-i multumesc lui  bogdan, din nou, pt acest program...sa-ti dea Dumnezeu multa sanatate !!!

#185
Bogdan

Bogdan

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 15.02.2002
Si voi sa fiti sanatosi si sa va folositi cat puteti de Renamer !  :)
Din nou ma bucur ca va este folositor...

#186
teo0

teo0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 07.02.2006
Salutare,
in uma cu ceva timp am reusit performanta de-a formata HDD-ul, fara a dori acest lucru.
Dupa vreo 3 zile de teste, cautari, am reusit recuperarea aprox totala a fisierelor ce ma interesau (.jpg) insa le am denumite:
foto 1....foto 10k
Incercand cu renamer.exe, imi apare urmatorul mesaj de eroare:
[ http://img530.imageshack.us/img530/6555/eroare1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

fisierele nu par "deteriorate" se pot vizualiza, etc
Crezand ca-i din cauza numarului prea mare de fisiere am testat cu doar 2 fisiere din cele recuperate dar tot nu a mers
[ http://img828.imageshack.us/img828/706/eroare2g.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

tin sa metionez ca pentru alte fotografii ce nu au fost recuperate de pe partitia formatata, softul a functionat foarte bine

#187
Bogdan

Bogdan

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 15.02.2002
Dupa mesajul de eroare cred ca este ceva cand citeste datele din exif.
M-ar ajuta sa fac corectia in program daca imi poti trimite una din pozele unde apare eroarea.
Imi poti trimite pe PM o poza sau vorbim acolo sa-ti dau o adresa de e-mail.

#188
teo0

teo0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 07.02.2006
ai PM cu cerere adresa e-mail   :OK:

#189
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 30.12.2005
Bogdane ...  :thumbup:    :first:     :clapping:    :cheers:    :kisstogether:

#190
Bogdan

Bogdan

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 15.02.2002
;)

#191
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,404
  • Înscris: 08.02.2011
O versiune pentru x64 nu faci ? Foarte multi folosesc win 7 x64 in ziua de azi si extensia aia pentru explorer evident ca nu merge ...
Multe programe scapa asta din vedere ...

#192
Bogdan

Bogdan

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 15.02.2002
As face dar imi trebuie compilator pe 64 de biti, iar unul pentru Delphi inca nu a aparut.
Poate ca si alte programe tot din acelasi motiv au "scapat" asta din vedere...

#193
digitalsin

digitalsin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 12.09.2002

View PostBogdan, on 10th February 2010, 16:16, said:

Ok, arata-mi o lista cu cateva fisiere de genul asta sa vad cu ce nume ies din aparat.
Daca functiile actuale ale programului nu permit redenumirea in cazul lor, atunci o sa incerc sa pun o functie noua.
Ma bucur ca iti este de folos programul.

Stiu ca a trecut ceva, dar eu il folosesc in continuare in draci, si logandu-ma p-aici dupa o gramada de timp, am zis ca macar sa raspund :).

Pai, ies sub forma DSC_09441, DSC_09442, samd. Daca astea doua sunt facute conform exif-ului in aceeasi secunda, va redenumi doar primul fisier si pe al doilea il va lasa asa cum e.

Util ar fi fost sa tina cont de milisecunde dar nu cred ca exif-ul inregistreaza asta, nu? In fine, daca vei mai face modificari, ar fi extraordinar sa faci si asta, nu stiu, sa adauge de la sine niste caractere gen _1, _2, etc.

#194
digitalsin

digitalsin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 12.09.2002
Nu pot sa cred.

Ca de obicei, am venit aici sa iau programul fiindca mi-am reinstalat OS-ul si dupa cum am zis, asta e strict necesar.

Mare surpriza sa observ exif-ms acum, asa ca postul meu initial nu isi mai are rostul. Aveam 489 de fisiere de redenumit, 5 dintre ele fiindca "duplicat" dpdv al secundei care erau facute.

Multumesc frumos Bogdane. Superb.

#195
tatarduka

tatarduka

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,042
  • Înscris: 30.10.2006
Util program insa ar fi si mai util daca ar avea o functie de search & replace pe baza de regular expressions in numele fisierelor. (sau are si nu am vazut eu?)

#196
Bogdan

Bogdan

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 15.02.2002
Da, exista, incearca cu CTRL+H sau in meniu EDIT->REPLACE

#197
tatarduka

tatarduka

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,042
  • Înscris: 30.10.2006
Nu are decat replace pe baza unei cautari simple. Eu ma refeream la o cautare bazata pe regular expression.

#198
sstorm

sstorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 04.03.2007
edit ....
Nu mai stiam cum sa numerotez impar sau par dar pana la urma am gasit, ms mult :)

Edited by sstorm, 29 November 2011 - 14:40.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate