Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

scutiri revolutionari

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
sim0nyka

sim0nyka

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.05.2008
Am si eu o intrebare daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns.....as vrea sa stiu daca revolutionarii au scutire de la taxa de  prima inmatriculare actuala . Intentionez sa imi cumpar o masina second hand din germania si vroiam sa stiu daca am trebuie sa platesc taxa respectiva...sunt revolutionara . Va multumesc

De asemenea mai am o mica problema...eu am rezidenta in germania si primesc acea pensie .... cel care se ocupa pana acum de dosarul meu nu mai poate ...si mi s-a spus ca trebuie sa fie cineva delegat special sa semneze in fiecare luna la casa de pensii ....eu nu pot veni atat de des in romania ...ma intrebam daca ceea ce mi-a spus este adevarat...ca daca nu vin sa semnez lunar pierd pensia ...de asemenea mi s-a spus ca exista o ordonanta de urgenta care ma obliga sa locuiesc in romania , sa nu parasesc tara deoarece primesc aceasta pensie ...lucru care mie mi se pare aberant de-a dreptul....deoarece eu oricum banii ii primesc in cont...deci eu sunt cetatean roman doar ca lociuesc in germania pt ca sunt casatorita acolo....exista efectiv o lege care ma obliga sa stau aici , si chiar trebuie sa semnez lunar si personal ???

Daca exista cineva care imi poate raspunde la cele doua probleme de mai sus il rog sa imi scrie fie aici fie pe adresa de mai [email protected] . Va multumesc anticipat

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate