Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Cablu serial pt. Zapp Z710

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
icornel

icornel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.11.2004
Caut un cablu serial pt. Z710 . Cei de la Zapp nu au . Doresc sa cumpar un astfel de cablu pt. a conecta Z710 la un pocket pc Compaq Ipaq3970 . Pocket pc-ul nu stie USB si chiar daca as gasi un adaptor pentru USB , nu am gasit drivere pentru cablul USB pentru Windows Pocket pc 2002 . Cu Hyundai H100 si cablul lui serial conexiunea cu pocket pc-ul merge struna dar cu  Z710 nu ma descurc cum sa il conectez .
Orice informatie , inclusiv daca nu cumva se potriveste un cablu serial de la un alt telefon e bine-venita .
Cornel

#2
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,145
  • Înscris: 05.12.2002
TEORETIC cablul este un serial + convertor usb-rs232... POATE daca tai firele unde trebuie si-i lipesti o mufa seriala merge. nu stiu exact cum e facut cablul :(.

#3
leeroy

leeroy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 06.09.2004

Alice, on Nov 11 2004, 00:34, said:

TEORETIC cablul este un serial + convertor usb-rs232... POATE daca tai firele unde trebuie si-i lipesti o mufa seriala merge. nu stiu exact cum e facut cablul :(.

<{POST_SNAPBACK}>

e riscant sa stric cablu de 1.000.000 numai ca sa vezi daca merge.

Cred ca a am mai citit undeva treaba asta cu transformarea serial in Usb sau invers, sau schimbarea de mufa de la un cablu la altu. La ora asta sunt cam obosit caut maine si postez.

Z-710 nu au serial au venit deadata cu USB sorry

#4
volhov

volhov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 09.11.2004

Bogdan Parfene, on Nov 11 2004, 00:43, said:

e riscant sa stric cablu de 1.000.000 numai ca sa vezi daca merge.

Cred ca a am mai citit undeva treaba asta cu transformarea serial in Usb sau invers, sau schimbarea de mufa de la un cablu la altu. La ora asta sunt cam obosit caut maine si postez.

Z-710 nu au serial au venit deadata cu USB sorry

<{POST_SNAPBACK}>



Pai nu cred ca-l strici. Cutia in care se afla convertorul USB-SERIAL se poate desface usor. Atasez o schema a legaturilor pentru un cablu ZAPP. Cu putina rabdare se pot determina semnificatiile pinilor , apoi se taie cablul inainte de convertor si se pune o mufa DB9. Cred ca ar merge...
Daca are cineva pin-out-ul pentru conectorul de la Z510 / Z710 ar fi si mai simplu.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate