Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Sistemul AMWAY

- - - - -
  • Please log in to reply
154 replies to this topic

#37
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
Eu din prin 96 stiu de astia, cum i-am vazut cum i-am scuipat.
In schimb am rude mai apropiate sau mai indepartate care au contribuit consistent la ratatii astia...

#38
dassaev

dassaev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 06.09.2005
Pentru toti emauistii care inca nu au rezultatele asteptate: nu disperati. Or sa vina asa cum multi au dovedit-o: http://www.falseprofits.com

Lectura placuta

PS: o mica monstra:

?Victims are re ndered silent out of shame,
embar rassment or gui lt. In Mu lti- Lev el Marketing
programs, many are kept silen t by bei ng conv inced that
they are not victims of a scam but only of thei r persona l
failur es. Failu re , they have been told by the promote rs, is
attr ibutable to thei r own weak characte r, lack of
ambition, negativ e thinking, inadequate commitment ,
unhealthy fear or pathological attachments to poverty .
L itt le wonder they do not rush to the Bette r Business
Bu reau, to newspape rs or the i r state Attorney Gene ral
to announce they have lost thei r money. ? *
? Robert L. FitzPatrick

Edited by dassaev, 24 May 2008 - 16:45.


#39
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,196
  • Înscris: 05.06.2006

 realista, on May 23 2008, 15:26, said:

Multumesc de incurajari tuturor.
I'M IN!!!

Go ahead, dar sa nu vii sa te plangi ca nu ti-au mers afacrile. Ai pup iu!

#40
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007
Mult succes, Idealista. Te asteptam cu interes sa ne zimbesti de pe coperta Top 100 femei de succes si sa ne faci cu mina de la inaltimea Q7-lui dumitale.

#41
realista

realista

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 20.02.2008
Iuoi..
..am citit reply_urile voastre...am si reflectat la unele idei...am ras la altele...sau chiar am sarit peste unele...am inteles ideea ca sunteti ANTI.
Poate d'aia m'am si inscris..ca sa aflu pe pielea mea..si eventual..in urma verdictului... sa ma alatur voua, clubului anti amway.

Cineva zicea de forta de munca Cluj...sunt studenta... nu ma tenteaza partea aia INCA...(cica prefer un part time -amway)

Apoi mai era cineva cu ideea  ca sa nu ma plang dupaia... Sincer as vrea sa va tin la curent cu ce imi iese..doar ca este o mica mare problema sau poate chiar mai multe. Una ar fi ca rezultatele nu or sa apara asa de azi pe maine...si asta nu se aplica doar in cazul Amway, ci in orice afacere in general. Apoi daca voi da gres...o sa mi le intoarceti, o sa'mi scadeti Iq si mai stiu eu ce...:))..nu prea ar mai avea sens...pentru ca toate astea le'ati facut deja.
Si in cazul (absurd) in care va iesi ceva...probabil, ma gandesc eu asa, ca nu o sa credeti...Si iarasi nu ar mai avea sens sa va spun ...pentru ca o s'o invartiti cum ca mi'as face reclama..si bla bla... Deci?

Aaa...si intre timp..dati'mi voie sa ma introduce myself: Mirela, Intreprinzator Privat Autorizat Amway pentru produse si servicii Amway

#42
andreiandrei

andreiandrei

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,421
  • Înscris: 13.08.2007
Succes la construirea piramidei de sub tine :) . Tu deocamdata esti la baza piramidei altuia.

#43
realista

realista

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 20.02.2008

 andreiandrei, on May 25 2008, 08:22, said:

Succes la construirea piramidei de sub tine :) . Tu deocamdata esti la baza piramidei altuia.

CORECT! mersi

#44
Dornan

Dornan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 06.12.2005

 realista, on May 25 2008, 00:09, said:

Aaa...si intre timp..dati'mi voie sa ma introduce myself: Mirela, Intreprinzator Privat Autorizat Amway pentru produse si servicii Amway
Go Diamond ! Go Crown !

PS: De fapt trebuia sa te prezinti : Mirela, comis voiajor sectant Emuiei. E mai aproape de adevar

#45
DeltaVisa

DeltaVisa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 24.01.2008

 Ioan76, on May 24 2008, 04:33, said:

Iar (l)useri care-i creează cont doar pentru a deschide un paragraf cu inepții ( nu că nu ar exista deja altele pe aceeași temă ) adică, mai direct spus, să facă reclamă la cine știe ce aiureală - sperând că "noii veniți" nu au citit încă discuția în care Amway-ul era desființat aproape complet ??  :ack:

De ce naiba nu se închide de către moderatori discuția de aici ?  :rolleyes:



Cineva din București care joacă la loteria londoneză ??   :unsure:  Interesant ...

Pai daca la noi nu merge sa joci online, m-am bagat si eu unde se poate..ca ma enerveaza sa stau la coada la loto cu toti bosorogii cu schemele lor reduse.
Asa macar suntem 40 de oameni care punem bani si jucam in UK, unde poate sunt lafel de manarite ca la noi, dar tot mai scoti cate ceva.
Binenteles ca daca vrei sa participi si la multilevel marketingul lor poti.Daca nu doar stai in grupul ala si joci la loto.
Alegerea e a ta.

Iar pentru tine realista, ce sa zic, sa ai bafta, chiar iti trebuie.
Ma intrebam doar asa: Daca tot esti femeie de ce nu te-ai apucat si tu de avon sau oriflame, ce ti-au trebuit detergenti si alte acarete?....

#46
dassaev

dassaev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 06.09.2005
realista ca sa te convingi fai un efort si afla cat castiga unul care este deaspra ta si care iti vinde revistele si cd-urile. Dar nu veni cu chestii de genul: "suficient" sau "sau inca nu destul'. Iti spun eu cu aproximatie: - (minus) cateva sute de roni.

PS: arunc si o provocare: daca arata un cec amway cu un venit mai mare decat salariul unui muncitor necalificat cu jumate'de norma ma inscriu si eu

#47
realista

realista

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 20.02.2008

 Dornan, on May 25 2008, 18:47, said:

Go Diamond ! Go Crown !

PS: De fapt trebuia sa te prezinti : Mirela, comis voiajor sectant Emuiei. E mai aproape de adevar

Nu mi se da voie sa ma declar altfel decat asa cum am scris'o acolo :D Sorry

#48
dassaev

dassaev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 06.09.2005
realista nu vezi ce scriu sau nu vrei sa vezi? Poti sa spui exact cat castiga cineva dupa, sa zicem 3 ani de emuiei?

#49
Ioan76

Ioan76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,120
  • Înscris: 28.06.2006

 dassaev, on May 26 2008, 09:04, said:

PS: arunc si o provocare: daca arata un cec amway cu un venit mai mare decat salariul unui muncitor necalificat cu jumate'de norma ma inscriu si eu

Adaugare : pe 3-6 luni consecutive ...  ;)

#50
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,267
  • Înscris: 05.01.2004
Nu o sa poata afla date negative, conform "Bibliei" Amway: problemele le discuti doar in susul piramidei, niciodata in jos. Adica nu ai voie sa transmiti nimic negativ celor de sub tine.
Asa se face ca iau teapa atat de multi oameni in continuare, foarte greu reusesti sa afli cati oameni au pierdut deja. Ca sa nu mai spunem ca intervine si factorul uman... ala care a luat teapa nu vrea sa recunoasca ce prost a fost/este.

#51
dassaev

dassaev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 06.09.2005
Corect. Nu o sa poata afla despre venituri dintr-un motiv simplu: nu exista venituri, numai cheltuieli

#52
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 realista, on May 22 2008, 23:41, said:

Am sa intru in sistem! Toti oamenii care intra dupa mine..indiferent ca sunt adusi de mine sau de altii intra tot sub mine. Deci practic o sa am oameni care lucreaza pentru mine fara sa fi facut eu ceva!Poate fi unul care sa faca rulaje si eu sa castig de pe el..pentru ca sunt deasupra lui...

Voi de unde se stiti? Ati auzi de MLM si asta a fost tot??
Dar bineinteles ca avem mentalitate de lucreaza 8h/zi , 6 zile/saptamana + niste ore splimentare ..pentru un salariu de nimic! Plus ca daca la un moment dat NU AI SA MAI POTI se duce tot venitul tau.
Nu inteleg de ce nu putem avansa in gandire.. tot gandim la locuri de munca sa muncim cat mai mult pentru cat mai multi bani...care defapt nu ne fac altceva decat ne permit sa ne traim viata de pe o zi pe alta.
Nu ma refer neaparat la Amway, pentru ca sunt si alte posibilitati.... dar ..cu atitudinea de angajat ne'am nascut ..si cu aia ramanem!

Pacat ,insa, ca sunt mult mai multe... pe care ori nu le cunoastem..ori nu vrem sa le acceptam...
Frumoasa vrajeala, bineinteles copy-paste din brosurile amway.

Ce au omis ei sa zica, e ca asa nu se fac bani. Bani fac, ca in orice afacere, doar proprietarii afacerii. Sau aia care au fost primii pe Romania (tot un fel de proprietari, mai mici)

Asa ca fa-ti propria afacere, sau daca nu esti in stare, angajeaza-te.

Sau baga mare cu amway si da-o-n bara cat mai repede, ca altfel, cu filozofia (corecta, dar nu in cazul asta) ca "rezultatele nu or sa apara asa de azi pe maine", o sa pierzi ani de zile si o sa-i regreti.

Edited by don_dannielo, 26 May 2008 - 11:56.


#53
dassaev

dassaev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 06.09.2005
Cateva citate din Myth of MLM:

A special supplement is provided on the rebate data from the oldest and largest of all multi-level marketing companies, Amway/Quixtar, which is also a member of the Direct Selling Association. The analysis for Amway/Quixtar is presented on a per-300,000-distributor basis. It reveals the same pattern of 99+% annual loss rate and a concentration of payments to a tiny number of promoters at the top.
Amway/Quixtar figures must be considered separately because an additional business is run by its top distributors that provides more of their income than payments from the Amway/Quixtar business itself. The operation of this second scheme inside the sales organization of Amway/Quixtar ? known as the "tools" business and involving the sales by the kingpin distributors of books, tapes and seminar registrations to new recruits ? affects the Amway/Quixtar pay plan and its recruitment tactics. Operated without the knowledge of new recruits, this "secret" income source has been revealed in lawsuits and websites for many years. In May 2004, the highly respected national news program NBC Dateline brought hidden cameras into Amway/Quixtar recruitment meetings and exposed the scheme. As the report showed, the Amway "kingpins" make most of their money by deceptively recruiting people, not from selling Amway products.

Pentru cine este interesant atasez si cartea.

Later: in aceeasi carte am gasit si raspunsul la cat castiga un emuist:

Quote

In the case of Nuskin figures, for example, the mean average payment to all the "active" distributors was $1,465, or $122 a month. However, if the income of the 2% at the top of the pyramid is taken out, the mean average of the
98% who are at the bottom of the chain was only $310 or $6 a week (indicating a massive loss rate). A closer analysis reveals that the bottom 86% received no rebate payments at all.

Attached Files


Edited by dassaev, 26 May 2008 - 12:11.


#54
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Deci cei mai multi bani cu emuiei i-a facut editura Curtea Veche?  :D
(carti de-ale lor parca sunt fluturate de emuieisti)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate