Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Nelamuriri generale

- - - - -
  • Please log in to reply
1068 replies to this topic

#1
vasilianu

vasilianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,188
  • Înscris: 21.04.2008
Ca sa nu creada urmasii nostri ca noi eram orbi,ca noi nu stiam nimic,eu,Cristi,un batran de aproape 62 de ani voi aduce cateva  lamuriri,oricine va gasi acest text,se poate spune despre el ca este norocos.

-Despre dragoste (iubire).Oamenii spun ca este cel mai frumos cuvant de pe Pamant,ca este cel mai dorit si cel mai inaltator sentiment.Se mai spune despre dragoste ca te transforma dintr-o simpla fiinta muritoare,intr-o fiinta superioara (lol).Auzim foarte des expresia: "te iubesc din toata inima(sufletu).(sanki).In "cocktail-lu"dragostei mai sunt introduse bineinteles si ingrediente precum sinceritatea,inteligenta,empatia,corectitudinea(mai sa fie!)......NIMIC MAI NEADEVARAT!!!!

-Ce este dragostea?cum se intampla dragostea?ce-ti face dragostea?
  -Dragostea poate insemna  chimie,afacere cu instincte si sentimente sau pur si simplu afacere.Dragostea  este determinata de substantele chimice aflate in corp,la care creierul raspunde.Aceste substante sunt:dopamina,adrenalina,endorfina,oxytocin.Ele sunt raspunzatoare de starile provocate de "indragosteala" si nicidecum de imina,pardon , inima.Cand spui ca te-ai indragostit de o persoana,spui defapt ca te-ai indragostit de fizicul persoanei respective.Nu constientizezi acest fapt si spui ca te-ai indragostit de  umorul,farmecul,sinceritatea acelei persoane.Nu este adevarat;daca nu te-ar fi atras fizicul fetei/baiatului,pt. tine nu prea ar fi contat celelalte calitati,dar daca exista...cu atat mai bine.Vin cu un exemplu; Maria se indragosteste de fizicu' lu' Gheorghe,intre timp descopera ca Gheorghe stie sa faca ciorba si zice:"il iubesc asa da mult ca ie indemanatic".Daca dimpotriva,descopera ca Gheorghe nu stie sa faca nimic,zice:"il iubesc atat da mult,neindemanaticu,ce dragalas ie!!!)Asadar,fizicul conteaza 80-90%,iar din cauza acestuia,credem ca ne-am indragostit (si)din cauza altor calitati(vax).De obicei,cand ne indragostim devenim mai....prosti.Pierdem mult timp in activitati inutile,ni se intuneca ratiunea si nu mai vedem lucrurile realist ci le privim f. subiectiv(frectie la picior de lemn).

-Cum se indragostesc fetele,cum se indragostesc baietii.
  Fetele in general ,sunt sclavele propriilor (lor) sentimente si instincte si fac tot ceea ce le sta in putinta pt. a(si)le indeplini.
  Baietii in general,vor sa cucereasca lumea si creeaza adevarate furtuni in borcane cu urina,pardon,in pahare cu bere,aaaa,cu apa....Femeile apreciaza pe barbatii cu un statut social inalt,iar barbatii apreciaza pe femeile tinere si frumoase....La baieti e destul de simplu de explicat cum stau lucrurile; ei se pot indragosti de frumusetea unei fete sau chiar din cauza unor anumite parti ale corpului fetei(fund,sani,picioare).Baietii se mai pot indragosti de cumintenia,atitudinea sau de moralitatea unei fete.(lol)...FETELE...fetele se viseaza rapite de fetzi frumosi,daca fatul frumos a lu Mioara are ochii negri,sa zicem,atunci cand ea il va zari pe Tanase(care are ochii negri),va crede ca e Fat Frumos si se va indragosti de el...Stiinta ne explica de ce unele femei isi aleg partenerii dupa criteriul banilor sau al duritatii,facand o analogie cu lumea animalelor;femela isi alege masculul cu cele mai multe teritorii,cel mai viril,cel mai puternic,pt a asigura progeniturilor sale un viitor sigur.(desteapta femela asta!!!).In lumea noastra,femeile,de multe ori dau gres si nu isi aleg partenerul cel mai dur/puternic ci fac confuzie si il aleg pe cel mai BADARAN,isi aleg intr-adevar partenerul cel mai bogat,dar nu pe cel mai viril,de multe ori partenerul este cautat pe-acasa de Doamna cu coasa.Concluzia;unele femei isi aleg partenerul din instinct(asemanator cu cel animalic)Un lucru este condamnabil la unele femei;vad dragostea ca pe o afacere profitabila,n-ar fi nimic rau in asta daca femeile respective n-ar sustine sus si tare ca ele cauta iubirea,afectiunea,sinceritatea,cinstea,sensibilitatea,cand habar n-au cu ce se mananca toate astea.....

Stiai ca?...
  -O fata se poate indragosti de un baiat si din cauza mirosului
  -Cat esti tu de dispus sa-ti inseli prietena,tot atat de dispusa este si ea sa te insele pe tine;daca nu te-a inselat pana acum,inseamna ca nu s-a ivit ocazia inca,dar cu prima ocazie.....
-In cazul unor femei,atunci cand vine vorba sa insele,nu intervine moralitatea ci frica,in le retine sa.....
-"Viorica s-a indragostit de Alin,nu are copii cu el,nu o leaga nik de el si totusi ea sta si sufera toate magariile lui.Lumea se intreaba; de ce oare??? va zic eu;Viorica nu se indura sa-l paraseasca pt ca este bine satisfacuta dpdv sexual,iar ea spune lumii ca-l iubeste,ca nu vrea sa schimbe barbatii....(lol),asa sunt multe ....
--"Dorina are azi paltonu pe ea si n-o vede nimeni,maine poarta fusta scurta(fara palton) si Alex ai spune ca o iubeste si ca ar vrea sa fie iubita lui.Dorina,proasta cum e,accepta cu incantare propunerea,Alex,in caldurile sale de mascul dobitoc,nu-si da seama ca el s-a indragostit de fusta Dorinei,si chiar crede ca o iubeste".
-Adevarata iubire este promovata de religia crestina ,care spune sa-ti iubesti dusmanul si aproapele,trecand cu vederea defectele lor.

Asadar,tinerii mei nestiutori,am vrut sa va arat care este adevarul cu unele chestii cu care ne aburim viata,zi de zi.V-am aratat ca dragostea nu are nimic special in ea,nu are nimic magic,nimic nevazut,nimic supranatural sau neinteles.Pur si simplu este doar o chestiune de subst. chimice si de unele mecanisme mai mult su mai putin fiabile.Daca veti intelege ceea ce ati citit,veti putea astfel sa evitati niste suferinte gratuite,veti putea sa faceti mai bine diferenta dintre iluzie,aparente,si ceea ce inseamna fericirea cu adevarat.

Sa ma prezint si eu: ma cheama Cristi,am aproape 62 de ani,am 6 clase,de meserie sunt viticultor.Pasiuni:plasticul,polistirenul expandat,muzica populara,filmele de scurt metraj,diapozitivele,guma turbo.
Am ca idoli;riiana,rebelde,tochiohotel,florinel si ioana,denisa si salam,guta cu fisa(doi buzati)dadi ianchi,don homar,la viata mea am citit cam in jur de aproximativ circa 52 de carti.Imi place sa si cant;la 62 de ani ai mei,cred ca am cantat la peste 100 da revelioane pa putin...EEEE,cam atat..nu ma injurati ca v-am spus adevarul adevarat,l-am scris ca sa ramana scris,cand studentii vor cauta ceva,cuvintele cheie ai vor aduce aci,aveti de dat cate 6 beri...papa,poopik doolce!!!!!!!!!!!!!

#2
mrproper

mrproper

    10 ani de Softpedia...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,063
  • Înscris: 13.11.2002
Anumite lucruri din postul tau sunt dubioase, dar cu restu sunt total de acord.

Subscribing...

#3
mnezo

mnezo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,762
  • Înscris: 06.03.2006
:no:

#4
penny_s

penny_s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 19.10.2006

View Postvasilianu, on May 14 2008, 09:37, said:

la viata mea am citit cam in jur de aproximativ circa 52 de carti.
slab pregatit! ai uitat de jokeri...

#5
mutulica_41

mutulica_41

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 11.01.2008
Cam dubios, d-nu Cristi, la varsta matale trimiti ' poopik doolce' la toti forumistii??!!, adica la vreo 200 k de insi? Iar Rebelde si Rhiana cum dreak merge cu Salam si buzatii aia 2 ? Ma intriga iar pasiunea cu plasticul si cu polistirenul expandat, deci faci machete din plastic, sau ce faci cu plasticul? si cu polistirenul ce pasiuni ai, pui termosistem pe fatada, sau faci corabioare din el? Si extrudat de ce nu, de ce numai expandat? Asta-i dilema vietii mele, ca cu iubirea..., poti sa ai dreptate sau nu, depinde de varsta, la 15 ani o vezi intr-un fel, la 62 in alt fel, eu unul nici nu ma mai gandesc la ea, dar daca eram neinsurat poate ma gandeam, samd...
Aa, era sa omit : diapozitive= pasiune???  inteleg foto, dar diapozitive? alea din tineretea matale, sau care? dubios, d-nu Cristi ! Da' cu dragostea cum stai, ca veni vb de iubire...

#6
vasilianu

vasilianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,188
  • Înscris: 21.04.2008
pt. Mutulica41: Ehei dragu' mosului,pot spune despre mine ca sunt un batranel mai modern asa.Chestia cu pupicii? eeee,sunt un mos mai pupacios asa.Treaba cu iubirea? iubesc ,iubesc si iar iubesc,am o problema insa:am damblagit cu#### in erectie si trebuie sa ma tratez cumva.Da riiana imi place ca ie sexoasa,negruta lu mosu,iar da nico guta...imi place botu ala al iei....si am mai zis: imi place si mie sa cant,la 62 da ani ai mei,cre' ca am cantat la peste 100 da revelioane,hai pa,pa,ma duc sa fac niste baie!!!

#7
mutulica_41

mutulica_41

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 11.01.2008
Aaa, deci iti plac bunaciunile, nu muzica neaparat, asa mai vii de-acasa, asta putem intelege, dar m-ai lasat cu dilema, nu m-ai lamurit, si fa baia cu apa mai rece, asa, ca esti periculos, vad, he-he!

#8
virusel2013

virusel2013

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 24.04.2006
Eu nu cred ca are 62 de ani. Iar in legatura cu ce a scris acolo sunt in mare parte de acord

Edited by virusel2013, 14 May 2008 - 20:19.


#9
mutulica_41

mutulica_41

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 11.01.2008
Nea Cristi, ai terminat bre cu baia? Ia scaneaza matale buletinul, si upload aci, sa vedem ce hram porti! Ai vrajit lumea cu iubirile matale, cand de fapt ti-s ochii dupa buze profesionale..., si astept sa ma luminezi cu polistirenu' !!!

#10
Raperu`

Raperu`

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 05.08.2007
Cum sa nu il credeti , nu vedeti ca a cantat la 100 de revelioane :D , si minciuna are putzin adevar , si sunt aproape 100 % de acord cu Cristi

Edited by Raperu`, 14 May 2008 - 20:31.


#11
happy_me

happy_me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 28.01.2008

View Postvasilianu, on May 14 2008, 13:37, said:

Sa ma prezint si eu: ma cheama Cristi,am aproape 62 de ani,am 6 clase,de meserie sunt viticultor.Pasiuni:plasticul,polistirenul expandat,muzica populara,filmele de scurt metraj,diapozitivele,guma turbo.

Parca erai pasionat de amplificatoare, acu' te-ai dat pe ciunga? -_-

#12
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,174
  • Înscris: 02.04.2007
Vasilianu is back, ar trebui sa fie interesant. Sau nu. Un rezumat careva? Multumesc!

#13
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

View Postjay333, on May 15 2008, 11:21, said:

Vasilianu is back, ar trebui sa fie interesant. Sau nu. Un rezumat careva? Multumesc!

adica exista si oameni care citesc pomelnicul ala plictisitor ? :)

#14
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,174
  • Înscris: 02.04.2007
Speram sa fie. :rolleyes: My bad.

#15
vasilianu

vasilianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,188
  • Înscris: 21.04.2008
Eeeee,fii mei,oi fi io un batran cu 6 clase da sa stiti c-am vazut si-am fact multe la viata mea....cica adolescentii astia se plang ba c-o au prea lunga,ba e prea scurta,ba ca nu conteaza lungimea...da sa va zica mosu ceva....nu conteaza lungimea cat conteaza grosimea,da,da!!!Am cunoscut fomei,care,daca ar fi pus cap la cap penisurile cu care au intrat in contact,ar fi rezultat cateva mile bune...Da sa stiti copii lu mosu' ca nici barbatii nu-s mai sfinti...multi dintre ei sunt niste adevarati lingai.
Am un prieten care atunci cand se duce la curve,plateste doar ca sa faca treaba aia cu limbuta........ehe,multe ar fi de povestit,da ma gandesc  ca mai intra aici flacai ce nu au cunoscut dulceata pacatului....

#16
mutulica_41

mutulica_41

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 11.01.2008
Mai zi de fripturistele care se marita pe interes, ca zici bine, sunt curios daca vreo d-na are curaj sa te contrazica! Poate deschidem un topic si despre putori care isi fac manechiura de 2 ori pe luna, si nu stiu sa gateasca decat omleta cu cartofi prajiti, dar cand ies pe usa sunt MARI DOAMNE... Am la servici un exemplar, sunt dusmanul ei declarat, ca eu sunt marlan de moda veche, ii zic omului in fata...
Si tot nu m-ai lamurit cu polistirenul ala..., te mai astept mult? poate m-apuc si eu...

#17
vasilianu

vasilianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,188
  • Înscris: 21.04.2008
Pai nu mai zic nimic de fripturiste,ca am zis in alt topic (demonstratia adevarului), cucoanele care comentau,particularizau discutia si credeau ca am eu probleme cu femeile,insa eu nu am facut decat sa spun niste lucruri care se intampla,am spus ceea ce am observat in viata de zi cu zi."doamnele" spuneau ca nu toate sunt asa;majoritatea fetelor sunt cuminti,destepte,gingase si devreme acasa,iar cele despre care scriu eu sunt o cantitate neglijabila(ha,ha,ha).Tot ce am scris in acel topic se poate verifica in realitate,poate fi sustinut de psihologie si sociologie;ce vina am eu ca asa "functioneaza" unele femei? ce vina am eu ca f. multe femei se simt cu musca pe caciula?....intra,citeste topicul acela si vino sa-mi spui ce impresie ti-a facut......................"IN VREMURI ALE MINCIUNII UNIVERSALE,SA SPUI ADEVARUL ESTE UN ACT REVOLUTIONAR!"

#18
vasilianu

vasilianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,188
  • Înscris: 21.04.2008
-Misoginii spun despre femei ca sunt proaste;NU ESTE ADEVARAT;femeile nu au treaba cu inteligenta sau cu prostia,poti spune despre o canapea ca e proasta sau inteligenta?normal ca nu,mai degraba poti spune despre canapeaua in cauza ca este frumoasa sau buna....Femeile...ehe....ma plimbam azi prin Bucuresti si la orice colt de strada,la orice intersectie, vedeam robotei,de ce robotei? Asa cum spuneam,la orice colt de strada intalneam robotei,pardon,fete;aceste fete se deplaseaza destul de incet,au privirea fixata drept inainte,nu privesc nici la stanga nici la dreapta,au spatele drept ca un batz,fundul iapoi si sanii inainte.....se plimba incet,aparent nu se duc nicaieri,se plimba si ele asa...doar ca sa fie admirate,s-au poate cine stie,o pica vr-un libidinos cu BMW in plasa....n-am de unde sa stiu ce-o fi in mintea acestor masinute dragute dar lipsite de logica.....Fetele astea......cand sunt tinerele sunt ipocrite creind aparente,ca sa atraga pe shmekerashii cu bani;shmekerasii isi bat joc de ele,le folosesc ca pe trofee sau ca pe accesorii,apoi le dau cu sutul.Mai tarziu,fetele noastre isi dau seama ca viata nu este atat de roz cum o vedeau ele si se gandesc sa-si intemeieze o familie;in acest scop isi cauta un barbat familist,barbat care altadata era considerat un looser,un fraierica geamantan.Cam asa fac fetele "bune, de bucuresti"( a se intelege o atitudine).Si cam asa ar face toate femeile..ce dreacu sa ma mai feresc,o spun pe fata; aproape orice femeie ar insela daca s-ar ivi ispita;si-ar parasi partenerul pe care credea ca-l iubeste din tot sufletul,fara remuscari.In general,femeile nu au sentimentul moralitatii;ele nu gandesc " e moral,nu e moral",ci gandesc "ce mi s-ar intampla daca?" Concluzia? la femei, sentimentul morala este inlocuit de sentimentul teama....C a sa nu fie prea lunga introducerea,nu voi mai scrie,dar pe parcurs am sa vin cu dezvaluiri uimitoare despre femei..si despre barbati,DACA AVETI NELAMURIRI, EU VA VOI RASPUNDE,PENTRU CA MA PRICEP.....acum aveti ocazia sa aflati adevarul adevarat despre fete si despre...baieti......

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate