Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 

Nelamuriri generale

- - - - -
  • Please log in to reply
1068 replies to this topic

#19
mutulica_41

mutulica_41

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 11.01.2008
Mare adevar graiesti, te asteptam cu dezvaluirile!

#20
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,174
  • Înscris: 02.04.2007
Mah, voi v-ati nascut in gresit in epoca asta. Ar fi trebuit sa vedeti lumina soarelui candva pe cand sclavagismul (legal) era in floare. Insa nimeni nu va impiedica sa va gasiti o proasta care sa stea in genunchi in fata voastra.


PS: Sau va impiedica? Nu stiu, poate fizicul, poate intelectul, poate ...?
PS2: Intrebarile de mai sus sunt retorice.

#21
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007

View Postjay333, on May 23 2008, 12:40, said:

PS2: Intrebarile de mai sus sunt retorice.
haide domnu', tocmai cand ne ameninta cu dezvaluirile, vii si-l sperii ... eu deja mi-am pregatit popcornu'  B) (tipu' ala cu reptilienii e mic copil)

#22
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,174
  • Înscris: 02.04.2007
Imi pare rau ca ti-am stricat distractia. Sincer. Acu' nu mai pot edita. :(

#23
mutulica_41

mutulica_41

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 11.01.2008

View Postjay333, on May 23 2008, 13:24, said:

Imi pare rau ca ti-am stricat distractia. Sincer. Acu' nu mai pot edita. :(
d-nu sau d-na? Exista niste adevaruri care nu pot fi contestate, ele (insele) e fapte de viata, iar unii dintre noi vrem sa cunoastem fapte d-astia, asta nu inseamna neaparat ca avem slugi acasa care ne stau in genunchi, ci vrem sa demascam taraturile care dau cu ea de azvarlita in toate partile ca sa-si plimbe dosul in bmw-uri, si sa se afiseze in mall-uri ca mari d-ne (citeste cotoharle). asa ca vrem dezvaluirile !  si sa rontaim pop-corn cu bere, ia baga, d-nu VASILIANU!

#24
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,174
  • Înscris: 02.04.2007
Si care ar fi baiul cu ele? Ce treaba are cu ele un om normal cu capul pe umeri, corect si moral? Ar avea in vreun fel nevoie de ele, l-ar deranja cu ceva, s-ar intersecta pe undeva? Sau sa fie doar exprimarea frustrarii neputintei de a le oferi ce "cauta" (bmw & shit)? Nu-mi convine nici mie ca o fufa care a supt ceva sa conduca scula ei de masina sa-mi taie calea in trafic, spre exemplu, dar ce sa fac? Sa ma dau jos si s-o iau la bataie? O las in pace; va da peste altul diferit de mine, unul mult mai frustrat. De ce sa-mi consum eu nervii degeaba cu asemenea rahaturi?

#25
vasilianu

vasilianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,188
  • Înscris: 21.04.2008
Jay prietene,ce ai tu de tot faci pe avocatul diavolului?daca tu esti plin de ignoranta si ai ochii lipiti cu banda adeziva,e problema ta....Cand am timp liber,imi place sa-mi scriu parerile pe forum,macar de-ar fi toti atat de sinceri si sa spuna pe fatza ceea ce gandesc!....Peste tot,la orice pas auzi de love,de fete gingase,dragute,sensibile,se spune ca dragostea te face nu stiu cum,iti face nu stiu ce,cand defapt....DACA SECOLUL XX A FOST SECOLUL VITEZEI,ATUNCI SECOLUL XXI ESTE SECOLUL SEXULUI.

-Se spune despre femei, ca in trecut au fost asuprite si de aceea nu au avut realizari remarcabile...mai sa fie! pe bune???...si baietii plecau in razboi,erau facuti sclavi,lucrau din zori si pana in seara pe mosiile nobililor......

-Cand o femeie se cearta cu sotul ei,daca pleaca isi ia si copilu' cu ea,cu alte cuvinte,la o adica copilu ei e doar al ei ,cu toate ca cel care i-a adus de mancare este barbatu....era o vorba; parinte este cel care te creste nu cel care te naste....

-Intr-un cuplu,de obicei barbatul este cel care iubeste/ofera,iar femeia este cea care se lasa iubita/primeste

-Femeile nu se pricep sa faca din baietii lor ,barbati,mai degraba ele fac din baietii lor,niste "baieti mari"so?....ia aruncati o privire in lume......



-Intuitia feminina-apa de ploaie................................OBSERVATII RATIONALE(atat de rationale incat nu pot fi trecute cu vederea)                                   VA URMA...

#26
>ficus

>ficus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,455
  • Înscris: 22.06.2007
iar dau de tine vasilianule
hai recunoaste, spune tot, cine te inseala, dreapta sau stanga? :D

#27
CICI&Co

CICI&Co

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,944
  • Înscris: 22.08.2007

View Postvasilianu, on May 23 2008, 21:14, said:

-Cand o femeie se cearta cu sotul ei,daca pleaca isi ia si copilu' cu ea,cu alte cuvinte,la o adica copilu ei e doar al ei ,cu toate ca cel care i-a adus de mancare este barbatu....era o vorba; parinte este cel care te creste nu cel care te naste....
Am trait sa o vad si p'asta.
E de ajuns sa aduci bani acasa, ca ti-ai facut datoria de parinte.
Curiozitate : cand iti plange copilul de 1 an, ca ii este foame, ii intinzi o bancnota de x roni si se cheama ca l-ai crescut?

De unde ati spart poarta, nenica? Sunteti multi? :ermm:

#28
mrproper

mrproper

    10 ani de Softpedia...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,063
  • Înscris: 13.11.2002

View PostCICI&Co, on May 23 2008, 20:38, said:

Am trait sa o vad si p'asta.
E de ajuns sa aduci bani acasa, ca ti-ai facut datoria de parinte.
Curiozitate : cand iti plange copilul de 1 an, ca ii este foame, ii intinzi o bancnota de x roni si se cheama ca l-ai crescut?

De unde ati spart poarta, nenica? Sunteti multi? :ermm:

Esti femeie, nu ai inteles despre ce e vorba de fapt. Nu discutam specificul, discutam generalul.

#29
CICI&Co

CICI&Co

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,944
  • Înscris: 22.08.2007

View Postmrproper, on May 23 2008, 21:44, said:

Esti femeie, nu ai inteles despre ce e vorba de fapt. Nu discutam specificul, discutam generalul.
Eh, daca tot m-ai abordat, explica-mi si mie pe intelesul meu cum sta treaba.
Ar trebui sa vi se ridice statuie pentru ca aveti un serviciu?
Munca femeii este nula, dupa cate se vede. Nu conteaza ca are si ea un job, iar acasa urmeaza runda doua.

#30
mrproper

mrproper

    10 ani de Softpedia...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,063
  • Înscris: 13.11.2002

View PostCICI&Co, on May 23 2008, 20:48, said:

Eh, daca tot m-ai abordat, explica-mi si mie pe intelesul meu cum sta treaba.
Ar trebui sa vi se ridice statuie pentru ca aveti un serviciu?
Munca femeii este nula, dupa cate se vede. Nu conteaza ca are si ea un job, iar acasa urmeaza runda doua.
Nu stiu de ce reactionezi asa emotiv, nu este cazul pentru concluzii pripite. Omul vorbea doar despre natura femeii si comportamentul intersexual.

Nu a cerut nimeni nici o statuie, ci doar s-a explicat rolul de protector si sustinator material al familiei, rol executat de obicei de catre barbat.

Vasilianu expune lucrurile asa cum sunt, nu e vina mea sau a lui pentru ca lumea nu corespunde asteptarilor tale. Sau ale mele.

#31
CICI&Co

CICI&Co

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,944
  • Înscris: 22.08.2007
Lasa cartea deoparte, ca ti s-or lipit paginile si te exprimi pe langa.
Ce anume am inteles gresit din citatul de mai jos?

View Postvasilianu, on May 23 2008, 21:14, said:

cel care i-a adus de mancare este barbatu....era o vorba; parinte este cel care te creste nu cel care te naste....
Nu s-a referit la recunoasterea statutului de Dzeu pe care si l-ar dori sa il aiba barbatul in familie?

#32
aaalexandraaa

aaalexandraaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 14.04.2008

View Postmrproper, on May 23 2008, 21:44, said:

Nu discutam specificul, discutam generalul.


Generalul din ziua de azi e ca femeia are si serviciu si se ocupa si de casa

#33
mrproper

mrproper

    10 ani de Softpedia...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,063
  • Înscris: 13.11.2002

View Postaaalexandraaa, on May 23 2008, 21:15, said:

Generalul din ziua de azi e ca femeia are si serviciu si se ocupa si de casa
Studii recente arata ca aceasta modificare sociala nu este prea buna. Femeia se poate ocupa doar de serviciu sau doar de casa. Rareori reuseste ambele in mod consistent.

Dar nu conteaza asta, topicul era despre experienta unui barbat in viata lui cu sexul opus, si ii dau dreptate in aproape toate privintele.

View PostCICI&Co, on May 23 2008, 21:03, said:

Nu s-a referit la recunoasterea statutului de Dzeu pe care si l-ar dori sa il aiba barbatul in familie?
Nu.

#34
m&m

m&m

    Produs de reacție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,976
  • Înscris: 19.06.2006

View Postmrproper, on May 23 2008, 22:30, said:

ii dau dreptate in aproape toate privintele.

Tu vorbesti serios?  :huh: Trist.

#35
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
Cel mai amuzant fapt din tot topicul asta e felul cum reactioneaza orgoliul tipic feminin. Cu tot respectul pt femei, dar nu ma pot abtine sa nu fac aceasta observatie. Daca asta era un topic la adresa barbatilor, ca sunt lenesi, ca in afara de fotbal si masini nu stiu nimic, etc etc, majoritatea replicilor barbatilor ar fi fost pro afirmatiei si prea putini vor incerca sa demonstreze contrariul.

On-topic: stiu destule femei care reusesc sa imbine serviciul cu treaba pe acasa, chiar daca serviciul le ocupa 9-10 ore pe zi.

#36
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005
vornicele, te reincarnasi departe de SL? :lol:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate