Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...
 samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!
 

Ati schimbat vreodata operatorul?

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

Poll: Ati schimbat vreodata operatorul? (105 member(s) have cast votes)

Ati schimbat vreodata operatorul?

  1. Da (49 votes [46.67%])

    Percentage of vote: 46.67%

  2. Da, dar regret (3 votes [2.86%])

    Percentage of vote: 2.86%

  3. Nu, dar regret (4 votes [3.81%])

    Percentage of vote: 3.81%

  4. Nu (49 votes [46.67%])

    Percentage of vote: 46.67%

Vote Guests cannot vote

#55
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,852
  • Înscris: 07.02.2003
Cam odata pe an, nu mai des dar, cand spunem "roaming" de fapt ne referim la flexibilitate, asta nu s-a inteles :)

De exemplu merg pe munte la cota 2000, am telefon naspa mic cu baterie li-pol varza care a inghetat... afisaj mort de frig, pa curent...
Ii scot simul, cer telefonul unui coleg care are dinala vechi adevarat cu NiMH, il bag, vorbesc si astfel sunt multumit, vorbesc pe banii mei cu orice telefon mobil :)
Alte avantaje, privacy, fara contract etc...

Sunt mii de avantaje...  :)

#56
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

Andrei Cioaca, on Nov 28 2004, 01:59, said:

---
Urasc efectul de turma generat de cartelistii de GSM din RO.
---
In schimb ne place sa avem un sistem ne-proprietar si bine pus la punct :coolspeak:

<{POST_SNAPBACK}>


Americanii iubesc tot ceea ce tine de "proprietary technology": Qualcomm, Apple, Bose etc
  Roaming-ul+SMS international la Zapp vor fi posibile si cu USA.

PS Lipsa SIM card-ului nu are nici o legatura cu disponibilitatea serviciului prepaid.

#57
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,852
  • Înscris: 07.02.2003
E, vezi, aici e marea diferenta intre lume si USA  :P

(p.s - stiam ca nu poti sa te abtii :D)

#58
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

Andrei Cioaca, on Nov 28 2004, 07:39, said:

E, vezi, aici e marea diferenta intre lume si USA  :P

(p.s - stiam ca nu poti sa te abtii :D)

<{POST_SNAPBACK}>

OFFTOPIC
hehe, rautaciosule <_<
Spre bucuria ta te anunt ca cei mai mari 2 operatori GSM(AT&T Wireless si Cingular) din USA au fuzionat si detin astfel cea mai mare acoperire pe GSM 1900 si 850 mhz(EDGE enabled too) precum si cei mai multi abonati ~47 mil. In alte cuvinte, GSM cistiga teren in USA desi mai e mult pina sa depaseasca baza de abonati pe CDMA 800/1900 mhz. E un inceput, totusi.

PS Iti suna bine, nu?

Edited by Masterboy, 28 November 2004 - 07:57.


#59
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,852
  • Înscris: 07.02.2003
He he, e bine normal... Nu stiam ca au fuzionat cei doi dar stiam ca se ocupa si cu GSM pe "alte benzi" decat cele clasice :) Au simtit piata.

Sunt deja 4 seturi de frecvente GSM, cel mai nou e ala de 800 sau pe aproape... echivalentul lui 900 din Europa; iti dai seama, un telefon complet va fi cuatro-band :coolspeak:

Edited by Andrei Cioaca, 28 November 2004 - 08:53.


#60
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,774
  • Înscris: 30.10.2003
Connex Cent 500 since 2001! Sunt foarte multumit de acest abonament si nu cred ca voi schimba curand operatorul avand in vedere ca majoritatea cunostintelor sunt pe Connex!

#61
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,798
  • Înscris: 06.09.2004
eu am cartele dialog si connex de vreo 4 ani deja si sunt multumit de amandoua. au mers excelent mereu. mai rau cu serviciul clienti, dar asta e...
offtopic, are cineva idee cum pot sa schimb la orange cartela cu una noua? a mea implineste 5 ani, a rezistat la vreo 6-7 telefoane, dar e facuta praf.
ce-i drept, de ceva vreme folosesc si zapp, care m-a surprins foarte placut. servicii bune, net excelent (mai ales ca sunt platite de altcineva :naughty: ). pacat de semnal, slab in afara localitatilor.

#62
Terrorwave

Terrorwave

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 27.11.2004
In ceea ce priveste schimbatul sim-urilor, cel putin la Orange, stiu ca se poate face gratis, daca nu ti-ai mai schimbat-o pana acum deloc. Eu am ab de 3 ani la ei, si cartela mea era varza am fost si am schimbat-o gratuit. Cea veche avea si spatiu de stocare a mesajelor foarte mic (11 SMS-uri !!). Deci cred ca se va rezolva, du-te la un shop si vezi ce zic cei de acolo.

#63
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
Da , am schimbat. Mi-am urmarit interesul , am platit la timp si nu am avut probleme cand m-am intors in retea. In viata trebuie sa fii egoist.  B)

#64
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
Am avut o pasiune pentru Connex inca de cand a aparut Connex. Se pare ca sunt unul dintre cei pe care reclama a avut efectul scontat. De aceea, chiar daca in familie si prieteni cam toti erau pe Orange, in decembrie 2001 mi-am deschis abonament la Connex. L-am reziliat in martie 2003, pentru ca plateam prea mult. Aveam abonament de 5$ si 20c pe minut indiferent de ziua saptamanii, ora si reteaua in care sunam. Din martie 2003 am abonament la Orange, pentru ca din 114 cati am in momentul asta in agenda, mai mult de 100 sunt pe Orange. Per total, in zona Moldovei predomina Orange. Mi-am ales inca de la inceput abonamentul cu 180 minute, insa timpul a trecut, si am acum 240 minute, si 25 SMS incluse in abonament. Oricum le depasesc, asa ca platesc cam un milion pe luna. Orange are acoperirea mai putin penetranta prin ziduri. In lift o sa aud pe interlocutor intermitent in telefon, si el pe mine similar, ceea ce nu se poate spune despre Connex. Insa, oricum Orange compenseaza cu flexibilitatea si gama mult mai variata de optiuni.

#65
lucibitai

lucibitai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 05.04.2004
Am trecut pe rand pe la toti operatorii (cu exceptia Cosmorom) si am ajuns de unde am plecat (intr-un fel). Nu regret deloc!
Am avut Telemobil - Dialog - Connex - Suntel - Orange - Zapp

De un an si cva m-am cumintit si am ramas pe Zapp. Nu de alta, dar nu mai stiau prietenii pe ce numar sa ma sune :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate