Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

samsung A800 - merita cumparat?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Loru

Loru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.11.2004
Buna la toata lumea!
Am si eu o problema: vreau sa-mi schimb telefonul si... asta e problema.
Am vazut un Samsung A800  (m-am uitat si prin menu) si chiar mi-a placut. are cam tot ce imi trebuie mie: telefon  :P , ceas, to do list, calendar, hands free, vibratii, sunete polifonice... si cam atat. Mai mult nu-mi trebuie.
Dar, dupa ce m-am hotarat sa-l cumpar am aflat ca pierde semnalul (dar azi, cautand pe net am aflat ca sta foarte bine cu semnalul :surprise: ), am mai aflat ca display-ul se duce foarte repede... (spun gurile rele...)
Deci, vreau si eu o parere avizata... cineva care a avut / are... A800.
Care este adevarul?

#2
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Adevarul este intotdeauna la mijloc. Daca il iei pe cale oficiala ai o garantie viabila si dormi linistit. Daca il iei de pe piata gri ai toate sansele sa intalnesti probleme. Asta ca si parere personala. Cauta si concurenta totusi.

#3
Loru

Loru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.11.2004

Jarrive, on Nov 15 2004, 16:27, said:

Daca il iei pe cale oficiala ai o garantie viabila si dormi linistit. Daca il iei de pe piata gri ai toate sansele sa intalnesti probleme. Asta ca si parere personala. Cauta si concurenta totusi.

<{POST_SNAPBACK}>



Si da si nu!
Pana acum toate telefoanele le-am luat pe cale oficiala, cu garantie si toate alea. Si am avut probleme cu un Sagem. Problema care nu a mai putut fi rezolvata. Si, desi telefonul era inca in garantie, m-au tinut o luna fara telefon, apoi mi-au dat spre utilizare un telefon (sincer nu retin modelul, dar era mai util ca arma alba decat ca si telefon) apoi mi-au spus ca telefonul meu (care imi placea pentru ca avea tot ce imi trebuia si... pana nu a murit nu am avut nici o problema cu el) nu mai poate fi reparat, si aduc foarte greu ( :nonobad: ce e drept in Focsani - de unde il cumparasem - nu mai erau, dar fusesem in Bucuresti erau peste tot) asa ca... mi-au dat un Alcatel la schimb...
Deci... cam asta e si cu oficialul si cu garantia... Acum am un motorola care implineste in decembrie un an si... da semne de oboseala. Asa ca, dupa patru telefoane luate "oficial" m-am intrebat: de ce, daca tot cam atat tin? Dece sa dau mai mult? Sa lasam si economia subterana sa infloreasca...

Si acum, revenid la lucruri mai serioase, am cautat si la concurenta, produse similare ca produs si pret. Si am gasit un V180 (dar conform unor comparatii A800 este superior, si am vazut si un topic pe acest forum in care rezultatul a fost acelasi...) si am mai vazut tot un Samsung T100.
Daca mai stii altele, spune-mi si mie... Offf, parca mi-as lua masina...
Merci mult!!!!

#4
frmoett

frmoett

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 21.07.2003
Eu am A800 din august. L-a luat cu abonament la Connex. Nu am avut nici un fel de probleme cu el. Bateria ma tine in jur de 5 zile (oprit noaptea), semnal are suficient. Sunetele polifonice sunt destul de clare, pacat ca nu am reusit sa descarc de pe net alte sunete de apel. Eu l-am luat mai mult pt design dar m-am cam plictisit de el.

#5
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
M-am saturat de economia subterana. Nu mai cumpar telefoane de la baieti cat voi trai. Mai bine dau inca 50 Euro si cu asta basta.
Motorola acum...am avut cateva Motorole. Cu un millenium am avut probleme...chestie de vibratii....dar...in rest f multumit. Am avut si un V150 care acum e la mama. Ce sa-ti zic..intai joaca-te putin cu el...vezi daca iti place meniul si daca te poti acomoda cu el. Nu stiu in ce linii s-au mai pastrat meniurile Motorola din ziua de azi, dar Samsung are un meniu clar si simplu. Tu alegi.

#6
marce

marce

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,117
  • Înscris: 24.06.2004
eu am din iunie a800, precum spunea cineva mai sus sta bine cu semnalul, bateria in jur de 5-6 zile oprit noaptea...calendaru e super misto facut,parerea mea, ce e cam aiurea la el e ca nu are decat 3-4 melodii care si suna si vibreaza in acelasi timp, la celelalte nu ai optiunea asta, dar poti sa-l pui sa vibreze inainte de 3 ori si dupa aia sa inceapa sa sune,intr-adevar melodiile se aud bine...
in casca se aude bine...dar microfonul tre sa-l tii aproape de buze, daca il tii mai jos(cand ti-e lene sa vb la tel) nu prea mai esti auzit...
daca vrei unu sh vezi aici http://forum.softped...showtopic=40321

#7
Loru

Loru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.11.2004
Multumesc tuturor!!!!
M-ati convins!
Imi cumpar a800.
Sunt un om fericit!
Va spun pareri dupa!

#8
Cristian Suciu

Cristian Suciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 18.11.2004
Eu nu consider A800 asa o buna achizitie. L-am vazut in oferta la Connex cu 109 USD cu abonament (175 USD la liber). Si mai e si monocrom. La banii astia iti iei cu display color si cu camera foto! Dar fie cum vrei tu, asta e doar parerea mea.
Sony EricssonT230$59
Siemens M55 $79
Samsung X100 $79
Siemens MC60 $84
Siemens SL55 $109

Mie toate astea imi par mai bune. Si mai ieftine.

#9
ThEDaMn3d

ThEDaMn3d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 02.04.2004
Sa-ti iei tel scump si prost pentru design mi se par o prostie. Daca chiar vrei design ia un SL55 cu aceeasi bani, unde ai dotari si design.

#10
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
Mi se pare un telefon depasit si scump  <_<

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate