Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Pro Evolution Soccer 2009

- - - - -
  • Please log in to reply
471 replies to this topic

#55
mitzah

mitzah

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 01.04.2005
Va fi si Steaua in joc : http://img142.images...werderclmf5.png

Grupa H, prima.

Edited by mitzah, 20 September 2008 - 09:29.


#56
maimu_21

maimu_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 10.03.2007
vor fi si cfr si steaua....

#57
mitzah

mitzah

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 01.04.2005
Se pot observa si doua steme..probabil Dinamo Zagreb si Olympiacos..care nu sunt in CL. Se pare ca nu au licenta Arsenalului.

#58
maimu_21

maimu_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 10.03.2007
acolo sunt toate echipele cl ... nu cont ca n-au licenta(au alte steme cele fara licenta) ...in nici un caz dinamo zargeb si olimpiakos ..arsenal nu e licentita...doar man utd si liver

#59
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
abia astept pes 2009,mai ales daca spuneti ca fifa 09 e aproape o copie fifa 08.

#60
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008

View Postmattbaker, on Sep 20 2008, 20:10, said:

abia astept pes 2009,mai ales daca spuneti ca fifa 09 e aproape o copie fifa 08.

Ti-au zis gresit.Descarca DEMO-ul sa vezi ca nu este asa.La grafica intr-adevar nu eu foarte mult imbunatatit, dar gameplay-ul e mult mai realist, jucatorii se misca mai natural, AI-ul ("creierul" jucatorilor) este mult mai bine realizat, cerintele sunt relativ mici.Fifa 09 Nu este copia Fifa 08.

#61
m1nun3

m1nun3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 09.09.2007

View PostMerdiso, on Sep 21 2008, 10:34, said:

Ti-au zis gresit.Descarca DEMO-ul sa vezi ca nu este asa.La grafica intr-adevar nu eu foarte mult imbunatatit, dar gameplay-ul e mult mai realist, jucatorii se misca mai natural, AI-ul ("creierul" jucatorilor) este mult mai bine realizat, cerintele sunt relativ mici.Fifa 09 Nu este copia Fifa 08.
Poate ca nu este chiar o copie a lui FIFA 08 dar este un joc slab. FIFA tot FIFA ramane, aceasi grafica si acelasi gameplay pana moare

#62
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
merdiso,te-as crede,dar sunt prea multi pe aici care spun ca pes 2008 e peste fifa 09.Nu cred ca gresesc asa de multi oameni.
Nu descarc demo-ul ca am viteza mica si pana termin eu de descarcat apare versiunea full(scuze ca exagerez).

#63
gabimada

gabimada

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 11.08.2006
UCL Gameplay Video

#64
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Nu merge link.Cat despre FIFA vs PES degeaba ziceti ca tot FIFA o sa fie mai jucat, si mie imi place PES (cand am vazut pes 2008 am sters instant fifa 08) insa asta e adevarul.La pes iara nu o sa ai manager mode calumea, n-ai scouteri, nu poti face upgrade-uri doar joci si atat.In plus FIFA o sa se joace ca e FIFA, atotstiutorul simulator de fotbal.Si eu sunt sigur ca cel putin la grafica pes 2009 va bate fifa 09, insa fifa 09 nu e bazat pe grafica, ci pe gameplay (parerea mea).Apoi mai e si faza cu licentele.Chiar m-am mirat cand am vazut numele echipelor englezesti in PES.

L.E. apropo, acel filmulet e cu xBox, pe pc nu cred ca va fi asa fain jocul.Oricum pe ps3/xbox fifa cred ca va fi peste PES.

Edited by Merdiso, 22 September 2008 - 12:43.


#65
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
chestia cu echipele licentiate e urata rau de tot,insa numele jucatorilor nu se  schimba.Asa ca daca te deranjeaza chestia cu numele inventate,te duci in meniul edit si gata,ai schimbat numele echipei(de ex. din fc london in chelsea).Dar cu siglele nu ai ce face.
Iar despre ce joc o sa fie mai vandut,e clar ca fifa va fi acela,insa,daca konami ar face reclama multa la pes,s-ar mai echilibra situatia,dar si asa fifa va fi mai jucat(unii oameni poate nu vor sa joace seria pro evolutin soccer,depinde de preferinte).In legatura cu gameplay-ul,ti-am zis ca nu am downloadat demo-ul,insa mi-a placut mult gameplay-ul pes 2008,si nu cred ca EA va bate KONAMI in aceasta privinta.Dar si aici,fiecare cu gusturile lui.

#66
m1nun3

m1nun3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 09.09.2007
Merdiso esti foarte indecis, iti place fifa ca nu stiu ce, dar l-ai sters ca ti-a placut pes.
Apropo FIFA nu este simulator, nici grafic si nici fizic, este un "simulator" ceva de genu Fifa Manager sau ce jocuri mai sunt de acest fel. Fifa nu imi da nici un fel de senzatie de realitate.
Stiti ceva, m-am saturat sa tot dau argumente pro PES-ului, jucati fratilor FIFA pana numai puteti, dar nu va trece prin cap ce pierdeti.
Vrei sa fii manager si sa coordonezi o echipa din toate punctele de vedere, dar sa joci cu niste bulinute care se misca pe ecran joaca FIFA, vrei sa joci cu FC London si cu North London, dar sa ai parte de o simulare excelenta joaca PES punct!
Si inca ceva Merdiso, pentru un joc cu o experienta si istorie de zeci de ani in carca, acel gameplay de care vorbesti tu este o rusine

#67
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008

View Postm1nun3, on Sep 22 2008, 18:38, said:

Merdiso esti foarte indecis, iti place fifa ca nu stiu ce, dar l-ai sters ca ti-a placut pes.
Apropo FIFA nu este simulator, nici grafic si nici fizic, este un "simulator" ceva de genu Fifa Manager sau ce jocuri mai sunt de acest fel. Fifa nu imi da nici un fel de senzatie de realitate.
Stiti ceva, m-am saturat sa tot dau argumente pro PES-ului, jucati fratilor FIFA pana numai puteti, dar nu va trece prin cap ce pierdeti.
Vrei sa fii manager si sa coordonezi o echipa din toate punctele de vedere, dar sa joci cu niste bulinute care se misca pe ecran joaca FIFA, vrei sa joci cu FC London si cu North London, dar sa ai parte de o simulare excelenta joaca PES punct!
Si inca ceva Merdiso, pentru un joc cu o experienta si istorie de zeci de ani in carca, acel gameplay de care vorbesti tu este o rusine

Nu e vina mea ca la tine FIFA arata ca "niste bulinute" care se misca pe teren.Nu am zis nimic de grafica, si fifa e arcade pe langa PES, insa atunci de ce se tot joaca fifa si nu pes in competitii importante (wcg.cgs) ? Intr-adevar, poate si pentru faptul ca FIFA e mult mai mediatizat ca PES, asta nu se stie.Imi place FIFA 09, nu 08, pe ala l-am sters.In plus PES 2008 nici nu se joaca online, e mult mai misto sa joci cu cineva viu si simularea sa fie mai slaba, decat sa joci cu calcu' si sa-i vezi parul din nas al spectatorilor.Am jucat atat fifa cat si pes online, pana gaseam pe cineva online la pes jucam 3 meciuri de fifa.Si mie mi-a placut PES 08 mai mult ca fifa 08 insa nu mi se pare ca pes 08 ar fi peste fifa 09, chiar daca la grafica fifa n-are sanse (shader 3-ul lui pes se vede).

Edited by Merdiso, 22 September 2008 - 19:01.


#68
m1nun3

m1nun3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 09.09.2007
Merdiso piata jocurilor este condusa cu mana de fier de EA, si inca unul doua mari brand-uri. Era normal sa auzi de FIFA si in wc-urile publice. De Konami cine a auzit? Nimeni, doar cunoscatorii. Cum crezi ca ar putea lipsi FIFA dintr-o comunitate asa mare cum e wcg sau pe cine m-ai aminteai tu, crezi ca din cauza calitatii jocului a ajuns acolo?
Bine are si Fifa punctele sale forte dar cum spuneam mai sus, pentru un joc care "domina" piata de ani de zile este mult prea supraevaluat si subdezvoltat

Edited by m1nun3, 23 September 2008 - 11:54.


#69
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Ca sa terminam inceputul de flame.Ideea era ca FIFA 09 nu este asa slab precum zic unii, ca la grafica e sub PES 08 e altceva, insa la profesionisti nu se uita NIMENI la grafica.Stiu ca deviez insa e nevoie sa o fac: de ce si acum la cele mai multe competitii se joaca cs 1.6 si nu source, cand source are grafica de cel putin 5 ori mai buna ca 1.6 ? Intr-adevar, multi dintre noi suntem casual-gameri, insa dupa parerea mea la un joc online in primul rand conteaza gameplay-ul, si apoi grafica.

#70
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
merdiso,vorbesti de jocurile online,dar sunt oameni care nu ii intereseaza asta(exempu eu  ca nu pot juca online deoarece viteza mea e mica).Spui ca grafica e sub gameplay la importanta...adevarat,dar si ea conteaza mult dupa parerea mea.Intotdeauna grafica foarte buna de la pes va fi un mare punct forte pt. Konami.

Insa sa nu mai vorbim despre fifa vs. pes aici,fiindca exista un topic intitulat "Fifa 09 vs. Pes 2009" si propun sa ne postam parerile despre subiectul asta acolo.
Deci,aici vorbim NUMAI despre pes 2009.

#71
Magus_Mainyu

Magus_Mainyu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 19.11.2007
dupa preconizarile voastre, azi ar trebui sa apara demo-ul! sa speram ca azi apare ca deja nu mai am rabdare! am fost mult prea dezamagit de fifa09 asa ca astept bunaciunea de pes! numai licenta de cl imi sclipeste tare de tot!

#72
switch23

switch23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 07.08.2008
ba merdiso pes 2008 se joaca online...exact ca la fifa...direct ip. eu am jucat si nu sunt singurul. da probabil ca  u esti prea ocupat sa joci fifa.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate