Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Dilema existentiala la alegere telefon

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Datele problemei sunt urmatoarele:
1. Telefon sotie ,(Motorola t192- bateria tine 5 min. dupa incarcare!, la un an de functionare) cu abonament  Conex 5$ -> trebuie schimbat
2. Bani putini
Intrebari:
1. Este de preferat sa iau un telefon nou prin abonament ?( am si o cartele conex )
2. Ce firma si ce model ?( pret <5.000.000, fara color, sunete polifonice...)
3. Sa mai astept pina in decembrie pentru o noua oferta conex sau nu mai este cazul ?
Ps Cum soacra a dat vina pe mine , titlul ales este real
PPs Varianta cu schimbarea soacrei nu o pot lua in considerare...
Multumesc

#2
CristianDia

CristianDia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,195
  • Înscris: 08.04.2003
Un prim pas este sa te informezi in legatura cu mobilele care se incadreaza in respectiva suma, urmand ca dupa aceea sa afli pareri despre ele accesand acest forum si folosind functia search.

Ideea de achizitonare a telefonului mai ieftin, prin abonament, neintentionand sa folosesti abonamentul, nu este recomandata dat fiind faptul ca exista destule aparate bune care se incadreaza in 5 milioane lei.

Siemens A55 spre exemplu este un telefon excelent la pretul sau (circa 3,5 milioane fara abonament, desigur) si vor mai ramane si bani pentru cadoul de sarbatori al soacrei, in speranta ca vei fi iertat.

Nokia 1100 se incapataneaza sa ramana pe primele locuri in ceea ce priveste autonomia bateriei, fiind posibil insa sa creeze invidii in fata soacrei si sa isi doreasca si dansa acest model deci am depasi suma de 5 milioane lei si am ajunge undeva la 8 milioane... so Nokia cade... after all este Nokia, nimic special...

Mobile bune cu autonomie buna la acesti bani sunt astfel incat noi te putem ajuta mai departe recomandu-ti care dintre ele ar fi cel mai potrivit necesitatilor sotiei tale. Deci posteaza lista cu cele care iti fac cu ochiul iar noi te vom ajuta sa il alegi pe cel corect. Speram sa fie cel corect, pentru binele tau...  :D

Edited by Zvastrici, 19 November 2004 - 16:40.


#3
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Incearca un Samsung A800. Parerile utilizatorilor sunt favorabile iar pretul este la 4.200.000. Ca autonomie stiu ceva de 3-4 zile. Din pacate autonomia asta difera de la utilizator la utilizator. Pe mine 6230 ma tine 2 zile. Pe un amic 5. Recomandarile ti le putem face in functie de ce iti place. Factorul design este f important. Nu o sa isi ia nimeni un telefon urat doar pt baterie. Sa fim seriosi.
Informeaza-te si mai vorbim.
Bafta!

#4
ThEDaMn3d

ThEDaMn3d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 02.04.2004
A800 = carcasa frumoasa, functii 0. Nu merita banii, sa fim seriosi. A55 este o varianta foarte buna, 3510 ar mai mere. Sau un telefon clasic cu dotari si baterie, de genul Siemens S45 sau T68i la sh.

#5
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Nu cred că îl interesează telefoanele second hand, ăsta care l-a luat din magazin dă rateuri, ce să mai vorbim de unul second hand.

#6
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Luat un Nokia 1100, sper ca am nimerit-o...
Multumesc

Edited by Zvastrici, 21 November 2004 - 17:17.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate