Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 

Cu ce ardem imagini CD in fct de extensie

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,670
  • Înscris: 26.11.2001
.iso: Nero, Blindwrite, Discjuggler, Cdrwin, Fireburner, EZCD Creator

.bin/.cue:  Cdrwin, Nero, Blindwrite, Discjuggler, Fireburner

.cdi:   Discjuggler

.bwt/.bwi:   Blindwrite

.nrg:   Nero

.ccd/.img:  CloneCD, Nero

.fcd:  VirtualCD

.cif:  EZCD Creator

Daca mai aveti sugestiicompletari va rog sa postati :)

#2
QwertY

QwertY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 03.05.2002
Cu ce VirtualCD arzi tu imaginile mah? K m-am kinuit rau de tot cu problema asta mai demult. Aveam cateva FCD-uri comprimate pe hdd, vroiam sa le ard shi nu le recunoshtea nici un program pt. k erau comprimate. CD-ROM-ul virtual nu era vazut de nici un prog de ardere, iar FCD dupa FCD n-a mers sa fac. Inca mai am problema asta. :) Help?

#3
priza

priza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 02.05.2002
Nero is za best :)

#4
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,860
  • Înscris: 25.01.2002
in general, e bine sa folosesti programul cu care ai generat respectiva imagine. nu-s convins ca alte programe, desi ar avea suport pentru respectivul format, ar face-o la fel de bine. dar in ultima instanta, folosesti ce poti...

referitor la cd-urile virtuale comprimate, parerea mea e ca pentru 40-50 de mega recuperati in felul asta, nu se merita sa le comprimi.
cit despre cele necomprimate, le poti deschide cu winiso, poti crea un fisier *.iso si apoi il poti arde cu ce vrei... (vezi inceputul acestui post)

#5
Barmaleus

Barmaleus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 06.01.2002
In cazul FCD-urilor eu le-am incarcat unu' cate unu' in VirtualDrive si le-am ars cu Nero (la mine vede drive-ul virtual). Comprimate n-am incercat (nu folosesc).

#6
QwertY

QwertY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 03.05.2002
Paih eu nu compresez nimik, dar mai vin prieteni cu hdd-ul pe la mine, shi de-obicei au shi imagini de la joace, care bineintzeles k sunt COMPRIMATE k atata ii duce capatzana. :ciocan:

Iar cand vreau sa le ard pe cd.. arde ce nu potzi arde. :(

teo> Prima oara cu WinISO am shi incercat, dar mi-a zis k e prea prost k sa deschida FCD-uri comprimate.

Barmaleus> VirtualDrive zici? Sa incerc. :)

#7
Barmaleus

Barmaleus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 06.01.2002
QwertY: sorry, de fapt era Virtual CD v2.06, nus' ce mi-a venit cu Virtual Drive... :hmm: :o

#8
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,860
  • Înscris: 25.01.2002
ar mai fi o solutie... nasoala: sa le arzi asa cum sint, comprimate si sa adaugi pe acelasi cd programelul care emuleaza cd-ul. nu e foarte elegant, da' macar merge...

#9
QwertY

QwertY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 03.05.2002
Paih asha am shi facut cu 2 CD-uri [MSDN] pt. k aveam nevoie de ele repede, dar nu pot sa spun k mi-a placut rezultatul.

Pana la urma am facut rost de un RW shi m-am jukat putzin cu el. Am copiat manual fishierele de pe CD-ul virtual pe RW, schimbat label-ul, shi spre surprinderea mea, a mers! La o inspectzie mai atenta, joacele care le ardeam erau gata crack-uite, deci nu aveau nici un sistem de protectzie anti-copy. MSDN-ul la fel a mers, cu toate k era facut dupa CD-urile originale.

#10
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,860
  • Înscris: 25.01.2002
pssssssssttt!
ce e aia c****-uite ??? sa fim seriosi... (   :-))  )

bine totusi ca ai reusit.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate