Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Alocatia

- - - - -
  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#37
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
A, acum înțeleg...

#38
virusel2013

virusel2013

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 24.04.2006

Quote

alocatia o primim doar pana pe luna iunie inclusiv. ATAT!
Fratele meu primeste alocatia prin mandat postal, si lui i-a venit si pe luna iulie. :|

#39
Navigatorul

Navigatorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 14.10.2005
am și eu o întrebare, la începutul vacanței am făcut cerere să primesc alocația pe card, am primit tot perfect, acum intru la liceu și ași dori să știu dacă trebuie să mai fac din nou cerere, sau primesc în continuare alocația pe card așa cum trebuie? :)

#40
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,691
  • Înscris: 20.09.2006
cat mai sunt acu alocatiile? le primiti pe card?

#41
Navigatorul

Navigatorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 14.10.2005

View PostTalkabout, on Sep 13 2008, 18:21, said:

cat mai sunt acu alocatiile? le primiti pe card?

40 ron

da, dacă facem o cerere în care ne exprimam dorința că vrem să le primim pe card

Edited by Navigatorul, 13 September 2008 - 17:34.


#42
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013
Eu am card, am completat cererea aia de acum 4 luni...insa tot acasa imi vine prin posta. Pana luna asta, cand nu mi-a mai venit, si nu stiu de ce... E o tampenie cu alocatiile astea acum.  :mellow:

#43
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005

View Postd4m4g3, on Sep 13 2008, 18:41, said:

Eu am card, am completat cererea aia de acum 4 luni...insa tot acasa imi vine prin posta. Pana luna asta, cand nu mi-a mai venit, si nu stiu de ce... E o tampenie cu alocatiile astea acum.  :mellow:
Tu macar ai mai primit niste bani dupa ce ai implinit 18 ani. Eu n-am primit nimic. Cererile alea au fost completate de elevi si trimise de secretariat. Cine stie...poate nu au trimis astia de la secretariat nicio hartie. Ca cica nu-s singuru' care are astfel de probleme.

Edited by Andreas1, 13 September 2008 - 19:30.


#44
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,691
  • Înscris: 20.09.2006

View Postd4m4g3, on Sep 13 2008, 18:41, said:

Eu am card, am completat cererea aia de acum 4 luni...insa tot acasa imi vine prin posta. Pana luna asta, cand nu mi-a mai venit, si nu stiu de ce... E o tampenie cu alocatiile astea acum.  :mellow:
pai lasa cardu.. conteaza ca iei banii. ce te complici cu cereri, cu mama masii. fa-ti un card, si ii pui mereu pe card cand ii primesti

#45
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013

View PostAndreas1, on Sep 13 2008, 20:28, said:

E posibil sa nu le fi dus aia de la secretariat nicaieri... Ai dreptate aici, oricum e o zapaceala mare. Ai incercat sa suni la scoala sa intrebi de lucrul asta? Sau sa te duci la posta, poate nu iti aduce postasul acasa... cine stie.

View PostTalkabout, on Sep 13 2008, 21:02, said:

Aici asa e, pentru 40lei nu prea mai are rost sa ma complic, bine ca i-am primit. Pana luna asta cand nu a mai venit nimic. :mellow:

#46
danny_ro

danny_ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.09.2008
nu stiu de ce va mai bateti capul cu alocatiile astea.. oricum valoarea lor este nesemnificativa...
nu are rost sa va mai necajiti atata ca sa le obtineti, pana sunt atatea alte posibilitati de a obtine o bursa scolara mult mai consistenta..
intr-adevar nu sunt prea multe pentru studiile preuniversitare, dar sunt destule pentru studii universitare si care acopera mai toate cheltuielile pe toti anii de studiu..
...asa ca...peste liceu se poate trece si fara bursa...dar cand vine vorba de facultate, acolo incep adevaratele cheltuieli...unde e nevoie de sprijin financiar serios....
..deci mai bine apelati la programele de burse universitare care se pot obtine unele chiar inainte de a intra la facultate..

..imi povestea o data un prieten ca a apelat la unul din programele astea de burse pentru studii universitare cand era abia in clasa a XI-a la liceu, si a reusit sa obtina o bursa pentru toti anii de facultate..
bineinteles ca au existat anumite conditii ce trebuia sa le indeplineasca, dar dupa spusele lui a fost destul de simplu..
cica a trebuit sa intocmeasca un dosar cu documentele ce i s-au cerut care urma sa fie depus la cei care ofereau bursele..
si partea cea mai frumoasa era ca veneau ei personal la domiciliu solicitantului ca sa ii analizeze situatia si sa preia personal dosaul, ca sa se asigure ca nu lipsea nimic si ca dosarul era ok.. duap care era contactat ulterior daca a fost selectionat..
super tare..nu?..
si cica nu a contat nici facultatea si nici specializarea unde a intrat la facultate, nici durata anilor de studiu si nici costurile...
...si mi-a mai zis ca dupa cate stie el, se va organiza si anul acesta un program asemanator de burse pentru studii universitare care se aloca elevilor care vor urma sa intre la facultate in viitor..
..mai multe detalii nu am, dar daca e careva interesat, pot sa ma informez de la amicul meu care benificiaza deja de o astfel de bursa, despre ce si cum aveti nevoie si unde tre sa apelati pentru acest program de burse..

#47
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,774
  • Înscris: 08.09.2008

View Postd4m4g3, on Sep 13 2008, 18:41, said:

Eu am card, am completat cererea aia de acum 4 luni...insa tot acasa imi vine prin posta. Pana luna asta, cand nu mi-a mai venit, si nu stiu de ce... E o tampenie cu alocatiile astea acum.  :mellow:
si eu tot pe card am ales,dar nu am semnat cererea aceea,mi-au si dat aia sms sa ma duc sa semnez,dar na...si mi-au trimis banii prin posta in fiecare luna,sincer sa zic,imi place mai mult asa,adica prin posta :)

#48
Jokovic

Jokovic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 12.06.2008
Ii o prostie alocatia prin card, am facut card la inceputul anului si chiar si acum in septembrie a venit de pe august prin posta.
Problema e ca platesc comision de administrare si acuma is in datorie :|.

#49
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
bai da' astia chiar is magari ?
oare daca ma duc la protectia muncii (sau unde naiba tre' sa ma duc sa vorbesc despre asta ? ) s-o rezolva ceva?

#50
AdrianMar

AdrianMar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 21.09.2008

View PostCampers, on Nov 5 2008, 18:27, said:

bai da' astia chiar is magari ?
oare daca ma duc la protectia muncii (sau unde naiba tre' sa ma duc sa vorbesc despre asta ? ) s-o rezolva ceva?

Cred ca te referi la protectia consumatorului (ANPC). Raspunsul este nu. Nu vei rezolva nimic pentru ca nu esti "consumator" de alocatie. Curtea Europeana de Justitie de la Haga te poate ajuta mult mai bine   B) ( :lol: ).

#51
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
protectia consumatorului nu e OPC ?

trimit un e-mail la strasbourg :D

#52
Navigatorul

Navigatorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 14.10.2005
cât mai e alocația? :huh:

#53
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
40 ron era acum 4 luni , cand am luat o pe ultima

#54
anonimulno01

anonimulno01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 682
  • Înscris: 04.09.2006

View PostCampers, on Nov 5 2008, 18:27, said:

bai da' astia chiar is magari ?
oare daca ma duc la protectia muncii (sau unde naiba tre' sa ma duc sa vorbesc despre asta ? ) s-o rezolva ceva?
ce anume sa se rezolve? :huh:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate